Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 20 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast
Results 101 to 120 of 393

Thread: Rise of the Tomb Raider

  1. #101 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Nu stiu de ce, dar mie unuia nu-mi vine inca sa sar intr-un picior.

    Da, iluminare de zile mari. Da, draw distance demna de un joc next gen. Iar franturile pe care le-am vazut anunta un joc extrem de atmosferic. De altfel, mi-a placut la nebunie Tomb Raiderul de anul trecut.

    Insa tot observ mici chichite si incep sa inteleg de ce dezvoltatorii sunt sceptici in a-si prezenta jocurile inainte ca acestea sa ajunga la un anume nivel de rafinament.

    Spre exemplu:
    - zapada. Voi va aduceti aminte cum arata zapada in Uncharted 2? Pai cred ca era prima oara cand zapada arata natural, organic. Era apa inghetata, nu o masa de plastic lichid. Aici mi se pare ok. E zapada din orice joc mai de Doamne-ajuta din ultimii zece ani, nimic mai mult;
    - nici un pic de lumina dinamica. Nici macar in cadrele scriptate. Tin oamenii aia lanternele prinse la nivelul buzunarului de la piept, insa faptul ca-si trec mainile prin dreptul fasciculului nu tulbura cu nimic "bula" aia albastruie de lumina;

    Si tot timpul am senzatia ca ma uit la versiunea de xbox 360 a lui TR de anul trecut. Texturi "plate", nuante terne. Ca filmul ala premiat la Cannes acum ceva vreme: "Trei culori: rosu".

    Dar grandios este cut-scenul de mai sus: voce intretaiata de frig, zapada prinsa in par, tremuratul constant. Foarte verosimil. Si atunci de ce tine doamna geaca deschisa pana la buric si fularul (sau gulerul) atat de amplu deschis ca pot sa vad pana in ce hauri ii ajunge medalionul de la gat?!

    Da, sunt pricinos.

  2. #102 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Dar grandios este cut-scenul de mai sus: voce intretaiata de frig, zapada prinsa in par, tremuratul constant. Foarte verosimil. Si atunci de ce tine doamna geaca deschisa pana la buric si fularul (sau gulerul) atat de amplu deschis ca pot sa vad pana in ce hauri ii ajunge medalionul de la gat?!
    pai asta este in toate jocurile /filmele , femeile cat mai despuiate , barbatii cat mai imbracati in armuri (deh , mari razboinici )

    oricum , jocul arata rau pe iluminare si chestii pt ca prima oara o sa ruleze pe Xbox

    urmand ca versiunea de ps4 sa fie smooth

    cert e ca mai au de invatat de la uncharted 4

  3. #103 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Asa frate!
    Acum am inteles de ce TR e timed exclusive, ca sa nu mai numere lumea pixeli si sa faca comparatii de "iluminare si chestii" intre ps4 si x1 inainte de lansarea jocului.

  4. #104 SP
    Junior Member opragnar's Avatar

  5. #105 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    haha, Holiday 2016 for PS4

  6. #106 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu e rău nici așa, în primăvară vine Uncharted 4, nu cred ca avea vreo șansă. Știi cum se spune, mai bine mai târziu decât niciodată

    PS Cam dubios acel site

  7. #107 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    O alta sursa: Rise of the Tomb Raider Coming to PS4 in "Holiday 2016" - Playstation 4, PlayStation 3 News At PlaystationTrophies.org
    Tare sunt curios daca va reusi sa vanda mai mult decat Uncharted: The Nathan Drake Collection

  8. #108 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sunt curios ce vor reusi sa faca cu jocul pe partea de multiplayer, pentru ca Tomb Raider 2013 e un dezastru pe partea de mp.

    Inainte sa incepeti sa aruncati cu pietre pt ca am adus vorba de mp, ganditiva la urmatorul exemplu: pe cat de bun este The Last Of Us pe atat de originala si interesanta este si partea de mp a jocului.

  9. #109 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    PS4, PC Get Xbox Timed Exclusive Rise of the Tomb Raider in 2016 - GameSpot
    Scrie peste tot de stirea asta, nu numai pe siteuri dubioase . Imi pare bine ca iese early 2016 pe pc, asta inseamna ca pana in martie apare .

  10. #110 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...atata tam tam pt. un amarat de joc. Ca-i exclusiv, ca nu-i exclusiv, ca iese pe ps4, ca iese pe pc, ca de ce iese pe xo si nu pe ps4, ca de ce o iesit pe ps4 si nu o ramas numa pe xo.

    Imediat incep disperatii ceilalti cu grafica si fps-urile lor, alta discutie "extrem de interesanta".

    Linistiti-va.

  11. #111 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by C3zar View Post
    PS4, PC Get Xbox Timed Exclusive Rise of the Tomb Raider in 2016 - GameSpot
    Scrie peste tot de stirea asta, nu numai pe siteuri dubioase . Imi pare bine ca iese early 2016 pe pc, asta inseamna ca pana in martie apare .
    Înseamnă ca deja ai făcut precomandă

  12. #112 SP
    Junior Member opragnar's Avatar
    imi cam pare rau pentru microsoft, le-a dat backfire rau de tot dealu-ul asta cu Square Enix, stim cu totii ca motivul pentru timed exclusivity asta a fost ca sa aiba ceva pentru a fi in competitie cu uncharted 4, acum cu uncharted 4 delayed si fallout 4 venind in aceeasi zi, plus toata nebunia star wars care e in aceeasi luna, saracul tomb raider pe xbox one/xbox 360 o sa fie in umbra urat rau de tot, sincer eu nu cred ca o sa vanda mai mult ca uncharted the nathan drake collection, da totusi sper macar sa vanda mai mult decat sunset overdrive, care dupa un marketing imens si fara competitie, fiind bine primit de media, a reuit sa vanda doar 700k pe xbox one

  13. #113 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...atata tam tam pt. un amarat de joc. Ca-i exclusiv, ca nu-i exclusiv, ca iese pe ps4, ca iese pe pc, ca de ce iese pe xo si nu pe ps4, ca de ce o iesit pe ps4 si nu o ramas numa pe xo.

    Imediat incep disperatii ceilalti cu grafica si fps-urile lor, alta discutie "extrem de interesanta".

    Linistiti-va.

    uploadfromtaptalk1437682752227.jpg

  14. #114 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    I love that guy

  15. #115 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by C3zar View Post
    PS4, PC Get Xbox Timed Exclusive Rise of the Tomb Raider in 2016 - GameSpot
    Scrie peste tot de stirea asta, nu numai pe siteuri dubioase . Imi pare bine ca iese early 2016 pe pc, asta inseamna ca pana in martie apare .
    Esti optimist nu gluma.

  16. #116 SP
    Junior Member emad18's Avatar
    pc ftw

  17. #117 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by opragnar View Post
    imi cam pare rau pentru microsoft, le-a dat backfire rau de tot dealu-ul asta cu Square Enix, stim cu totii ca motivul pentru timed exclusivity asta a fost ca sa aiba ceva pentru a fi in competitie cu uncharted 4, acum cu uncharted 4 delayed si fallout 4 venind in aceeasi zi, plus toata nebunia star wars care e in aceeasi luna, saracul tomb raider pe xbox one/xbox 360 o sa fie in umbra urat rau de tot, sincer eu nu cred ca o sa vanda mai mult ca uncharted the nathan drake collection, da totusi sper macar sa vanda mai mult decat sunset overdrive, care dupa un marketing imens si fara competitie, fiind bine primit de media, a reuit sa vanda doar 700k pe xbox one
    Te arde rau nu? In cazul asta nu te derajeaza ca un joc fara vanzari masive va ajunge la UN AN DISTANTA pe PS4, nu?

    Nu trebuie sa fim atat de hateri/flameri/ trolli. Personal cred ca Uncharted 4 va fi un joc super-ok dar nu intru pe acel thread sa spun ca acel joc nevenind pe Xbox One inseamna ca e de kko. La fel cum un consolist cu PS4 nu ar trebui sa vina pe threadul de Quantum Break sa-l faca de kko doar pentru ca nu se va lansa pe PS4. Sa nu uitam ca ambele platforme au exclusivitatile lor (Uncharted, Street Fighter, etc pe PS4 si Forza, Quantum Break, etc pe Xbox One), plus unele care sunt timed ca si Black Ops 2 cu DLC-urile pe PS4, sau Rise of Tomb Raider pe Xbox One.

    Astea sunt aranjamente de marketing si nimeni nu ar trebui sa arunce cu pietre in ograda vecinului. Adevaratii gameri au AMBELE CONSOLE. Punct!

  18. #118 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu o sa-l joc pe 360 RGH inainte de lansare !

    daca o sa-mi placa o sa-l iau si pe ps4

    important este sa am timp de el si am o presimtire ca n-o sa am , mai ales daca ma apuc de battlefront si seria uncharted remastered

  19. #119 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    . Adevaratii gameri au AMBELE CONSOLE. Punct!
    Pai și cu WiiU cum rămâne nene? Sau aia nu contează. Te iei de ăla ca e troll, pai tu acum pui gaz pe foc. Ah, daca te refereai la WiiU și PS4 da, gamerii adevărați au ambele console

    ON Nu va mai certați din motive de doi bani, mai bine ne-am ruga să se ridice la nivelul primului joc, mă refer aici la cel din 2013, tare mi-e frică...

  20. #120 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Wii U nu a facut parte cam niciodata din console wars, asta deoarece are cumparatorii lui target-ati fani Nintendo. In plus multe discutii gen exclusivitati vizeaza doar PS4 vs Xbox One. Si in plus....plus fanii Nintendo nu au intrat niciodata pe threadurile de PS4/XBox One sa starneasca flame-uri
    Anyway, tu oricum ziceai ca vrei sa-ti iei Xbox pt Quantum Break deci esti "gamer adevarat" din punctul meu de vedere !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 20 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 14-06-2015, 17:10
  2. Rise of the Tomb Raider exclusiv Xbox By paunstefan in forum Console News
    Replies: 32 Last Post: 23-08-2014, 22:40
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 07:06
  4. Rise of the Tomb Raider anuntat By paunstefan in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 09-06-2014, 22:59
  5. Replies: 0 Last Post: 01-04-2013, 07:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts