Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 26 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 509

Thread: Hearthstone: Heroes of Warcraft

  1. #161 SP
    Member mof990's Avatar
    Din ce stiu eu, buff-urile dispar cand minionii sunt readusi la viata deci acel combo nu ar prea merge. Ai putea sa mai dai 6 damage dar numai atat.

  2. #162 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by mof990 View Post
    Din ce stiu eu, buff-urile dispar cand minionii sunt readusi la viata deci acel combo nu ar prea merge. Ai putea sa mai dai 6 damage dar numai atat.
    Da , dispar , dar Leeroy + 2xRockbiter + Windfury = 24 damage , iar apoi aplici Rebirth pentru inca 6 damage in total fiind 30

  3. #163 SP
    Member mof990's Avatar
    Tocmai ce am jucat contra unui fel de priest rush deck, e prima oara cand vad asa ceva. E vreo moda noua si nu stiu eu? L-am intalnit la rank 8 in caz ca e cineva interesat. De obicei watcher druid e free win contra priest dar de data asta chiar m-am speriat putin, m-a adus baiatu' la 8 viata in 6 ture. Am reusit sa-l bat datorita taunturilor si faptului ca a ramas adversarul fara carti insa a fost mult mai greu decat ma asteptam.

  4. #164 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine nu ma mai mira nimic la jocul asta. Cred ca am vazut deck-uri de toate natiile posibile. Rush cu murlocs la priest, warrior packed cu health minions, hunter cu spell minions... Tocmai asta mi se pare fun la el, dar ma enerveaza maxim ca nu ma lasa sa fac decat maxim 9 deck-uri custom. Sper sa mareasca limita.

    Cele mai tari mi se pare intoarcerile de situatii... eu deja nu mai cred ca bat pe nimeni pana nu ajung la final. De exp. l-am lasat pe unul cu viata 4 (eu inca aveam 30) si a scos niste carti de mi-am blestemat zilele. Unii am impresia ca baga niste sute, poate chiar mii de dolari in jocul asta. But, it's still fun.

    Cel mai enervant insa in tot jocul asta sunt cele 2 categorii de tampiti (care nu stiu cum au pus mana pe jocul asta). E prima categorie a celor care stau la fiecare mana pana in ultima secunda... de dureaza un meci o vesnicie (si deja am inceput sa dau quit... nu am timp chiar asa de pierdut pana li se misca lor neuronul). Am un feeling ca unii fac chiar special asta... stiind ca multi nu rezista. Si mai e a doua categorie, a celor care spameaza cu mesaje. Deci l-am avut pe unul la care am dat Mute, ca nu mai puteam. Repeta la infinit acelasi emote sau cum Dzeu se numesc chestiile acelea de pe erou. Criminal, nu alta...

  5. #165 SP
    Member mof990's Avatar
    Ohh the perks of low ranks Da, e plin de astfel de specimene intre rank 15 si 20. Mi se mai intampla si mie cand adversarul vede ca si-o ia rau dar nu ma impacientez, alt-tab + do whatever you like = win. Treaba cu banii nu e adevarata in toate cazurile. Eu, de exemplu am bagat 25 de euro in joc si n-am scos nimic de valoare, nici macar o epica. Toate legendarele/epicele pe care le am sunt ori din packuri cumparate cu bani din daily quests ori craftate de mine. Stiu cum e sa vezi ceva de genul leeroy + power overwhelming + faceless manip (mi s-a intamplat chiar astazi) dar te obisnuiesti, treci peste si cu timpul vei incepe sa te pregatesti pentru astfel de situatii. (stiind in mare parte din ce e alcatuit deckul adversarului)

  6. #166 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, mi-am furat-o si eu azi de 3 ori cu Leeroy...

    Am reusit in arena si eu in sfarsit 7 wins... dupa care urmatoarele 2 arene au fost DEZASTRU (am castigat 2 meciuri din 6). Ma enerveaza maxim ca te trezesti cu niste random-uri de nu ai ce sa alegi.

    Da, si eu am deck-urile din ce am craftat eu... dar la naiba... majoritatea costa carute de dust (like 1400). Eh, incet-incet...

  7. #167 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Deck de murlocs la priest? Pe asta nu am văzut-o până acum... )

    @mof990 - Dacă deck-ul acela conținea cărți gen Shadowform sau Soulpriest, nu este un deck sau o modă nouă. Există de ceva timp acel deck, dar este foarte greu de jucat cu el în rank-urile mari.

    Curios este faptul că Priest-ul a urcat de pe ultima poziție pe a cincea în clasamentul celor mai jucate clase. Iar Hunter-ul a picat de pe prima poziție pe cea de-a șasea, acesta fiind efectul direct al modificării cărții Unleash the Hounds.

  8. #168 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Deck mai enervant decat Miracle Rogue nu cred ca exista.

  9. #169 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Deck de murlocs la priest? Pe asta nu am văzut-o până acum... )

    @mof990 - Dacă deck-ul acela conținea cărți gen Shadowform sau Soulpriest, nu este un deck sau o modă nouă. Există de ceva timp acel deck, dar este foarte greu de jucat cu el în rank-urile mari.

    Curios este faptul că Priest-ul a urcat de pe ultima poziție pe a cincea în clasamentul celor mai jucate clase. Iar Hunter-ul a picat de pe prima poziție pe cea de-a șasea, acesta fiind efectul direct al modificării cărții Unleash the Hounds.
    N-a jucat niciun shadowform. Anyways, popularizarea priestului nu poate sa fie decat benefica pentru mine eu fiind jucator de druid in principal. Sunt tentat sa incerc si eu sa joc cu el dar imi lipsesc carti precum cabal shadowpriest sau orice carte buna de priest. Nici macar pe blademaster nu-l am pentru ca nu credeam ca o sa joc vreodata priest asa ca le-am dat disenchant.

  10. #170 SP
    Member Mishy's Avatar
    ^Cu Priest ca sa ai un deck competitiv ai nevoie de carti bune ca Auchenai Soulpriest , Cabal , ceva legendare

    Asta e deck-ul meu.As vrea sa mai adaug Sylvanas dar nu o am
    Attached Images Attached Images hearthstone_screenshot_5.27.2014.20.49.11.png

  11. #171 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca la priest conteaza enorm de mult contra cui joci. Daca dai de vreun hunter cu rush, pana apuci sa scoti carti de 6 mana, deja esti cam mort. Si asta cu vreo 10 carti in mana, cu care asteptai sa-l nenorocesti

    Pe de alta parte, trebuie sa recunosc ca la Arena cel mai mult am rezistat cu priest si mage...

  12. #172 SP
    Member hibrid13's Avatar

  13. #173 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Asta e o carte noua? N-am mai vazut-o pana acum...

  14. #174 SP
    Member Mishy's Avatar
    ^Da , e o carte noua ce va aparea in Curse of Naxxramas

  15. #175 SP
    Member ramonski's Avatar
    Pfuai, ma prinde microbul

  16. #176 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Cred ca Hearthstone va ramane cel mai jucat joc pe anul asta, depasind jocurile de PS3 sau PS4. Hunter all day.

  17. #177 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sunt tare curios daca vor anunta castigurile facute cu Hearthstone-ul... vad ca baga lumea bani in el in draci.

    Cat despre hunter, nu stiu ce sa zic... am jucat contra hunteri care n-au avut nicio sansa (i-am batut cu 30-0)... dar am dat si de unii de mi-au scos peri albi.

    Oricat de bun ai avea deck-ul... in final tine foarte mult de noroc. Daca patesti ca mine azi cand 9 meciuri din 10 le-am terminat dupa mana 5-6 (pt. ca dadeau rage quit vazand ca n-au sanse), te simti zeu. Dupa care, patesti ca mine in alta zi, cand nu-mi veneau decat carti de 5-8 mana la inceput, de apasam End Turn instant... si te simti noob

  18. #178 SP
    Member mof990's Avatar
    Daca ar fi vorba numai de noroc, iti garantez eu ca nu ar fi aceiasi jucatori #1 legend in fiecare sezon. Nu zic ca nu conteaza norocul dar la fel de mult conteaza si skill-ul, skill insemnand puterea de a anticipa ce urmeaza sa faca oponentul, sa stii cand e safe sa joci o carte, sa deduci ce deck si stil de joc are, etc.

  19. #179 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, nu e doar noroc... asta clar. Mai ales atunci cand ai super mega deck plin de legendare si epice.

  20. #180 SP
    Member mof990's Avatar
    Nu o sa vezi niciodata pe cineva care a bagat o tona de bani in joc ca sa aiba legendare la rank legend daca nu stie sa joace foarte bine. Faptul ca nu iti trebuie cine stie ce deck ca sa ajungi la acel rank a fost dovedit de Trump. Vezi F2P Shaman si F2P Mage, doua deckuri in care cele mai de valoare carti sunt rare aka super easy de obtinut. Cu mage-ul a ajuns la rank legend si cu shamanul e la rank 1. In plus de asta, cele mai bune deckuri din joc nu au mai mult de 5-6 epice si 2-3 legendare (singura care trece de aceasta limita fiind control warrior) care dupa cateva luni de joc e imposibil sa nu le ai. (nu din pachete, ci din crafting)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 26 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Castigatorul turneului de Hearthstone, acuzat ca a trisat By flavi_us in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 18-06-2014, 09:15
  2. Licitatie: Cheie Hearthstone By Razorel in forum Licitatii
    Replies: 8 Last Post: 15-01-2014, 15:00
  3. Replies: 0 Last Post: 15-08-2011, 17:39
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 20:34
  5. Replies: 4 Last Post: 21-08-2010, 20:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts