Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 119 of 149 FirstFirst ... 19 69 109 117 118 119 120 121 129 ... LastLast
Results 2,361 to 2,380 of 2977

Thread: Battlefield: Bad Company 2

  1. #2361 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Ce s-a intamplat, am inceput sa joc iar si in majoritatea meciurilor sunt numai #@$!%, wookies, Rambo etc... .
    Nu e un fenomen nou,se numeste NOOBism

  2. #2362 SP
    Member amidacos's Avatar
    Eu am intrat o data intr-un joc unde erau numai prosti care ori dadeau pe langa mine, ori stateau pe loc si am luat 2500 de pct si nu m-a omorat niciunu

  3. #2363 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Au migrat de la MW2 toti dementii, renumitii CQ snipers de YouTube.

  4. #2364 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    Nu e un fenomen nou,se numeste NOOBism
    Stiu dar parca s-au inmultit, in majoritatea meciurilor se duc in baza inamica si se ascund, nimeni la M-COM ( Rush) .
    Si mai ma enerveaza cand ma omoara un wookie care sta pe marginea harti pe un munte, nici nu stiu cum se ajunge acolo.

  5. #2365 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Stiu dar parca s-au inmultit, in majoritatea meciurilor se duc in baza inamica si se ascund, nimeni la M-COM ( Rush) .
    Si mai ma enerveaza cand ma omoara un wookie care sta pe marginea harti pe un munte, nici nu stiu cum se ajunge acolo.
    Pe munte ajungi prin trei metode:
    1.Daca ai noroc iei un elicopter si te catapultezi pe munte mergand pana la limita unde nu iti mai apare mesajul de "out of map"
    2.Metoda cu ATV-ul.Aici ai nevoie de un coleg inginer care sa aiba clasa facuta special ca sa te ajute pe tine si anume: AT MINE,EX UPGRADE,EXPLMK2 (nu stiu denumirea completa).El pune minele grupate intr-un loc iar tu te urci pe atv si incerci sa stai cat mai central pe acele mine apoi colegul tau trage in mine/da grenada si te arunca pe munte (daca ai noroc nimeresti unde trebuie,daca nu good luck next time )
    3.Mergi pe langa baza muntelui si ar trebui sa gasesti un anumit spot unde poti sa te urci si de acolo incerci sa ajungi cat mai sus,dar o sa ia ceva timp si e posibil ca pana gasesti acel spot sa se termine jocul.
    Metoda 1 =
    Metoda 2 = lol
    Metoda 3 =

  6. #2366 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pe Port Valdez ajungi pe marginea hartii usor daca la prima baza de attackeri te dai in dreapta dupa ce sari din avion si ajungi pe conducte.

    Ce bun e VSS-ul ( da, mai descopar si eu arme care nu le-am folosit), silentios si cu recoil mic, cu 12x si Magnum e super.

  7. #2367 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Pe Port Valdez ajungi pe marginea hartii usor daca la prima baza de attackeri te dai in dreapta dupa ce sari din avion si ajungi pe conducte.

    Ce bun e VSS-ul ( da, mai descopar si eu arme care nu le-am folosit), silentios si cu recoil mic, cu 12x si Magnum e super.
    Cum sa joci cu VSS cu 12x? E ca si cum ai juca cu M95-ul cu red dot si incerci sa faci Marksman HS, mai bine foloseste Ammo Upgrade sau 4x.

    L.E.: E pentru close range, nu se foloseste cu 12x.

  8. #2368 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ce are ? Are acuratete buna, omoara repede, M21 si M95 sunt bune dar ma deranjeaza incarcatul dupa fiecare shot pentru ca pierzi tinta daca nu ai nimerit din prima.

  9. #2369 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu folosesc VSS, SVU si T88S cu Red Dot, merg de minune in close combat in hardcore (vreau sa obtin insigna de 500 kills, parca merge mai repede asa).

  10. #2370 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    VSSul merge cel mai bine cu Ammo sau cu 4X (daca ai un Assault dupa tine). Pentru long range e pur si simplu mult mai bun un SV98 sau un M24. Invata sa tragi cu armele alea bine si o sa observi ca sunt superioare VSSului la range de 12 si scope normal. Fiecare arma e potrivita pentru un anumit rol, dar merge folosit si in orice rol. Incearca sa te apropii cu VSSul mai mult de inamic, mi se pare cea mai eficienta arma sa pazesti un MCOM dupa ce a fost armat. Gloantele sunt subsonice asa ca nu se observa urma lor. Apuci sa stai foarte mult timp ascuns langa baza inamicului.

  11. #2371 SP
    Banned FormableTube's Avatar

  12. #2372 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Foarte dragutz filmuletul. Chiar se pricepe omu la pus mine. Eu personal prefer sa snipez UAVul si sa countersnipez intrarea in baza noastra (Arica Harbour Rush/Prima Baza).


  13. #2373 SP
    Junior Member CristianNr1's Avatar
    cumpar cod vip bc 2.pm me

  14. #2374 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Sunt curios voi cu ce clase jucati cel mai des? Postati daca se poate "configuratia" in detaliu de exemplu spec 1 2 3,secondary weapon,gadget stuff like that si in ce situatii?

  15. #2375 SP
    Junior Member Navzar's Avatar
    As juca si eu cu ceva romani. Navzar22 e psn idul meu daca vrea cineva sa imi dea add.

  16. #2376 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    Sunt curios voi cu ce clase jucati cel mai des? Postati daca se poate "configuratia" in detaliu de exemplu spec 1 2 3,secondary weapon,gadget stuff like that si in ce situatii?
    Cel mai mult am jucat cu Assault : XM8, 4x, Magnum. Engineer am jucat pentru trophy cu Tommy Gun-ul. Si Recon cu M21, M95, VSS sau un pump action shotgun ( 870MCS).

  17. #2377 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    Sunt curios voi cu ce clase jucati cel mai des? Postati daca se poate "configuratia" in detaliu de exemplu spec 1 2 3,secondary weapon,gadget stuff like that si in ce situatii?
    la mine-i un fel de salata.
    cam ce-mi pica-n mana pe moment

    ---------- Post added 03-09-2010 at 04:16 PM ----------

    Quote Originally Posted by Navzar View Post
    As juca si eu cu ceva romani. Navzar22 e psn idul meu daca vrea cineva sa imi dea add.
    baga si tu clan tag RO sa stie lumea de tine si o sa vezi ca gasesti oameni sa joci

  18. #2378 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Cel mai mult am jucat cu Assault : XM8, 4x, Magnum. Engineer am jucat pentru trophy cu Tommy Gun-ul. Si Recon cu M21, M95, VSS sau un pump action shotgun ( 870MCS).
    Am uitat de Medic, clasa medic e pe locul 2 la mine dupa Assault, joc cam cu orice arma de la clasa asta, toate sunt bune.

  19. #2379 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    In mod normal prefer inginerul, AKS-74U + Red Dot si M2 Carl Gustav.
    Pe Assault ori joc cu AN-94 + Red Dot si Grenade Launcher, ori trec pe USAS-12 / 870MCS / SPAS-12 + Slug si Magnum.
    Pe Medic folosesc MG3 + Red Dot.
    Ca Sniper folosesc M95 sau GOL cu 12x, dar cand am chef de close combat folosesc T88 S / VSU / VSS cu Red Dot.

    In ultimul timp am folosit cam toate armele, ca sa obtin insigna cu Bronze All Weapons.

  20. #2380 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Assault: M416 - Grach - Grenade Launcher - 4X - Magnum Ammo - Alt Fire
    Inginer: 9A-91 - Grach (Tracer) - Gustav (RPG) - 4X - Magnum Ammo (Explosive Damage)- Alt Fire (Firepower)
    Medic: M60 - Tracer - 4X - Magnum Ammo - Alt Fire
    Sniper: SV98 - Grach - Mortar - Extra Ammo - Magnum Ammo - Alt Fire

    Nu sunt kiturile pe care le folosesc (joc cu ce am pofta), dar sunt cele mai bune dupa parerea mea. Statistic vorbind astea sunt cele mai bune arme. Sunt desigur mult alte kituri foarte amuzante dar care se potrivesc unui anumit rol sau unei anumite harti (set de MCOM).

    Un kit haios pentru Arica Harbour Conquest este:
    Recon: SVU - Grach - Mortar - 4X - Magnum Ammo - Alt Fire

    O alternativa la un kit de medic este:
    Medic: PKM/MG3 - Rex - 4X - Body Armour - Alt Fire
    Body Armour mi se pare util doar pe medic, pentru ca te poti heala si astfel sa ai in permanenta cu 25 HP in plus. Iar PKM e bun fara magnum pentru ca sare direct la cap pe la mid range (are reculul pe verticala si nu se imprastie gloantele in laterale) iar MG3 e bun pentru ca e overkill de multe ori la cate gloante trage (dar o sa fie slabutz pentru long range.

    Rexul e bun pentru ca fara Magnum Ammo omoara din 2 gloante close si mid range (la fel e si cu MGNAmmo) iar Gracu omoara din 3 - 4. La close range e discutabil daca Rexu baga 2 gloante mai repede decat Grach 3, dar peste 8 metri e clar ca Rexu omoara mai repede. Cand ai Magnum Grach e 2 shot pana in 14 metri si 3 shot dupa. Are un incarcator foarte mare si close range omoara la fel de repede ca un M60/Abakan, si trage mai repede ca ambele (daca spamezi ca nebunu). Cu 17 gloante ajungi sa decimezi usor un squad intreg.

    Mortarul pe Recon mi se pare mult mai important decat C4, creaza zgomot, atrage atentia si tuturor le tremura tinta ca dracu. Asta e si motivul pentru care prefer 4X fata de Red Dot sau Iron, cand iti explodeaza grenazi, trag tancuri sau mai ales cade mortat nu iti sare tinta in ultimul hal. Este foarte usor sa urmaresti inamicul de aproape daca joci cu sensitivitate mare, iar la distanta e un avantaj clar fata de Red Dot.

    Un alt sfat pentru alegerea unei arme ar fi faptul daca are recul vertical cand tragi sau daca are sprea orizontal. Daca pe o harta angajezi in mare parte inamici face on, vrei ceva cu recul vertical sa sara tinta la cap. Daca stai undeva in lateral ascuns si tragi in oameni care merg perpendicular pe directia ta de tragere, vrei arme cu spread orizontal. Exemplu de vertical ar fi Abakan, MG36, XM8Assault si AKSU, iar arme de spread orizontal ar fi F2000, MG3 si SCAR-L.

    Mentionez ca astea sunt preferintele mele pe Hardcore, nu joc modul normal.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 119 of 149 FirstFirst ... 19 69 109 117 118 119 120 121 129 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts