Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 283 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1421 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am vorbit acum la sediu lor si mi-au zis ca nu se muta/inchid ci doar reamenajeaza (maresc magazinul) si vor sa nu aibe prea multa marfa de mutat de colo-colo pana e gata magazinu.

  2. #1422 SP
    Member musat's Avatar
    Am fost acum acolo și intradevar toate preturile produselor care mai sunt în magazin sunt reduse cu 15% (unele cu 30-50%, depinde de produs). Dar prețul produselor afișat este cel întreg, măcar pe site-ul magazinului mai este redus sau cu o promoție, așa că nu este o mare reducere defapt. Console nu sunt la vânzare numai căști, mausuri, multe figurine Disney Infinite și ce a mai rămas pe rafturi.

  3. #1423 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am vorbit acum la sediu lor si mi-au zis ca nu se muta/inchid ci doar reamenajeaza (maresc magazinul) si vor sa nu aibe prea multa marfa de mutat de colo-colo pana e gata magazinu.
    Actually inchid acolo si se vor muta in cladirea ce deservea DOMO

  4. #1424 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cineva nu a terminat liceul la mate-info.
    Attached Images Attached Images capture.png

  5. #1425 SP
    Junior Member andy's Avatar
    .. oferta

  6. #1426 SP
    Member andreiaka's Avatar
    E mai bună oferta la 1.749'90 )))))))))))


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1427 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mai aveam si eu una, dar nu mai gasesc poza ... pretul redus era acelasi ca pretul "normal" (tot la un PS4, acum vreo 2 ani).
    Good times..

  8. #1428 SP
    Member geo971986's Avatar
    Sa miscorat la astia vreun pret odata cu tva-ul? Ma uit pe ce am cumparat de la ei in decembrie si vad ca e acelasi pret si acum, unele chiar mai mari...

  9. #1429 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu s-au micsorat preturile. Nesimtire, ce sa zic. Daca vrei sa le raspunzi cu aceeasi moneda, comanda un frigider, cuptor, masina de spalat, cu plata ramburs si nu le ridica, o sa ii coste ceva transportul tur-retur.

  10. #1430 SP
    Member flamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    Assassin's Creed Syndicate Xbox One - 112 lei
    Assassin's Creed Syndicate Xbox One | ALTEX
    Dimineata era stoc epuizat la Altex, acuma iarasi ii in stoc

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  11. #1431 SP
    Junior Member Tavix's Avatar
    Cei de la Altex sunt niste idioti. Am cumparat NBA Live 2014, mi-au confirmat comanda, ca ziua urmatoare sa o anuleze. La 4-5 ore dupa ce au anulat comanda, aparea din nou jocul pe stoc. S-au scuzat spunand ca stocul fizic nu se poate actualiza in acelasi timp cu cel de pe site...

  12. #1432 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pentru ca asa ii inveti minte si pe curierii care nu au nicio vina. Si atunci cand o sa ai nevoie de acel frigider o sa ti-l trimita din parti. Nu mai bine votezi cu portofelul?

  13. #1433 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Curierii nu patesc nimic, stai linistit. Chiar le oferi mai mult de munca, deci o mai mare stabilitate financiara. Daca ai accepta coletul, ar face numai un drum, pe cand daca il refuzi sunt platiti si pentru retur.

    Daca ai nevoie de frigider, platesti in avans data viitoare. Nu mai bine votezi cu portofelul lor?

  14. #1434 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu nu am zis nimic cum ca un curier ar pati ceva. Nu la asta ma refeream. Ziceam ca ei nu au nicio vina ca tu sau altii sa isi verse frustrarea fata de retailer asupra lor. E bine ca le oferi de munca, si fizica si mentala, cand incarca marfa, doar ca tu sa o refuzi nonsalant.

    Daca am nevoie de frigider, ma duc in magazin, cum am facut mereu. Sunt unele lucruri pe care online-ul nu le poate inlocui, cum ar fi sa vezi si sa atingi produsul, sa observi finisaje si calitatea materialelor. E bine si cu internetul asta, dar e bine sa mai si iesim din casa.

  15. #1435 SP
    Member musat's Avatar
    Era vorba de pierdut bani (Altex), cu firma de curierat, prin livrarea si returnarea unor produse comandate prin online.

  16. #1436 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu cred ca ce s-a scris mai devreme este criptat in asa fel incat sa nu inteleaga si umila mea minte. Poate nu se citeste exact ce scriu eu. Inteleg ca vreti sa le faceti rau lor, sa piarda bani si sa aiba parte numai de nasoale ca nu va trimit jocurile super repede (in anumite cazuri) si preturile nu sunt asa cum vreti voi, dar daca tu nu ai pierdut nimic, de ce sa piarda ei din transport? Nu inteleg logica, este o chestie tipic romaneasca care nu are legatura cu lumea civilizata.

    Daca ar gandi asa toti, si-ar baga picioarele in el de business si mai bine ar inchide pravalia decat sa aiba parte de astfel de "clienti" care sunt lapte si miere doar cand le trimit un produs redus "din greseala" si ii injura de numa numa cand nu au mai ieftin ca dincolo.

  17. #1437 SP
    Member musat's Avatar
    Eu doar am "tradus" ce spune EspiritusSanctus. Nu am avut inca nici o problema cu Altex & Co. pana acum. Daca citeai ce sa scris pana acum intelegeai ca aceste magazine au o "problema" cu livrarea produselor pe care le au la vanzare intr-un anumit moment (cumperi un produs si ulterior te trezesti ca se anuleaza comanda) cu care nu toata lumea este de acord.

  18. #1438 SP
    Member marv's Avatar
    ce trista e pagina lor cu jocuri de PS Vita. Mai au doar 9 jocuri in stoc.

    Jocuri - PS Vita - Gaming - Jucarii | ALTEX

  19. #1439 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cand au fost asa reduceri la jocuri de Vita? AC 20 de lei, Rayman 30... Mi-as fi completat si eu colectia cu cateva titluri.

  20. #1440 SP
    Member musat's Avatar
    Regulă de bază! Se pot face super reduceri doar la produsele care nu mai sunt în stoc. La revenirea produsului în magazin gata cu reducerea!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 283 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts