Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 23 FirstFirst ... 13 21 22 23
Results 441 to 449 of 449

Thread: Dark Souls 2

  1. #441 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, cunosc sentimentul
    Host has died...

  2. #442 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Secretul e sa-ti lasi semnul in prima zona de langa Altar of Sunlight, inainte de Covetous Demon (un boss foarte usor). Evident ca merge in momentul in care gasesti Altar of Sunlight si nu cand esti deja over leveled. Astfel am avut cam 20 de summon-uri de succes in mai putin de 40 minute, fara exagerare.

    Apoi am incercat si la The Rotten, cu succes, inca 10 summon-uri.

  3. #443 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Merci de sfat, am sa tin cond la urmatorul carecter, cel care il am momentan este mai mult un cobai.

  4. #444 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am prins ieri un coop de 3 playeri, de toata frumusetea. Mai intai am facut rost pentru fiecare in parte de cate un Crypt Blacksword iar apoi am ajuns de la Drangleic Castle la Dragon Eyrie in 30min. Macelaream tot ce iesea in cale.

  5. #445 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #446 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Dupa ce am terminat primul DS, l-am luat si pe acesta la tranta. Am colectat 3 suflete ,,mari,, pana in acest moment. Combatul este mult mai fluid, ceea ce face jocul mai usor. S-a renuntat la sistemul de tip kindle pt cresterea nr de flaskuri si s-a trecut la cel de tip colectat estus shards (care iar ma incanta. Mai putine lucruri de manageriat). Nu imi place penaltyul de viata cand mori, nou introdus (poti sa iti refaci bara de viata cu un item destul de limitat daca nu joci pvp, dar suficient as spune). Multe iteme sunt cam la fel si mi-a fost usor sa ma acomodez cu micile noi diferente dupa ce l-am jucat pe primul. In mare parte mi se pare ca este ,,mai mult DS,, , cu unele chestii in + sau in -. Multi inamici au fost reciclati din jocul precedent, ceea ce nu imi place. Checkpointsurile sunt destul de decente avand in vedere ca bossi sunt usurei (mai ales daca invoci NPCuri), cu cateva exceptii. Am stat la un boss vreo ora sa il dau jos, din care doar 5-7 min m-am batut cu el, restul a fost backtracking si lupta cu inamici pe care nu ii puteam ocoli. F frustrant, dar m-am descurcat in final. Bossi sunt dezamagirea mea cea mai mare. Unii sunt interesanti din punct de vedere vizual, dar movesetul e penibil la majoritatea. Nu ca la ds1 ar fi excelat, dar speram sa vad o imbunatatire. Idee de bossfight: hai sa reciclam scheletii din primul joc si sa ii spamam intr-o arena...fara niciun boss propriu-zis. Din ce spoilere mi-am luat, am vazut ca cei din ds3 sunt misto. Astept sa ajung acolo. Un singur boss mi s-a parut f inedit pana acum: cel cu carul de lupta. Interesant concept.

    A, si inca o chestie. Cred ca am trecut de jumatatea jocului si nu am nici o idee care e povestea lui si de ce merg pe unde merg macar in primul stiam pe cine caut si de ce, acum 0. O sa caut niste explicatii dupa ce il termin.

    Per total imi place, poate chiar mai mult decat primul, dar sunt putin ,,obosit,, de formula si voiam sa vad mai multe schimbari.

  7. #447 SP
    Member Antiohh's Avatar
    L-am terminat astazi, cu tot cu DLC-uri si mai toate chestiile optionale (care nu erau absurde, desigur - gen sa farmezi niste inamici ca sa deblochezi un NPC). Povestea si finalul sunt destul de meh... trecem peste, de obicei nu imi place viziunea FS din acest punct de vedere. Am zis mai sus ca jocul mi se pare usurel. Vreau sa modific si sa spun ca jocul de baza mi se pare usurel. DLC-urile sunt grele sau chiar foarte grele pe alocuri. Mie mi se pare ca DLC-urile sunt mai bune decat jocul de baza. Nivelurile sunt mai intortocheate cu multe usi blocate pe care poti sa le deblochezi mai tarziu, cu idei pe care nu le-am mai vazut pana acum. Unii bossi introdusi au un moveset interesant si chiar mi-a placut sa ma bat cu ei (de cele mai multe ori). Chiar nu este ceva de umplutura. Dar mai repet inca o data, sa fie clar: SUNT GRELE. Cel putin raportat la ce am mai jucat de la FS. Iar la unii bossi este un backtracking lung si mizerabil, conceput special sa te faca sa renunti (banuiesc), altfel nu imi explic. Este o zona cu multa ceata in care nu vezi mai nimic, trebuie sa te bati cu ceva inamici destul de puternici pe traseu, iar la final te asteapta un boss (duo), care este foarte puternic. Eu am renuntat destul de repede la acest boss optional, pentru ca e groaznic gandit. Unii bossi chiar dau aproape 1 hit cand ajung intr-o anumita faza. Uneori sa invoci NPC-uri mai mult te incurca. Bossul isi dubleaza/tripleaza HP-ul (cred) in functie de cate NPC-uri invoci si nu mai poti sa il dai jos. In DLC-uri bossii au f mult hp si daunele f mari. Si in general e valabil pt mai toti inamicii a trebuit sa iau multe pauze pt ca este obositoare aceasta dificultate. Iar ultimul bossfight mi-a placut mult conceptual. Implementarea lasa putin de dorit. Putea sa fie ceva chiar super misto (ma refer la DLC, pt ca ultimul boss din jocul de baza a fost o mare prostie pe partea de combat).

    Per total a fost frumos, iar DLC-urile l-au urcat in clasamentul meu peste DS1.

  8. #448 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Mai este activitate online in DS2? Se gasesc summon-uri, esti invadat?

  9. #449 SP
    Member Antiohh's Avatar
    am fost invadat o data, si atunci eram vai cu*u meu, ca ma chinuiam sa ajung la boss printre multi inamici. Iar o data am summonat pe cineva sa ma ajute ca i-am vazut insigna pe jos. Nu imi place deloc partea de online, asa ca o evit pe cat posibil se poate. Nu am invadat pe nimeni niciodata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 23 FirstFirst ... 13 21 22 23

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-02-2014, 22:17
  2. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts