Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 40 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast
Results 581 to 600 of 794

Thread: FIFA 16

  1. #581 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Normal acuma toti frustratii care numai pot lua mingea cu Ronaldo de la mijloc sa o duca pana in poarta zic ca FIFA 16 e varza ))
    Mi se pare normal, daca nu sunteti in stare sa legati doua pase ramaneti la FIFA 15

  2. #582 SP
    Junior Member Adrianicn's Avatar
    Cred ca daca ea sports ar scoate un rahat si l ar vinde sub numele fifa 16, tot s-ar gasi unii pe aici sa il apere. Daca noi suntem frustrati, atunci tu esti un mare fanboy. Nu a zis nimeni ca asta e motivul pt care ne plangem. Eu chiar am urat fifa 15 exact pt alergatul in linie dreapta, pt pace si pt apararea de 2 bani. Dar ei in loc sa rezolve doar problemele astea, au mai stricat si altele, mai mult rau decat bine au facut. Daca tie iti plac pasele de la jocul asta, unde nu exista pasa de mijloc ci doar prea incet: x sau prea tare r1 x, atunci sa fii sanatos. Din ce vad, lumea marcheaza tot ca la fifa 15, tot pe driblat pe langa fundasi se bazeaza pt ca pasele sunt execrabile, asa ca nu o mai ardeti aiurea.

  3. #583 SP
    Member The Antagonist's Avatar
    Ma surprinde cat de multi zic ca Fifa 16 e varza. 15 era un dezastru de joc.

  4. #584 SP
    Member Yanciu's Avatar
    E nasol pentru unii fifa 16 pentru ca ei erau obisnuiti doar L1+triunghi si fuga pana in poarta,si acum au descoperit ca mai exista si alte butoane in afara de astea,cu care nu prea sunt familiarizati

  5. #585 SP
    Senior Member nina's Avatar
    E dificil de controlat si pasat mingea fiindca au facut un pas spre simulator.nu e departe de pes ca gameplay
    Portarul trebuie sa apere si nu mi se pare deloc op chestia
    Suturile trebuiesc sa fie random ca asa e realist.Poti ai ocazii identice cu rezultate diferite
    Si nu mai jucati ut online daca nu va place script-ul/handicap-ul ca doar acolo poti rata stupid si goluri sweaty sau nu poti lega 2 pase in jumatatea adversarului intr-o repriza sau mai tot meciul
    Exista fiwc care e mai echilibrat decat seasons.nu discuta nimeni despre acest mode sau nu-l joaca

  6. #586 SP
    Member sollo's Avatar
    E vreo diferenta intre demo si varianta full? In demo cam imposibil sa te aperi 1 la 1. Eu orice as face, scheme, orice, nu prea pot sa trec de adversar la legendary. Pasele sunt de kaka in demo, oricat apas, le da foarte incet. Jucatorii se positioneaza si prost, abia daca pot sa construiesc la mijloc, mijlocasi fug in fata in loc sa vina la primire. Mai astept pareri si dupa vad daca-mi iau FIFA anul asta... Poate daca e careva generos si face share pentru a juca 1-2 meciuri, sa ma decid si eu.

  7. #587 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Quote Originally Posted by Yanciu View Post
    E nasol pentru unii fifa 16 pentru ca ei erau obisnuiti doar L1+triunghi si fuga pana in poarta,si acum au descoperit ca mai exista si alte butoane in afara de astea,cu care nu prea sunt familiarizati
    Daaa..e mare progres fifa asta ..orice sut din afara careului e gol..

  8. #588 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by sollo View Post
    E vreo diferenta intre demo si varianta full? In demo cam imposibil sa te aperi 1 la 1. Eu orice as face, scheme, orice, nu prea pot sa trec de adversar la legendary. Pasele sunt de kaka in demo, oricat apas, le da foarte incet. Jucatorii se positioneaza si prost, abia daca pot sa construiesc la mijloc, mijlocasi fug in fata in loc sa vina la primire. Mai astept pareri si dupa vad daca-mi iau FIFA anul asta... Poate daca e careva generos si face share pentru a juca 1-2 meciuri, sa ma decid si eu.
    Mie mi se pare mult peste FIFA 15.

  9. #589 SP
    Junior Member cofetaru's Avatar
    Quote Originally Posted by em1n3m16 View Post
    Normal acuma toti frustratii care numai pot lua mingea cu Ronaldo de la mijloc sa o duca pana in poarta zic ca FIFA 16 e varza ))
    Mi se pare normal, daca nu sunteti in stare sa legati doua pase ramaneti la FIFA 15
    In primul rand invata sa scrii corect, in al 2-lea rand nu am jignit pe nimeni. Pur si simplu mi-am exprimat o parare personala si n-ar trebui sa intram in polemica in legatura cu acest joc.

  10. #590 SP
    Junior Member smara1's Avatar
    Salutare! care joaca fifa 16, add me: smara1

  11. #591 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pregătește-te, urmează posturi in care ti se va spune ca exista thread pt FIFA 16 deja si ca nu trebuia sa deschizi unul.

  12. #592 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...dezamagire mare. Modul cariera cu jucatorul este la fel de praf ca si pana acum. Absolut nimic nou...

  13. #593 SP
    Member Energizer's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda...dezamagire mare. Modul cariera cu jucatorul este la fel de praf ca si pana acum. Absolut nimic nou...
    In sfarsit cineva care ne zice si noua ceva de Career Mode.
    Daca iar e dezamagitor atunci mai asteptam cateva luni.

  14. #594 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Se refera la Player Career. La Manager Career au adaugat niste chestii noi care sunt chiar super ok. Adica poti sa iti intrenezi tu jucatorul facand dril-uri cu el, iti alegi ce dril vrei sa faci si in felul asta alegi si ce calitati vrei sa imbunatatesti la jucator

    Eu as vrea sa faca ceva Multiplayer la Manager Career in 2017 si atunci o sa ma mut de pe UT acolo

  15. #595 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    dupa cum spuneam...cei de la EA stiau ca trebuie sa schimbe ceva la gameplay... Si pt asta au adaugat ceva bun, realismul paselor..sau ceva apropiat de realism..in sensul ca nu mai este asa usor sa pasezi, ci trebuie sa te pozitionezi corect pt a pasa corect.
    In modul offline au adaugat hentul..care zic eu ca era necesar si in modul online (eu sunt frustrat cand vad ca sutez si scoate fundasul cu mana de pe linia portii..in fine)

    Evident, ca in ficare an au si stricat anumite lucruri. Au incercat sa faca portarii mai atenti la suturile din careu, insa i-au facut aerieni la suturile din afara careului...mingea pare o musca pentru ei... Centrarile iar sunt OP, iar fundasii uneori foarte greoi..

    Una peste alta, trebuie sa intelegem ca este "EA Sports - FIFA 16", si nu au cum cei de la EA sa faca doar lucruri bune, ci trebuie sa mai si taie din ele, ca doar asa ne-au obisnuit..

  16. #596 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    La toti ni se pare un joc urat la inceput ..si dupa ne invatam cu raul..eu am mai inceput sa invat..gameplayul trebuie invatat pentru ca e diferit complet stilul de joc

  17. #597 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    @reddybo, hențul era prezent și în versiunile anterioare... și pe mine ma enervează ca nu este și în online

  18. #598 SP
    Member Smara's Avatar
    Mie jocul mi-a placut din prima.
    Probabil conteaza ce stil de joc ai si ce mod joci . Din punctul meu de vedere este superior in toate lui 15 , insa eu joc cu toate setarile pe manual , doar cu jucatori prieteni , ce sunt deschisi la joc si nu o plimba aiurea sa treaca timpul daca au dat gol.
    Ce ma enerveaza mult este lipsa acelui hent in modul online asa cum a zis mai sus si reddyBo, insa evident....va trebui sa cumparam si fifa 17...unde probabil va fi introdus - la naiba cu EA !!!
    Indiferent de pareri, pana la urma fiecare are la dispozitie o demonstratie gratis, astfel incat ai posibilitatea sa iti faci o idee ce joc urmeaza sa cumperi/sau nu.

  19. #599 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Atat timp cat nu il poti controla nu isi are rostul pe online, sa vezi atunci frustare cand iti fac ai tai hent si adversarul primeste un penalty moka.

  20. #600 SP
    Member Smara's Avatar
    Este discutabil ce spui tu Se7en Fury...nici jucatorului pe care il controlezi nu ii poti comanda cum sa isi tina mainile, tot automat o face.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 40 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts