Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 156 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 78 128 ... LastLast
Results 541 to 560 of 3110

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #541 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  2. #542 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Comparația cu WD e un pic, de fapt mi-e lene, sa vină naiba jocul mai repede, nu am deloc chef de discuția asta, poate cei cu PC-uri de 2000 de euro sunt supărați, eu sunt mulțumit de cum arată pe console.

    PS: AMR 8 zile

  3. #543 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Jeez.... here we go again. Ma distreaza ca unii dintre cei care se plang ca nu stiu ce textura la nu stiu ce castel e aliniata aiurea, sunt cei care nu erau deranjati ca in The Order aveau un sfert de ecran lipsa. Altii vad ca deja au inceput sa se planga ca nu foloseste nu stiu ce engine din Driveclub... ffs...

    Eu in continuare cred ca va fi cel mai mare si cel mai aratos open world game... dar nici macar nu asta astept/vreau sa fie bun la el. Ma intereseaza mai mult gameplay-ul, story-ul... Degeaba e mare si aratos daca ma plictiseste.

    Prin comparatie, Skyrim mi-a placut extrem de mult... initial... dupa care a inceput sa devina boring, ajungand atat de boring incat nici nu l-am terminat. Middle-earth: Shadow of Mordor pe de alta parte, nu e sub nicio forma la fel de mare sau la fel de aratos (ca sa nu spun ca la elementele de RPG nu se compara)... insa a reusit sa nu ma plictiseasca de la cap la coada. Ba chiar dupa ce l-am terminat mai vroiam sa joc. La fel pot spune si despre Dragon Age Inquisition... sau Fallout 3. Jocuri foarte mari, aratoase nu zic nu... dar cred ca grafica a contat cel mai putin la ele.

    Cei care nu sunt asa convinsi, sa renunte la pre-orders... i will not!

  4. #544 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ce misto era pe vremea jocurilor roguelike unde totul era din text...acuma trebuie totul sa fie fotorealist ca doar grafica conteaza

  5. #545 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu stiu cine a crezut ca jocul asta va arata atat de realist ca in trailerele intiale. Era clar ca nu va fi asa. Dupa ce am vazut putin din primul video de la arabi, eu sunt chiar ok de cum arata pe PS4, mai ales ca era o varianta destul de comprimata. Vorba lui MonkY, degeaba arata ca un film, daca nu te tine in priza. Pe mine, sincer, desi The Order arata aproape ca un film, chiar m-a tinut in priza. Cat despre The Witcher, abia astept sa apara si sper sa am timp sa joc atat de mult cat imi doresc.

  6. #546 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Un articol si mai interesant
    http://www.dualshockers.com/2015/05/...ays-obnoxious/

  7. #547 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit un articol scris cu sens... nu tipicul trolling gen "OMG, they've killed my precious game". Thanks Dant3, i needed that.

  8. #548 SP
    Member Wagram's Avatar
    Negativity nowadays sells more than sex, and gamers are attracted to it like moths to the flame, like modern-day flagellants relishing the act of whipping themselves by ruining their own perception of their hobby.
    Citatul ăsta e bun de pus în ramă.

  9. #549 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Oi fi eu nebun dar din ultimele trailere nu mi-a venit sa cred cat de bine arata. Sunt sigur ca atunci cand il voi juca voi fi deranjat pana la exasperare ca au pus o piatra pe drum sau pe perete diferit fata de trailerul initial.

  10. #550 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Totusi e un joc RPG nu conteaza cum arata, GAMEPLAYU conteaza. Generatia asta idioata se focuseaza prea mult pe aparente si asta strica industria jocurilor.

  11. #551 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    The Witcher 3: Wild Hunt

    Am si eu o intrebare, cine s-a plans de pe forum ca jocul are grafica proasta sau ca se vede un downgrade dpdv vizual, sunt chiar curios de ce au putut sa se planga sau ce au de comentat mai ales ca nu i-au deranjat barele din the order.

    Internetul e plin de idioti si se vede foarte bine asta, pana acum este unul dintre putinele jocuri pe care orice membru al acestui forum il asteapta si cu totii am zis ca arata foarte bine jocul. Daca e sa ne luam dupa fiecare polemica sau site obscur de pe internet am innebuni, ei sunt in cautare de clickuri si atat.

    Ieri l-am precomandat si eu deja mi-am anuntat colegii ca saptamana viitoare imi iau liber incepand de miercuri .

  12. #552 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    AndRewqp, eu m-am plans de grafica. Jocul nu exceleaza la acest capitol orice ar spune oricine. Este un joc normal, cu o grafica ok, in niciun caz "true next gen" cum speram noi sa fie pe generatia actuala de console. Jocul are foarte mult contrast, grafica nu este deloc fantasy (desi imi place ca tinde spre realism, dar nu ofera imersiunea pe care o vrea), are foarte mult negru si chestii foarte luminoase si overall, contrastul asta pare foarte deranjant. Trecand peste astea, vedem o diferenta clara intre ce au prezentat initial si ceea ce a iesit si este foarte deranjanta reclama falsa. Calitatea texturilor a scazut simtitor, sistemul de particule este foarte diminuat, in multe locuri este inexistent (vezi cand merge cu calul si nu sare nimic de jos sau in ce hal a scazut efectul de particule de cand arunca el cu foc), la fel si umbrele si iluminarea overall. Singurul lucru care mangaie oarecum retina, este acea culoare galbena a apusului.

    Luat strict pentru grafica, poate pentru unii merita, dar pentru mine in niciun caz nu. Jocul incearca sa fie realist si fantasy, in acelasi timp, dar nu-i iese niciunu din ele.

    Si da, este o harta mare, dar sunt sigur ca 60-70% e doar padure, ceea ce nu cere mare atentie la detaliu din partea lor si nici cine stie ce putere de procesare. + de asta, apa arata absolut oribil, cu micile valuri pe care le face personajul, ce raman in urma lui de parca a fost barca. Nu este ceva deranjant, dar nu exceleaza nici aici ci doar arata ok. (cred ca cea mai realista apa a fost in Watch Dogs si GTA V, dar nici acolo nu excela).

    Trecand, insa, peste toate astea, eu deja l-am luat pe PS4 (digital, impreuna cu un amic) si este primul joc dupa multe luni, pe care-l voi avea day one. Intr-adevar, sunt foarte entuziasmat de el si de partea de RPG complexa, dar nu complicata si sunt sigur ca o sa-mi manance zeci, poate chiar sute de ore.

    Si btw, inca n-am jucat The Order dar la cat l-au blamat toti pentru barele alea, parca nici nu sunt prea curios.

    Si nu, nu este nevoie sa-mi sariti DIN NOU in cap pentru parerea mea.

  13. #553 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citește te rog articolul din postarea 546

    PS: cum de il iei pe PS4? Erai dezamăgit de consolă

  14. #554 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am citit si tot nu-mi schimba parerea. Lasand deoparte faza cu downgrade, jocul tot nu este "WOW!MINDBLOWING!" ci doar un joc normal pentru niste console deja depasite dpdv tehnic.

    L-am luat pe PS4 intrucat mi-e mai ok sa dau 121 ron pe el, digital (adica 50-50 cu amicul asta) decat 240-250 ron pe el in format fizic.
    + de asta, m-am mai acomodat cu gamepad-ul de PS4

  15. #555 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    L-am citit si tot nu-mi schimba parerea. Lasand deoparte faza cu downgrade, jocul tot nu este "WOW!MINDBLOWING!" ci doar un joc normal pentru niste console deja depasite dpdv tehnic.
    Ca sa nu te mai chinui nici tu (si nici pe altii), eu ti-as recomanda sa treci la gaming pe PC. Vorba aceea, "dai un ban, dar nu esti depasit dpdv tehnic".

    L.E. N-o spun cu rautate... ci pur si simplu cred ca vrei ceva mai mult decat pot consolele... N-are rost sa te chinui, fa-ti un PC serios si vei avea grafica mai buna, mai multe efecte, etc. Doar ca va trebui sa te pregatesti de buget serios.

  16. #556 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    eu ti-as recomanda sa treci la gaming pe PC. Vorba aceea, "dai un ban, dar nu esti depasit dpdv tehnic".
    In niciun caz PC gaming

    Si nu e vorba de chinuit, dar mi se pare incredibil cand vad oameni care sunt super impresionati de o grafica ok, dar majoritatea oamenilor nici nu stiu ce-i aia iluminare globala si cu ce se mananca. Nu cred ca si-au propus producatorii sa scoata un joc cu cea mai cea grafica, asa ca nu inteleg de ce toata lumea este "OMG...nu mi-a venit sa cred cat de bine arata".

    Oricum, in mod clar este genul de joc in care conteaza mai mult gameplay-ul si complexitatea, asta fiind si motivul pentru care l-am luat fara sa astept vreun review (care oricum nu are cum sa fie negativ).

    In mod clar este un joc in care grafica nu este nici macar printre primele 3-5 pozitii.

    Oricum, m-am saturat sa-mi justific vorbele, d-aia am evitat sa mai postez. Dar totusi am facut-o pentru a-i argumenta lui AndRewqp si sa se inteleaga ca nu e vorba ca nu-mi place pentru ca sunt eu hater si nu stiu ce fir de iarba sta stramb in loc sa stea drept ci chiar are o logica ce spun. Cel putin pt mine.

    Ah si BTW, inca n-am vz niciun joc de PC (din astea care ies si pe X1/PS4) care sa arate wow si sa-si merite investitia. Si sunt sigur ca si Witcher 3 o sa fie 90% la fel pe PC cu totul la maxim.

  17. #557 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Bai nene, tu sti ce e aia open world ?!
    pai arata genial mah !
    asa pe consolele astea depasite dpdv tehnic..

    aia cu pc-uri ce sa mai zica ca nu observa diferentele dintre un ps4 si un pc..

  18. #558 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit razvanrazy... poti sa postezi si pro si contra. Am observat ca unii au o problema cu contrele, dar asta e in final problema lor.

    Pentru mine jocul arata extrem de bine (din ce am vazut ca gameplay pe PS4 si X1)... mai mult ma tem de repetitivitate decat de grafica. Mai multe nu pot sa spun pana nu vine jocul. Si nu mai am rabdare

    P.S. Nici macar o secunda nu mi-a trecut prin cap sa iau jocul in varianta de PC... Jocul asta scrie "CONSOLA" all over it. De-abia astept sa ajung la fetele acelea in baia cu aburi, sa le salvez...

  19. #559 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da bai nene, stiu ce-i ala open world. Si iluminarea si atentia la detalii din GTA V ii da clasa acestui joc inca nelansat (si cred ca o facea inclusiv pe PS3/X360).

    Si da MonkY, eu stiu ca pot sa postez si pro si contra, dar stii foarte bine ca aici lumea o ia personal (la fel ca pe thread-ul PS4), de parca i-am injurat de mama. D-asta tot evit sa o fac. Nu inteleg ce-i cu mentalitatea asta...

  20. #560 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, avand in vedere ca nu ti s-a parut repetitiv Shadow of Mordor sau Inquisition, eu zic ca Witcher 3 in niciun caz nu ti se va parea repetitiv.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 156 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 78 128 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts