Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 283 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1021 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @luciteck: eu am plasat precomanda pe 17/08 si n-am primit inca niciun feedback. Din experientele anterioare cu titluri Microsoft ma astept la o usoara intarziere de la Altex.

  2. #1022 SP
    Member Smara's Avatar
    Cat de romaneste !!! Am facut precomanda pentru Gears of War Ultimate Edition. Ieri am sunat si mi-au spus ca jocul va fi livrat azi 25.08.2015 asa cum este afisat pe site . Surpriza, azi au afisat : ,,Disponibil din 28.08.2015,, . Am sunat iar si am dat de o duduie derutata ce mi-a spus ca ,,probabil,, jocul va fi livrat vineri . In conditiile in care mi-am luat x1 doar pentru acest joc ( si evident urmatoarele din serie )...sa nu te apuce nerviiiiii ?!?!?!?!?

  3. #1023 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca cineva ți-a spus de 25 nu știa ce vorbește, jocul se lansează pe 28 în Europa, 25 e pt US

  4. #1024 SP
    Member Smara's Avatar
    In regula Dant3, eu pot intelege cu toata bunavointa ca sunt sanse ca o persoana din call center sa nu stie fix toate detaliile referitoare la un joc. Insa ce nu inteleg eu este de ce pana ieri pe site a fost afisata data de 25.08.2015 ca si disponibilitate si azi au schimbat pentru 28.05.2015 ?!?! Ma gandesc ca cei care opereaza informatiile pe site stiu ce scriu. Ma rog, asta este, ma resemnez pentru 28.
    In alta ordine de idei , stiti cumva, vineri chiar va fi livrat ? Intreb deoarece eu prefer sa imi iau jocurile ( aporape exclusiv de la Altex ) din magazin si nu am experienta precomenzilor. Merci !

  5. #1025 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, eu am încercat să te ajut, știm cu toții ca la Altex găsim mulți amatori. Cei care scriu pe site ar trebui să știe ce scriu, mai e mult până departe

  6. #1026 SP
    Member Smara's Avatar
    Stiu ce zici...insa incercam sa ma racoresc.....astept jocul asta de mult... , numai bine !

  7. #1027 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am comandat un controller xbox one desigilat ca scria doar niste usoare zgaraieturi...tampeniile lor
    controllerul are buttonul X uzat.merge dar sta foarte "adanc" fata de celelalte si pe oricine l-ar enerva
    cam mincinosi altex cu descrierea produsului desigilat
    l-as fi trimis inapoi ca azi mi-a venit pachetul dar am un controller care avea rupt butonul LB(piesa de plastic) si i-am luat de la asta piesa
    asta e,al 3 lea controller il tin piese de schimb.m-am zgarcit pentru 20 ron

  8. #1028 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pentru 20 de lei merita si doar placerea de a-l desigila personal in ambalaj intact.
    Cand vine vorba de resigilate, prefer oricand emag, mai ales ca au si preturi mai bune la astfel de produse.

  9. #1029 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Vă merge site-ul Altex? O chestie super dubioasă din câte văd...
    Edit peste 3 minute: merge acum, nu știu dacă a fost de la mine sau de la ei
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  10. #1030 SP
    Member luciteck's Avatar
    Deci e vineri si nici o veste de la altex cu gears ultimate ed. Pe site l-au trecut iara la stoc epuizat. Posbili sa fie mai mare delayul...

  11. #1031 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Bai deci Altex e cea mai tare firma. Cea mai tare si nu accept sa fiu contrazis.
    Inca astept dupa MGS5, precomanda din 23 august. Bravo ba!
    Attached Images Attached Images numar-comanda-118941401-altex.jpg

  12. #1032 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    De cateva luni incerc sa evit Altexul, insa aseara cand am scapat de la munca m-am dus pana in magazin mai mult din curiozitate si am avut o surpriza interesanta la raionul de jocuri pt x1… premiati "best buy" cica.
    Ps:Nu am facut poza si la raionul ps4 insa va rog sa ma credeti pe cuvand cand va spun ca aveau toate titlurile lansate in 2015.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1441184989424.jpg

  13. #1033 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^M-ai facut curios, voi merge si eu in Altex astazi sa vad ce au pe acolo. O sa revin cu un feedback. Nu am mai trecut pe acolo de ceva timp, ma multumesc cu comenzi online, ca e si mai comod.

    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Bai deci Altex e cea mai tare firma. Cea mai tare si nu accept sa fiu contrazis.
    Inca astept dupa MGS5, precomanda din 23 august. Bravo ba!
    Dupa mai bine de 1000 de postari in threadul asta, ma gandeam ca toata lumea a inteles ca daca vrea sa primeasca precomanda la timp, nu are ce cauta la Altex.

  14. #1034 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu am primit mai devreme si MKX si METRO REDUX. E variabila treaba

  15. #1035 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    ...Dupa mai bine de 1000 de postari in threadul asta, ma gandeam ca toata lumea a inteles ca daca vrea sa primeasca precomanda la timp, nu are ce cauta la Altex.
    Nu-i adevarat, toate comenzile mele de anu asta au sosit la timp sau la cel mult 1 zi dupa data lansarii scrisa pe site. E adevarat insa ca daca ei nu iti trimit vreun mail cu confirmarea comenzii, de buna voie si nesiliti de nimeni, trebuie sa le scrii tu in formularu pacii pe site cum ca vrei sa confirmi comanda, asta dupa ce primesti mail ca produsul a intrat in stoc. Nu e prea comod, insa nici strigator la cer.
    Apropo, azi tb sa-mi vina si mie consola cu MGS5, am primit mesaj de la Nemo, deci la o zi dupa data lansarii, eu zic ca e destul de ok.

    L.e. @razu: eu nu am zis ca sunt perfecti, si eu am avut probleme cu ei si stiu cum e, imi pare rau de cei care au experiente neplacute normal. Si eu am sa-i blamez cu prima ocazie cand nu-si vor face treaba. Insa eu m-am referit la fraza spusa de colegul de mai sus, care nu e adevarata. Altex sunt in stare sa livreze la timp si au facuto in repetate randuri cu comenzile mele de anu asta.

  16. #1036 SP
    Member razu's Avatar
    Nu e strigător la cer sa aștepți după ei sa-ți trimită un produs comandat anterior?

    Daca ai sta după un chelner sa-ți aducă o amărâta de cafea și te-ar pune sa completezi un formular, ți-ai pierde mințile... Tocmai motiv din care Altex își permite asa ceva, acest gen de cvasi-activismul pasiv, "Nu e prea comod, însa nici strigător la cer."

    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    vre-un
    În limba română cratima leagă cuvinte care au sens de sine stătător.

  17. #1037 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Cam asa e cu precomanda la Altex, te-ai astepta sa ai prioritate dar ei onoreaza prioritar comenzile nu precomenzile . Nu se intelege ca daca am facut precomanda vreau sa-l cumpar ? Daca ai dubii suna-ma tu pe mine sa imi zici ca imi trimiti jocul nu imi da un mail sec sa imi zici ca il ai si apoi sa astepti sa te sun eu . Lucreaza unii pe la relatii clienti ce iti dau raspunsuri de zici ca ii taxeaza la cuvant . Eu unul m-am sictirit cand am vazut cum raspund la mail-uri si le-am zis sa si-l bage in...ca n-or fi singurii ce vand jocuri . Pana la urma si atitudinea seller-ului conteaza nu numai produsul in sine .

  18. #1038 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    nici comenzile nu le onoreaza prioritar, nu v-ati lamurit dupa fiasco-ul cu discounturile la editii de colectie de acum cateva luni. e aleatoriu totul, nu e clar, ce $F&%@ ???

  19. #1039 SP
    Member patrutalex's Avatar

  20. #1040 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Nici gamerland nu e cea mai serioasă, nu tot timpul onorează precomenzile la edițiile de colecție, dar măcar anunță din timp acest lucru. Oricum, e cu mult peste Altex.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 283 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts