Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 283 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 81 121 171 ... LastLast
Results 1,401 to 1,420 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1401 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si nu arata pe cutie ca ar avea si casca ? Mai cauta pe net, sa vezi de asta si daca nu e ok, vorbeste la Altex.

  2. #1402 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    consola nu are casca , pe cutie nu scrie ca ar avea asa ceva

  3. #1403 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Tot vad foarte multe jocuri/figurine cu "stoc epuizat" pe site, dar cu optiunea de a rezerva in magazin. Sunt cumva rasisti impotriva celor din afara Bucurestiului?

  4. #1404 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu stiu ca pare deranjant, dar ganditi-va si la cererea mult mai mica din provincie fata de capitala. Nu degeaba au in stoc mai mereu in Bucuresti si in provincie rar mai apar CE/figurine pierdute. Nu o mai luati nici voi atat de personal, e o chestie cat se poate de normala.

    Daca chiar doresti ceva neaparat, sunt convins ca gasesti pe cineva pe forum care sa te ajute cu achizitia.

  5. #1405 SP
    Member geo971986's Avatar
    din cate stiu, rezervarile se pot face si in magazinele din provincie. Nu cred ca este discriminare ci mai probabil lenea de actualizeze a bazei de date sau comoditate

  6. #1406 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Problema mea nu era ca nu poti rezerva si in magazinele din alte orase. Clar, se orienteaza si ei dupa cerere si isi aprovizioneaza magazinele corespunzator. Problema mea e ca nu vor sa trimita produsele nici prin curier. De ce mai sunt online, daca tot eu trebuie sa ma duc la ei, ca pe vremurile demult apuse. Adica pot sa-mi iau un joc fara probleme din Japonia, sa imi ajunga acasa, dar daca vreau sa-mi iau ceva de la altex, trebuie sa ma duc pana in Bucuresti, pentru ca oamenii aia sunt de un primitivism inspaimantator.

  7. #1407 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tot nu cred ca ai inteles. Din cate stiu eu, stocurile lor online vin dintr-un loc iar cele din magazine sunt in magazine. Ce e in magazin nu se poate trimite. Din cate ai spus tu, eu am inteles ca produsul care te intereseaza nu e disponibil online (deci probabil nu il au in depozitul de unde pleaca comenzile) insa l-ai gasit in cateva magazine din Bucuresti. Am inteles corect? In caz ca da, cred ca ai inteles si tu de ce se intampla asta si de ce nu il poti comanda acasa. Comparatia cu Japonia nu prea isi are rostul aici, e vorba de stoc online si stocurile din magazine.

  8. #1408 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Da, ai inteles corect, dar eu stiam ca trimit si din magazine. Ultima comanda de la ei am primit-o din Oradea. Desigur, au trecut cateva luni de atunci. Daca au bagat chestia cu trimisul din depozit pentru comenzile online, atunci da, are sens.

    Quote Originally Posted by Quasivasi View Post
    Cei din afara Bucurestiului sunt alta rasa?
    Se pare ca asta vor sa te faca sa crezi.

  9. #1409 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Tot vad foarte multe jocuri/figurine cu "stoc epuizat" pe site, dar cu optiunea de a rezerva in magazin. Sunt cumva rasisti impotriva celor din afara Bucurestiului?
    Cei din afara Bucurestiului sunt alta rasa?

  10. #1410 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Da, ai inteles corect, dar eu stiam ca trimit si din magazine. Ultima comanda de la ei am primit-o din Oradea. Desigur, au trecut cateva luni de atunci. Daca au bagat chestia cu trimisul din depozit pentru comenzile online, atunci da, are sens.

    confim si eu asta , inainte trimiteau stocul din magazine , cand am cumparat un 360 a venit de la Altex Pitesti . nu stiu cum mai este acuma .


    P.S. s-a terminat promotia cu TVA-ul inapoi sub forma de promotie , produsele au revenit la vremea cand TVA era de 24% cel putin la produsele care ma interesau

  11. #1411 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Dar TVA-ul este 20% prin lege, "promotia" nu a avut sens deloc oricum. Of, of, Altex, iar dai cu bata-n balta.

    Cat despre chestia cu stocul online care nu coincide cu cel din magazine, eu nu prea inteleg... Nu e interesul lor sa isi vanda produsul? Daca eu sunt dispus sa imi platesc transportul prin curier, pe ei ii doare mana sa trimita din stocul magazinului? Din nou, interesul lor e sa isi vanda produsele, as far as I know.

  12. #1412 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Cei de la Altex / MG livreaza si din magazine nu numai din depozit de aici si problemele legate de comenzi neonorate pe motiv ca nu il mai au in stoc . Jocul e in stoc si tu faci comanda dar pana sa il livreze vine un dude si il ia direct din magazin iar tu te alegi cu un mail de genul " ne pare rau dar nu putem sa va livram produsul pentru ca nu mai e in stoc ... " .
    Daca ar livra direct si doar din depozit nu ar mai fi atatea neconcordante si poate ar fi mai bine asa .

  13. #1413 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Multe stocuri epuizate pentru online,sa speram ca le vor actualiza cat de curand. Si eu ma confrunt cu aceleasi probleme ca cele de mai sus, fiind din provincie.

  14. #1414 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Cei de la Altex / MG livreaza si din magazine nu numai din depozit de aici si problemele legate de comenzi neonorate pe motiv ca nu il mai au in stoc . Jocul e in stoc si tu faci comanda dar pana sa il livreze vine un dude si il ia direct din magazin iar tu te alegi cu un mail de genul " ne pare rau dar nu putem sa va livram produsul pentru ca nu mai e in stoc ... " .
    Daca ar livra direct si doar din depozit nu ar mai fi atatea neconcordante si poate ar fi mai bine asa .
    Nu ai citit discutiile de mai sus. Tocmai asta e problema, ca nu poti comanda de pe site, spunand ca e out of stock, dar il poti rezerva in cateva magazine sa il ridici personal. Adica e out of stock dar nu e chiar out of stock.
    Asta, de exemplu, e chiar acum in Altexul din Alba Iulia pe raft:
    http://www.altex.ro/consola-sony-pla...hits-mega-pack

  15. #1415 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Am urmarit discutia si replicam punctual celor ce ziceau ca Altex expediaza / nu expediaza exclusiv din depozitul central .

  16. #1416 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @gabytzu16
    Ia castile si mergi in magazin. Spune ca vrei sa le returnezi -- cum ai spus si tu, "le pui in bratele angajatului" (este dreptul tau legal sa il returnezi).
    In secunda doi angajatul te va intreba de ce vrei sa le schimbi, tu vei spune ca ti-au fost cumparate din greseala pe culoarea X, tu vrei pe Y.
    Daca nu doreste sa ti le schimbe, faci retur, iti iei banii si cumperi ce doresti.
    Cumva este acelasi produs dar nu prea (din cauza culorii) depinde de MG (ca si experienta personala, sunt baieti de treaba, nu ar trebui sa ai probleme).
    Succes !

  17. #1417 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Daca produsul e cumparat din magazin , poti returna in max.24h(am intrebat la Altex Buzau in cazul unui laptop) Am auzit si magazine care nu primesc nici dupa 1h.

  18. #1418 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Nu sunt preturi f bune ... dar au 15 % reducere ... cam aproape la orice ...

    MEDIA GALAXY | Vindem Tot Militari

  19. #1419 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ajunge careva prin magazin, sa puna plz poze/preturi de la jocuri, in caz ca sunt reduse. Pentru mine e in celalalt capat al bucurestiului si parca nu m-as duce doar ca sa vad ca nu au nimic.

  20. #1420 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    GTA V - 260 sau 270 - 15 % din acest pret ... Bloodborne GOTY 290 - 15 % din pret ... nu e cine stie ce
    Heroes 7 ( parca ) 350 - 15 %
    Consolele noi sunt scoase de pe raft ( cine nu mai sunt )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 283 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 81 121 171 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts