Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 212 of 283 FirstFirst ... 112 162 202 210 211 212 213 214 222 262 ... LastLast
Results 4,221 to 4,240 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4221 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La mine si acum e la fel - awb generat... deci poate de marti incolo, sperand ca-l predau luni curierului. Oricum absolut penibil. Mai bine achitam la livrare. Poate asa-i interesa sa-mi ia banii...

  2. #4222 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Mi-am comandat si eu ieri un monitor si am si platit cu cardul.
    Big mistake din ce vad pe aici.
    O sa mai fie si 30 noi, 1 dec cand curierii probabil nu vor lucra la capacitate maxima, deci o sa imi primesc pachetul la anul si la multi ani.
    Din experienta mea, altex/mg se misca bine cand au bani de primit. Cand ai platit inainte stai si o saptamana pentru un colet ce trebuie sa parcurga 150 de km. Parca l-ar trimite pe jos.

  3. #4223 SP
    Member clax_117's Avatar
    Pentru castile comandate de la altex, pe site apare la status ca au fost predate curierului. Pe siteul cargus cand verific awb-ul imi apare ca produsele au fost livrate astazi la ora 14:57 . Nu am fost contactat de nimeni si am fost acasa la ora respectiva . Cred ca mi-a dat teapa curierul. Am mai patit-o data cu un curier de la fan care mi-a spus ca nu am raspuns la telefon si mi-a intarziat livrarea.

  4. #4224 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Pentru castile comandate de la altex, pe site apare la status ca au fost predate curierului. Pe siteul cargus cand verific awb-ul imi apare ca produsele au fost livrate astazi la ora 14:57 . Nu am fost contactat de nimeni si am fost acasa la ora respectiva . Cred ca mi-a dat teala curierul. Am
    mai patit-o data cu un curier de la fan care mi-a spus ca nu am raspuns la telefon si mi-a intarziat livrarea.
    E un pic dubios că îți zice că a fost predat. Ai platit cu card-ul sau era ramburs?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  5. #4225 SP
    Member clax_117's Avatar
    Am platit cu cardul. Pe la ora 18:00 am verificat awbul , dar era prea tarziu deoarece nu mai aveau program la call center. De-abia de luni sper sa reusesc sa rezolv.
    LE : Eu nu am mai primit de mult colete prin cargus. Nu trebuia sa fiu anuntat printr-un mesaj pe telefon despre livrare ? Eventual sa primesc si numarul de telefon al curierului ?

  6. #4226 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Am platit cu cardul.
    Aiurea! Dacă nu ai făcut asta deja, suna-i și fă o sesizare! E una să ai status nepredat la colet, deși erai acasă, și cu totul alta să îți apară predat.

    Edit: Am înțeles - mega aiurea. Sfatul lui Răzvan e bun, Sper sa rezolvi!

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  7. #4227 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai bine verifici cand si unde a ajuns, cine a dat PIN sau a semnat pe awb daca era cazu (desi sigur era cu PIN).

  8. #4228 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Am platit cu cardul. Pe la ora 18:00 am verificat awbul , dar era prea tarziu deoarece nu mai aveau program la call center. De-abia de luni sper sa reusesc sa rezolv.
    LE : Eu nu am mai primit de mult colete prin cargus. Nu trebuia sa fiu anuntat printr-un mesaj pe telefon despre livrare ? Eventual sa primesc si numarul de telefon al curierului ?
    In mod normal, da, trebuia să primești un SMS cu informații în ziua livrării. Dar, la ce nebunie e acum, se poate întâmpla să nu sau să se facă greșeli. Au fost colegi care s-au trezit cu curierii la ușă, la mine era o greșeală în SMS-ul primit de astăzi, AWB-ul a sărit direct de la "pregătim coletul" pentru predare la curier direct la livrare, etc. Tot felul de prostii in perioada asta.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  9. #4229 SP
    Member mladin86's Avatar
    uite tombola, nu mai e tombola

    ar merge sa organizeze si un joc de alba-neagra asa de sarbatori

  10. #4230 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    citesc thread ul asta+cel cu achizita PS5 de cateva zile si sincer mi se pare toata situatia foarte penibila!
    tocmai ce "desoperiti" ca A/MG ( sau alta firma din tara asta ) face nemernicii cu pre-order? stati sa va tot repetati aici cat de incorecta a fost toata faza cu tombola ca o moara stricata
    voi va tot ambalati de parca nu ati avea PS4 sau o alta consola pe care sa va jucati. asta e situatia! o sa o luati peste 1 luna sau 2 cand o sa fie in stoc. ce va tot panicati atata de parca e prima data cand se lanseaza o consola la noi in tara, e penibil.
    A/MG sper sa isi ia amenda si sa move on!

  11. #4231 SP
    Member clax_117's Avatar
    Sper ca nu au indraznit sa faca vreo magarie sa semneze de primire si sa isi insuseasca coletul. Nici nu vreau sa ma gandesc la asta. Vreau doar sa cred ca este vorba despre un curier foarte nesimtit si lenes care s-a gandit ca daca imi va aduce coletul luni nu se va intampla nimic rau, oricum nu aveam unde sa fac astazi o reclamatie.
    Din pacate nu reusesc sa incarc aici o imagine cu statusul coletului de pe siteul cargus.

  12. #4232 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    LE : Eu nu am mai primit de mult colete prin cargus. Nu trebuia sa fiu anuntat printr-un mesaj pe telefon despre livrare ? Eventual sa primesc si numarul de telefon al curierului ?
    Da, mesajul este de genu: Cargus: Azi se va livra exped. 917911325, ramb. xx lei. Detalii la 0700000000. PIN livrare: 3034

  13. #4233 SP
    Member clax_117's Avatar
    Am verificat acum awbul pe alt site, respectiv https://app.urgentcargus.ro si acolo apare doar expediere colectata . Deci asta banuiesc ca inseamna ca produsul a fost colectat de ei si urmeaza sa fie livrat, probabil luni . Oricum momenan nu am niciun joc pentru PS5, crezand ca le voi gasi in magazine, nu mi-am dat seama sa le comand online din timp .

  14. #4234 SP
    Member mladin86's Avatar
    Domnul ALTEX , daca s -au inchis inscrierile, extragerea dc nu o faci mai devreme? Acolo dc a ramas aceeasi data? Nu fiti hoti!

    Am obs ca angajatul Altex care dadea ponturi nu mai comenteaza acum ... S-a distrat copios pe chat pe 19 cand ne trolla in mare stil si noi nu mai puteam de obositi si nervosi de la atata refresh...

    Vedem cine rade la urma domnule.

  15. #4235 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta nu tine de el. El e doar un angajat care ofera informatii folisitoare gratuit pentru o mana de oamenide pe un forum.

    La urma urmei, trebuie sa respecte regulamentul, cu extragerea pe 25.

    O sa te rog sa o lasi mai moale si sa intelegi ca nu e magazinul lui si sunt sigur ca a facut mereu tot ce a putut ca sa ajute, iar asta s-a vazut de cand a anuntat aici inainte sa fie disponibile la precomanda pe 17 sept si multe alte anunturi utile.

  16. #4236 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cu siguranta nu tine de el. El e doar un angajat care ofera informatii folisitoare gratuit pentru o mana de oamenide pe un forum.

    La urma urmei, trebuie sa respecte regulamentul, cu extragerea pe 25.

    O sa te rog sa o lasi mai moale si sa intelegi ca nu e magazinul lui si sunt sigur ca a facut mereu tot ce a putut ca sa ajute, iar asta s-a vazut de cand a anuntat aici inainte sa fie disponibile la precomanda pe 17 sept si multe alte anunturi utile.
    degeaba. am scris si eu de cateva ori chestia asta dar... nu reusim sa ramanem echilibrati, fie suntem prea fraieri, fie prea agresivi.

  17. #4237 SP
    Member mladin86's Avatar
    Razvane nu l acuz de nimic , mi am spus doar oful si tocmai ca e un simplu angajat m a deranjat ca ma trolla pe chat cand eram in asteptarea lansarii...

    El e in calitate de angajat Altex aici . Altex are mult mai mult de castigat decat noi prin prezenta angajatului lor aici pe forum, despre ce vorbim?

    @raducucosmin ... iar unii suntem prea papagali...

    Cred ca pot sa ma exprim liber si civilizat aici pe forumul vostru... Daca nu, voi pleca de buna voie ,np.

  18. #4238 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy ?

    Gresit. El e in calitate de simplu user si gamer aici care doreste sa ajute. Nu este niciun contract/intelegere cu Altex pentru acest lucru.

  19. #4239 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Razvane nu l acuz de nimic , mi am spus doar oful si tocmai ca e un simplu angajat m a deranjat ca ma trolla pe chat cand eram in asteptarea lansarii...

    El e in calitate de angajat Altex aici . Altex are mult mai mult de castigat decat noi prin prezenta angajatului lor aici pe forum, despre ce vorbim?

    @raducucosmin ... iar unii suntem prea papagali...
    esti top! the best!

  20. #4240 SP
    Member mladin86's Avatar
    @razvanrazy nu e nimic gresit asa cred eu ca respectivul este in calitate de angajat Altex aici , si in trecut am vazut cu ochi buni faptul ca urmareste cu atentie un reprezentat Altex acest forum ... acum nu mai sunt atat de sigur ca e bine pt mine ca si consumator acest lucru.

    Atata timp cat este o parere ce poate fi gresit ?

    @raducucosmin tu nu prea imi pari asa de top in schimb .
    Iti multu pt apreciere oricum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 212 of 283 FirstFirst ... 112 162 202 210 211 212 213 214 222 262 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts