Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 54 of 77 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1061 SP
    Manager paul's Avatar
    Sony XH90 + PS5: mai bine lasi SDR, altfel tot trebuie sa umbli la setarile HDR:
    Cyberpunk 2077 HDR vs SDR Comparison after Patch 1.05: Which is Better?:

  2. #1062 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Exagerezi man. Rau de tot.
    As fi vrut sa fiu de acord cu tine, dar efectiv nu am cum. In cele peste 25h din joc nu am explorat pe sus decat cand m-am urcat pe o masina zburatoare dupa o misiune, caz in care nu am putut sa cobor fara sa mor si in misiuni cand am ajuns cu liftu pe undeva.

    Dar poate poti scrie tu aici, cu spoiler tag daca e cazul, cu ce anume exagerez si ce se mai poate face mai incolo, macar sa stiu la ce sa ma astept, poate chiar e ceva care ma va face sa-l joc cu placere mai mare.

    Also, am observat cata lume joaca efectiv jocul - am pus 2 intrebari strict legate de gameplay/joc si nu a raspuns nimeni la nimic.
    La una am aflat singur, dar la cealalta nu cred ca voi afla decat daca voi cauta pe google.

  3. #1063 SP
    Admin MonkY's Avatar
    @razvanrazy: Păi la cât ai scris că e de rahat jocul, te aștepți să îți mai răspundă cineva? Eu nici măcar nu înțeleg de ce mai joci o așa "mizerie" de joc... mai ales că tu chiar ai și spus că nu îți plac FPS-urile, ba chiar ți se face rău de la ele. Eu înțeleg că tu ți-ai fi dorit ca jocul să fie de fapt un Spiderman sau Assassin's Creed cu temă cyberpunk, but it isn't. Sorry to disappoint.

  4. #1064 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ok. Am inteles. Atunci inseamna ca nu mai trebuie sa intru aici, unde deranjez atat de multe discutii despre joc si nu despre calitatea lui

    Imi place ca solutia la - jocul e mediocru - este "nu-l juca"
    In loc sa mi se spuna - ca vezi, ca poti face si asta si asta si deblochezi si ajungi sa faci si x si y. Daca eu zic ca ma oftic ca nu au implementat customizarea pe masini sau macar sa poti pune arme, ar trebui sa zici alte plusuri.

    Eu chiar am cerut niste argumente. Nu inteleg de ce este atat de greu sa le aduci.
    Zi-mi "da man, dupa ce mai avansezi, o sa deblochezi un costum de Iron Man sau masini zburatoare".
    Sau zi "nu man, nu ai cum sa ajungi acolo sus. totul e doar de design". Ca despre asta era vorba.

    Nu discutam despre cat de limitat consider eu jocul ci despre ce intrebase Espiritus. Sau nah, nu-mi raspunde mie - raspunde-i lui.

    Revenind la joc, voi ati vazut cum sunt cursele? Nu cred ca am mai vazut ceva atat de mizerabil de ani bun - daca am vazut vreodata.
    Nu are rubberbanding. Ala era prea bun, probabil.
    Ei au ales ca oricat de tare te detasezi de adversari, sa faca asa cum fac cu politia - sa se teleporteze automat in spatele tau si mereu cand intorci camera apar undeva, te uiti in fata si te intorci la ei, sunt in alta parte.
    Iar daca te uiti pe harta ii vezi cum se respawneaza in urma ta

    Am facut si un video, pentru cine nu intelege exact ce spun...

  5. #1065 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu chiar am cerut niste argumente.
    Pai serios acum:
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu cred ca am mai vazut ceva atat de mizerabil de ani bun - daca am vazut vreodata.
    Mai are rost sa-ti raspunda cineva? Ultimele tale posturi pe thread sunt despre cat de mizerabil e jocul. Just delete it already...

  6. #1066 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Man, nu te mai ataca atat si vezi ce am postat. Nu inteleg de ce o iei atat de personal. Ia jocul ca ce este - un joc. Pe care tu-l consideri bun/foarte bun, iar eu il consider mediu spre...putin mai jos.

    Tie ti se pare ok sa fie asa ceva intr-un joc? Nu de curse, orice joc. Mie mi se pare ceva mizerabil, asa cum am zis. Ori ii face pe aia mai buni, ori ii lasa in spate. Asa basically si daca au vreun accident, nu conteaza (nu ca ar avea de ce trafica sa se loveasca) pentru ca oricum dispar si apar in spatele meu

  7. #1067 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Man, nu te mai ataca atat si vezi ce am postat.
    Exact asta spun si eu. Nu te mai stresa de faptul ca nu-ti raspunde nimeni la intrebari, si vezi ce am postat.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg de ce o iei atat de personal.
    Nu e deloc personal. Pur si simplu suntem pe alte lungimi de unda, si asa cum i-am zis si lui JohnnyUSA, devine plictisitoare faza cu smiorc-smiorc... Mie daca nu-mi place un joc, il sterg si trec la urmatorul. Eventual imi postez opinia inainte de a-l sterge, in ideea de-ai ajuta pe ceilalti. In nici-un caz nu ma duc si postez zilnic despre cat de rahat este. Dar, asta este, suntem oameni diferiti. Si inca liberi, deci fiecare poate scrie orice doreste, atata timp cat nu sarim calul. Tu din fericire nu l-ai sarit, like Johnny did. Sau mai stii, poate o sa-mi spui si tu ca imi place jocul pt. ca am primit cod de review. Review pe care btw, avand in vedere reactiile de aici, nici nu cred ca-l voi scrie vreodata. Asta asa, ca sa scutesc de ban-urile aferente posturilor gen "cu cat te-a platit CDPR?".

    Jocul are bug-uri, are problemele sale (si e useless pe PS4 si Xbox old-gen). Insa punctele geniale din joc (despre care vad ca aproape nimeni nu vorbeste), il fac sa merite, chiar si cu toate bug-urile din lume. But maybe that's just me...

  8. #1068 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite, ca sa nu zici ca zic doar de rau. Desi initial nu mi-a placut, mi-am schimbat complet parerea despre shooting de cand am pus acel Projectile Launch System. De atunci a devenit super fun si e chiar misto cat de intensa a devenit o lupta.
    Acum cand trebuie sa incarc, in loc sa ma bag in cover, trag rapid cu o racheta din mana si am timp sa incarc sau sa schimb arma.

    O alta chestie este ca am gasit niste side missions foarte bune si lungute, in care m-am putut atasa de anumite persoane. Deci nu toate side missions sunt monotone si repetitive.

    Sunt sigur ca mai sunt si alte lucruri care se vor schimba in bine, pe parcurs. Nu sunt hater din oficiu, dar am jucat atat de multe jocuri in ultimii ani, incat aici se vad mecanicile atat de invechite si limitate incat efectiv nu inteleg de ce nu au implementat anumite lucruri (gen un fel de cover system, pentru ca nu iese mereu automat din cover cand tintesti) asa cum sunt in multe jocuri de ani buni.

    Also, potentialul jocului era absolut huge. Sa ai joc cyberpunk in 2077 si sa nu ai hover bikes/car sau macar skateboards sau orice fel de masinarii care leviteaza si pe care sa o poti folosi mereu, mi se pare un mega minus. Si asa motoarele se controleaza nasol in curbe (in linie dreapta sunt ok) asa ca ceva care levita ar fi fost de 1000 de ori mai cool. Si multe alte lucruri pe care le-ar fi putut implementa.

  9. #1069 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru fanii genului:




  10. #1070 SP
    Member smits's Avatar
    It's not just you.

    Place jocul pana acum.

    Crashurile nu prea

  11. #1071 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Alex Khan, te duci prea departe cu gandirea, la cat de limitat este jocul
    Au avut un super univers la dispozitie si in multe aspecte, le-a iesit ceva super ok (e cam singurul lucru care ma face sa continui jocul), dar este incredibil de boring si monoton totul si rar gasesc ceva nou care sa ma faca sa zic ca-i misto facut/implementat (gen Projectile Launch System in care ma simt ca Iron Man). In rest este doar un shooter generic, mediocru, situat intr-un oras futurist open world si cam...mort.

    Sau nah, poate inca nu am vazut eu nici 10% din ce poate oferi jocul asta si cand voi ajunge pe acolo, ma va da pe spate
    Aici nu te contrazic deloc. E exact aceeasi senzatie pe care am avut-o si eu.

    Ma astept ca macar la DLC-uri sa exceleze avand in vedere ca se vor petrece pe

    Fiindca am impresia ca
    sunt finalurile canonice care vor duce povestea mai departe.

    Also, tot pentru Alex Khan:
    Ma asteptam sa fie transexuali si gay si lesbience.

    Asta-i lumea din anul 2077, profund feminista si pro-homosexuala , in plina era a ingineriei genetice si robotizarii, cu corporatii si tari conduse de femei, inclusiv America.
    Am jucat cu un personaj feminin pana la urma.
    Iar personajul meu feminin si-a tras-o


    Am jucat si Mass Effect Andromeda cu Sara Ryder. Nu am nimic de reprosat daca vad jocuri cu tematica futuriste cu femeile in prim-plan.
    Ma deranjeaza jocurile istorice in care se implementeaza feminismul pentru ca in primul rand e anticlimatic si anacronic, in al doilea rand stii ca femeile nu aveau multa putere si libertate in trecut, deci ma pot plange ca o vad pe Kasandra imbracata in armura de hoplit in Odyssey sau Eivor ca razboinica vikinga in Valhalla , o araboaica care omoara multi otomani in Battlefield 1 sau o pustoaica norvegiana care omoara o intreaga armata de nazisti in Battlefield V pentru ca pur si simplu nu se putea.

    La RPG-uri medievale care sunt fanteziste pot trece cu vederea ca vad multe vrajitoare si razboinice in armura.

    Nu m-am plans de personajele feminine puse in prim plan in Tomb Raider sau Bayonetta
    La Last of Us 2 nu m-am plans ca Ellie e personajul principal, pentru ca e joc cu tematica apocaliptica amplasat in epoca contemporana, intr-o epoca in care femeile au mai multe drepturi si pot ajunge la conducere. M-am plans ca au facut-o lesbianca din motive ostentative si prea au exagerat cu fazele de sarut tocmai in mijlocul apocalipsei zombies. In jocul asta chiar nu era loc de promovarea homosexualitatii.

  12. #1072 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Mie imi place foarte mult jocul , fata de snoozefestul care este RDR 2 , abia astept sa am timp liber sa pot juca . Crashuri nu am avut , doar in game freezes la inceput si bugs , dupa ultimele updateuri , cel putin la mine au disparut si alea .

  13. #1073 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Poate nu-ti place tematica western si iti place mai mult cea SF.
    Si mie la fel.
    Dar nu pot ignora faptul ca Cyberpunk 2077 e o mediocritate si o catastrofa tehnica in comparatie cu RDR2.
    RDR 2 , ca a avut ceva probleme pe PC, pe console am auzit ca a fost excelent.
    Eu personal am RDR2 pe PC cumparat de asta-vara, am jucat pana la actul 2, dar m-am mai putut continua cu mare parere de rau pentru ca jocul e prost optimizat si rasnita mea de PC nu-l poate duce. N-am intalnit deloc buguri asa cum era la lansare, deci l-au reparat.
    Insa pot sa spun ca mi-au placut mai mult povestea de cum a inceput in RDR2 decat Cyberpunk 2077.

    ---------- Post added 21-12-2020 at 21:04 ----------

    Naiba , pana si GTA V are o poveste, chiar daca e una superficiala si un ciolobot cu toate referintele la cultura pop....spre deosebire de Cyberpunk 2077.

    Fata de ....V .......macar Michael, Franklin si Trevor din GTA V par niste personaje canonice cat de cat bine scrise care iti mai capteaza interesul (de Niko Bellic din GTA IV nici nu mai vorbesc, actorul care l-a jucat ar merita premiul Oscar pentru cel mai bine personaj interpretat din jocurile video alaturi de cel care l-a interpretat vocal pe Geralt din Witcher).
    La modul serios, pana si Roman din GTA IV pare mai suportabil decat toate personajele secundare din Cyberpunk.

  14. #1074 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Ma poti lasa sa am si eu o parere fara sa imi spui ce imi place si ce nu ? Mersi . Daca nu imi placea tematica western nu cumparam jocul , spre deosebire de multi de aici nu cumpar jocuri in functie de hype .

  15. #1075 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    @lukecelmare: Suntem pe un FORUM . Dezbatem si contrazicem fiecare opinie in parte si conversam intre noi.
    Pentru emis pareri fara sa fi contrazis, fa-ti un blog unde sa scrii doar tu si sa ai libertatea de a permite sau nu comentariile si dezbaterile
    contradictorii.

    ---------- Post added 21-12-2020 at 21:13 ----------

    Daca tot ai deschis discutia.... mi se pare aiurea ca Rockstar a fost acuzat ca a copiat Witcher atunci cand a lansat RDR 2 (si totusi, daca a copiat, a facut-o foarte bine). Pe cand CD Projekt n-a stiut sa copieze GTA.
    Ca o fi de la buguri sau nu, NPC-urile din Cyberpunk par a fi oamenii aia tampiti din filmul Idiocracy, efectiv IDIOTI in comparatie cu taranoii si cowboy din RDR 2, care asa de inapoiati cum erau, par oameni decenti, oameni REALI, unii cu ceva maniere, altii deloc, dar toti par REALI. . Nu par cu totii niste drogati, pusificati si teleghidati ca-n Cyberpunk.

    Imi lipseste mult umanitatea NPC-urilor din RDR 2 si din GTA IV/GTA V. Oh, chiar si din Skyrim chiar unde avea fiecare cate vreo 3-5-10 replici.
    Cand vezi ca pana si cerbul din RDR2 are mai mult AI, ori Cyberpunk ne atentioneaza ca oamenii din viitor vor fi extrem de idioti, ori ....producatorii n-au fost in stare sa dezvolte NPC-uri cu AI corespunzator unui joc lansat in 2020.




  16. #1076 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    @lukecelmare: Suntem pe un FORUM. Dezbatem si contrazicem fiecare opinie in parte si conversam intre noi.
    Ce zici tu acolo e un ideal. Ce nici un forum nu-l atinge.

    Aici nu dezbatem ci doar ne contrazicem unii pe altii. As zice mai multe dar nu vreau sa se considere ca fac atacuri la persoana. Tu de exemplu vb singur, si pe urma zici ce zici mai sus. Razvan e cu ale lui, Monky cu ale lui. Johnny era si el cu damblaua lui. Kurt mai intervine si el cu prostii pe aici. Sunt cativa pe aici (you included) care stick out like a sore thumb. Astea nu-s conversatii, ci echo chambers individuale. Si nu e specific forumului asta, ca am intalnit si in alte parti.

    Si eu am scris prea mult si inutil. Si o sa o las mai moale.

    Ca sa se inteleaga, ce zici tu acolo e bs. Si de asta am scris/raspuns.

  17. #1077 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Super tare...
    Am ajuns intr-un punct in care nu mai pot avansa in niciuna din cele 2 misiuni principale pe care le am pentru ca, citez: "Pursue other leads or wait until x is ready/will call you". Iar side missions nu mai am de facut, decat cele cu rosu

    Am incercat sa avansez timpu cateva zile si tot nimic.

  18. #1078 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Kurt mai intervine si el cu prostii pe aici.
    S-a dat liber la atacuri la persoană pe forum?

    Doar așa, ca să știu dacă pot să-l înjur la rându-mi, în voie, pe acest JohnConstantine (care pare să aibă anusul grav inflamat din cauza unui joc).

  19. #1079 SP
    Member tudort's Avatar
    Am instalat și eu jocul dar pe PC. Am un Ps4 Pro și am ezitat să comand jocul , parcă am avut o presimțire. L-am găsit la Flanco pentru Pc la o sumă mai mică și nu am ezitat. L-am instalat prin GoG direct cu patch 1.05. Din păcate dețin platforma Amd Ryzen și Rx 580 deci sunt forțat să joc pe detalii High cu fps între 25-40 dar jocul arată ok. Am întâlnit mașini plutitoare și mici scăpări grafice , dar nimic încă game-breaking. Sunt genul obsedat de control și mereu golesc inventarul și actualizez salvările deci nu am pățit nici nebunia cu fișiere corupte. Revin cu detalii pe măsură ce joc. Sper să reușesc să fac trecerea la Ps5 în vară. Jocul este ok, joc cu un controller conectat la PC deci experiență similară vouă. Din verticalitate am explorat doar prin niște ascensoare în anumite clădiri , vedem pe parcurs.

  20. #1080 SP
    Admin MonkY's Avatar
    @JohnConstantine: deci cu alte cuvinte este "freedom of speech". Fiecare cu opinia sa. Si chiar daca discutam in contradictoriu, nu ajungem sa jignim, asa cum tocmai ai facut-o la adresa lui Kurt. Lucru care l-a facut si pe el automat sa arunce o jignire. Acestea sunt genul de discutii care nu aduc nimic bun. Faptul ca eu ma contrez cu razvranrazy pe tema unui joc, nu inseamna ca trebuie sa ne si injuram. Poate exagereaza el, poate exagerez eu, dar nu sarim calul (zic eu). Uite eu acum, ce sa fac? Trebuie sa va dau amandorora cel putin warning pt. injurii... Oare a meritat?

    @razvanrazy: incearca sa faci forward la timp (dormi) sau mai cauta side-missions.

    @tudort: referitor la verticalitatea despre care intreba si razvanrazy, da... jocul nu e Spiderman, Batman sau AC. Insa am urcat la scari, m-am cocotat pe atatea cutii, cladiri, lifturi, etc... de m-am plictisit. Mai ales de cand am luat un sniper bun (am terminat unele misiuni "de la distanta", sus pe cladiri). Daca joci ca streetkid, cum iesi din apartament te ia ameteala vazand la ce inaltime esti... urci/cobori n scari, iei liftul. Plus ca de multe ori devine enervant ca e checkpoint-ul cu 3 levels above you, si trebuie sa ocolesti o gramada pentru a ajunge la acel nivel. Bonus: ai misiuni in care la fel, te ia ameteala sarind pe marginea blocurilor (exemplul care imi vine acum in minte este misiunea cu cei 3 sniperi). A spune ca jocul nu are deloc verticalitate, again, e un pic cam mult. Pentru mine e suficient, ca daca vroiam sa ma catar pe cladiri sau sa zbor, jucam altceva. Pana si faptul ca ai implant de double jump in middle air, si cred ca spune ceva despre verticalitate.

    Am vazut diverse pe tema faptului ca daca ai salvarile de peste 8MB, iti crasheaza jocul. Am verificat si la mine au undeva pe la 70MB, si n-am mai vazut un crash de ceva zile... Plus ca eu sunt genul care aduna toate porcariile de prin misiuni . Btw, asta pe PS4 Pro. Probabil cand o sa fie la pret bun, o sa-l iau si pe PC, sau poate chiar il prind la Ultimate, sa il pot juca pe XSX si PC.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 77 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts