Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 283 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 189 239 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2761 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Tipic Altex/Media Galaxy! Listeaza produse pe site fara sa verifice toate detaliile de la furnizor.

    Noi am verificat, dar furnizorul nu avea nici el toate detaliile la momentul respectiv. Oricum, noi actualizam constant paginile produselor pe masura ce primim update-uri.

    Asa cum a mentionat si Razvan, am incercat sa listam in timp util cat mai multe titluri, astfel incat sa fim pe aceeasi lungime de unda cu anunturile de afara. In saptamana E3 am listat aproximativ 152 de SKU-uri noi. Daca vrei, revin aici cu o lista.

  2. #2762 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca nu le listau imediat ce erau anuntate, veneati aici si comentati ca de ce nu sunt listate pentru ca voi vreti sa le vedeti acolo.

    Nu poti sa multumesti pe toata lumea.

    Mai aveti putina rabdare. Jocul nu apare maine.
    Din contra, eu prefer sa se știe toate detaliile si termenii și condițiile pentru a se evita inconveniențe de o parte și de alta. Este adevărat nu poți mulțumi pe toată lumea, însă nu moare nimeni dacă mai durează puțin până se știe tot înainte de a se lista produsul pe site.

  3. #2763 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu moare nimeni nici daca se listeaza inainte se a se cunoaste toate detaliile. Si Amazon listeaza preorders inainte sa se anunte data de lansare.

  4. #2764 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Intrebare pt Media Galaxy. Doresc sa cumpar South Park Gold Edition pt PS4 https://mediagalaxy.ro/south-park-th...d-edition-ps4/ , doar ca am o nelamurire. In descriere spune ca primesc si Stick of Truth, dar din cate stiu oferta a fost valabila pana in ianuarie 2018. Daca cumpar jocul si nu contine Stick of Truth, joc pentru care si vreau sa cumpar editia gold, ce fac?

  5. #2765 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu am cumparat editia standard si am primit si the stick of truth. Poti cumpara linistit.

  6. #2766 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Ripjaws View Post
    Intrebare pt Media Galaxy. Doresc sa cumpar South Park Gold Edition pt PS4 https://mediagalaxy.ro/south-park-th...d-edition-ps4/ , doar ca am o nelamurire. In descriere spune ca primesc si Stick of Truth, dar din cate stiu oferta a fost valabila pana in ianuarie 2018. Daca cumpar jocul si nu contine Stick of Truth, joc pentru care si vreau sa cumpar editia gold, ce fac?
    M-am uitat eu pe hartia cu codul din carcasa (Editia Standard, luat la lansare) si nu specifica nicio data de expirare pentru Stick of Truth. Si din partea mea iti pot spune sa il iei linistit.

  7. #2767 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    Aveti cumva habar daca in perioada imediat urmatoare apar ceva promotii la xbox one sau xbox one x?

    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

  8. #2768 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Sau PS4 Pro editii 1TB.

  9. #2769 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by vitelu2002 View Post
    Aveti cumva habar daca in perioada imediat urmatoare apar ceva promotii la xbox one sau xbox one x?

    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
    Salutare! La Xbox One X nu, dar avem cateva oferte interesante la Xbox One S in seara asta de Noaptea Devoratorilor de Preturi.



    https://altex.ro/consola-microsoft-xbox-one-s-1tb-alb - 949,9 lei


    https://altex.ro/consola-microsoft-x...s-cod-download - 1049,9 lei



    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Sau PS4 Pro editii 1TB.

    Momentan trebuie sa ne soseasca stoc proaspat la editia standard de PS4 Pro 1TB, dar am avem la reducere PS4 Pro 1TB + God of War Limited Edition:

    https://altex.ro/consola-sony-playst...od-of-war-disc

  10. #2770 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Faceti ceva cu aplicația pentru telefon
    De exemplu daca caut jocuri ps4 imi arata decât vreo 10

  11. #2771 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Faceti ceva cu aplicația pentru telefon
    De exemplu daca caut jocuri ps4 imi arata decât vreo 10
    Nu avem aplicatie pentru telefon (inca).

  12. #2772 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Media galaxy - de ce la controllere PS4 aveti 12 luni perioada garantiei de conformitate? In conditiile in care durata minima a garantiei de conformitate este de 2 ani, conform legii.


    De exemplu, la Flanco, la un controller PS4 garantia este de 24 luni.

  13. #2773 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Media Galaxy aka ALTEX, ai intrat in silenzio stampa?

  14. #2774 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Media Galaxy aka ALTEX, ai intrat in silenzio stampa?
    Salut! Nope. Doar silent running in Silent Hunter. Cu privire la controllere, garantia de conformitate oferita de catre SONY pentru accesorii este de 1 an, dar noi oferim si o garantie comerciala de 2 ani.

  15. #2775 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Media Galaxy, faci o confuzie la aplicarea legii cu garantia de conformitate. Ai interpretat gresit legislatia cu garantia de conformitate.

    Sony acorda, in calitate de producator, garantie de 1 an internationala/europeana cum vrei sa-i spui, echivalenta cu garantia noastra comerciala.

    Garantia de conformitate, care este obligatoriu de acordat conform legii din Romania, este acea garantie oferita cumparatorului de catre vanzator.

    Prin urmare, in momentul in care eu cumpar de la tine un produs, tu Media Galaxy ai calitatea de vanzator si esti obligat sa-mi acorzi garantia de conformitate de 2 ani. Tu, nu producatorul.

    Numai in cazul in care Sony are magazin in Romania si cumpar de la el, atunci Sony este obligat sa-mi acorde 2 ani garantie de conformitate.

    Aici - https://altex.ro/garantii-produse/ este interpretata gresit legislatia. Auzi, garantie de conformitate intre 6 luni si 2 ani. Citeste mai bine art. 16 din legea respectiva. De asemenea, spui ca aceasta garantie nu acopera defectiunile tehnice. Pardon? Citeste art. 5 alin. (2) lit. c).

    Se poate acorda garantie de conformitate mai mica de 2 ani numai in situatia in care durata medie de utilizare a unui produs este mai mica de 2 ani, durata care este declarata numai de producator. Arata-mi si mie unde a declarat Sony pentru un controller PS4 ca durata medie de utilizare este de 1 an.

    Ca regula generala, o legislatie de garantii este facuta sa protejeze consumatorii, nu comerciantii.

    Si inca ceva, nu mai exista notiunea de accesorii, ci doar de produs. Un controller sau niste casti PS4 se cheama produs, exact ca o consola PS4. Dpdv al legislatiei privind garantia de conformitate, toate sunt produse. Ati ramas cu niste notiuni din niste legii care sunt abrogate de vreo 10 ani. Se pare ca aveti niste juristi de duzina.

    Acum vreo 2 ani am luat de la un magazin Media Galaxy casti Gold de PS4, acordandu-mi-se garantie de 6 luni doar in baza bonului fiscal (si aici mare magarie, ca trebuia acordat certificat de garantie, deoarece bonurile fiscale se sterg dupa o perioada, nu se mai vede nimic pe ele, deoarece se foloseste cerneala "desteapta"). A doua zi am tras direct o reclamatie la ANPC. Dupa aproape o luna ma suna cineva de la magazin sa ma cheme sa imi dea garantie de 1 an. Cand ajung acolo, ii zic, pardon, legea spune minim 2 ani, va rog aratati-mi unde declara Sony pentru casti gold PS4 care este durata medie de utiizare. Zice asteptati, ma duc sa ma interesez. Vine seful de magazin sau cine era acea persoana dupa vreo 10 minute si imi acorda direct un certificat de garantie de 2 ani.

    Se merge pe ideea ca din 10 cumparatori poate unul isi da seama.

  16. #2776 SP
    Junior Member Crixus's Avatar
    @MediaGalaxy: de ce a fost delistata de pe site editia Fallout 76 Power Armor edition? E ceva temporar sau nu se mai aduce?

  17. #2777 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Crixus View Post
    @MediaGalaxy: de ce a fost delistata de pe site editia Fallout 76 Power Armor edition? E ceva temporar sau nu se mai aduce?
    Salut! Varianta Power Armor a fost dezactivata de pe site deoarece s-a epuizat prin precomenzi alocarea de stoc.

  18. #2778 SP
    Junior Member bogdan96's Avatar
    intrebare pt mediagalaxy:Vroiam sa va intreb,daca un produs nu este pe site,obligatoriu nu este nici in magazin?

  19. #2779 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by bogdan96 View Post
    intrebare pt mediagalaxy:Vroiam sa va intreb,daca un produs nu este pe site,obligatoriu nu este nici in magazin?
    Salut! Exista posibilitatea ca un produs sa fie dezactivat de pe site, dar sa mai existe cateva unitati in anumite magazine, caz in care poti sa imi dai un PM cu SKU-ul si verific.

  20. #2780 SP
    Junior Member Gamer xD's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Salut! Varianta Power Armor a fost dezactivata de pe site deoarece s-a epuizat prin precomenzi alocarea de stoc.
    Bine ca am pre-comandat deja!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 283 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 189 239 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts