Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 40 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 794

Thread: FIFA 16

  1. #561 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Cel mai slab Fifa din ultimii ani..Fifa15 e mare joc pe langa el..gameplay incredibil de prost,jucatori facuti mai rau ca in Fifa 2010,grafica mai slaba ca Fifa15..asta nu o zic doar eu ci si absolut toti prietenii de Xb1 cu care joc..imi pare rau ca am dat banii pe asa joc..cine il lauda nu are treaba cu fenomenul!
    PES 2016 e super scula la grafica. Si, in plus fata de FIFA 16, are Team Play Lobby, echivalentul lui Online Team Play de la fifele din trecut, unde poti juca 11 vs 11, 4 vs 4, 2 vs 2 etc.

  2. #562 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Cel mai slab Fifa din ultimii ani..Fifa15 e mare joc pe langa el..gameplay incredibil de prost,jucatori facuti mai rau ca in Fifa 2010,grafica mai slaba ca Fifa15..asta nu o zic doar eu ci si absolut toti prietenii de Xb1 cu care joc..imi pare rau ca am dat banii pe asa joc..cine il lauda nu are treaba cu fenomenul!
    Nu inteleg de ce ai dat banii pe joc. N-ai avut DEMO de mai bine de 1 luna ? Daca ai Xbox, de ce nu ai EA Acces ? Aveai 10h cu jocul full cu 5 zile inainte. Dar e mai usor sa critici un joc pe care puteai sa-l incerci inainte, nu ?

    Btw, azi l-au primit angajatii EA din Bucuresti, asa ca cine nu l-a luat, sa inceapa sa caute de maine ca sigur il veti gasi la super pret.

  3. #563 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Asta are fifa 16 ps4 la 200 ron si livrarea prin curier tot 200 ron: Jocuri PS4, Sporturi - FIFA 16 PS4 sigilat - Okazii (176584052)

  4. #564 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Termini astazi cu spam ul ?

    Avem topic special http://www.consolegames.ro/forum/f35...ea/index6.html pt astfel de posturi .

  5. #565 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg de ce ai dat banii pe joc. N-ai avut DEMO de mai bine de 1 luna ? Daca ai Xbox, de ce nu ai EA Acces ? Aveai 10h cu jocul full cu 5 zile inainte. Dar e mai usor sa critici un joc pe care puteai sa-l incerci inainte, nu ?

    Btw, azi l-au primit angajatii EA din Bucuresti, asa ca cine nu l-a luat, sa inceapa sa caute de maine ca sigur il veti gasi la super pret.
    Ai si tu dreptate sa stii ..am vazut din demo ca Ronaldo arata parca a intrat la apa...jucatorii scunzi au capul ca un dovleac si totusi l am cumparat..am vrut sa fac o aroganta ..acum fara gluma jocul e mai slab ca 15 din toate punctele de vedere...am uitat de sut..pasa care sunt varza..portarii au aceleasi parade..resping mingea lateral..dar identic..as vrea sa laud ceva sincer..joc fifa si pes din 2001.

  6. #566 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Nu mai e asa de asistat ca anul trecut, aia e problema de nu iti place tie .

  7. #567 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Aa..si am uitat sa amintesc ca Pique cu 66 viteza il prinde pe Bale din urmala orice faza si ii ia mingea .

  8. #568 SP
    Member bdevil's Avatar
    Un minus pentru mine la FIFA16 anul asta este gazonul, parca nu mai sare iarba la alunecari, penalty, faulturi dure. Si nici tribunele nu prea mai au viata ca inainte. Niste chestii cu care anul trecut se laudau ca revolutioneaza jocul.

  9. #569 SP
    Junior Member RAWGXG's Avatar
    Fifa 16, cel mai bun fifa din ultimii 4-5 ani. Problema nu e jocul, e jucatorul, a zis cineva mai sus, jocul nu mai e asa de asistat ca inainte, nu te mai ajuta jocul, daca stii sa joci bine, daca nu, stai si te plangi.Nu e jucator Pro, adica cei care fac bani din Fifa, care sa zica ca jocul e praf, asa ca... puneti mana si mai si invatati sa jucati, nu doar sa alergati cu Ronaldo tot terenul ca in Fifa 15.

  10. #570 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Stai cuminte ca FIFA-ul asta e cel mai random pe care l-am jucat pana acum. Tu poti sa te joci 1 data la 2-3 saptamani si eu sa ma joc in fiecare zi si noi avem aceleasi sanse de castig, nu mai stau sa uploadez video-uri sa iti demonstrez, pentru ca imi e greu si nici nu e ora potrivita, FIFA 15 macar avea un atu, viteza dar asta nu are niciunul ( pasele nu sunt un atu ) . Sa nu mai zic ca EA dau Rating-uri la jucatori in timp ce stau pe WC. Ca sa intelegi mai bine, zicea cineva mai sus ca Pique il prinde pe Bale la viteza, eu aveam contraatac cu Ronaldo si adversarul meu era cu Terry in sptele meu si m-a prins din urma, iar in alta faza am fugit cu Ronaldo de la jumatatea terenului pana la poarta si a ratat singur cu portarul, deci e extrem de random, nu mai esti sigur de gol nici cand ai mingea pe linia portii. De penalty-uri ce sa mai zic, in fifa15 daca apasai pe Cerc in careau era clar penalty, acum nici nu mai trebuie sa apesi pe ceva, e de ajuns sa stai cu jucatorul lanaga adversar si gata, penalty. Skill Move-urile au primit un mare downgrade ca sa bage ei mizeria aia de fenta pe care o face Messi si pe care nu o foloseste nici draq pentru ca nu e buna de nimic. Suturile sunt ridicole, de la distanta daca sutezi cu jucatorul potrivit e super usor sa dai gol, dar din careu ratezi ca orbu. Portarii iasa din poarta singuri de nebuni si asta nu am suportat niciodata, pai daca nu vreu eu sa ies cu el, el de ce iasa de capul lui ? Asa e cand nu exista concurenta... jocul se prosteste si mai mult. Faza e ca eu oricum o sa joc acest joc pentru ca FIFA ramane tot FIFA, cu bune si cu rele, iar PES e o gluma pentru mine si nu am chef sa ma apuc de el doar in semn de "protest" fata de EA.

  11. #571 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Quote Originally Posted by RAWGXG View Post
    Fifa 16, cel mai bun fifa din ultimii 4-5 ani. Problema nu e jocul, e jucatorul, a zis cineva mai sus, jocul nu mai e asa de asistat ca inainte, nu te mai ajuta jocul, daca stii sa joci bine, daca nu, stai si te plangi.Nu e jucator Pro, adica cei care fac bani din Fifa, care sa zica ca jocul e praf, asa ca... puneti mana si mai si invatati sa jucati, nu doar sa alergati cu Ronaldo tot terenul ca in Fifa 15.
    Vrei sa jucam amandoi sa vezi cat de jucator sunt?..eu nu ma plang ca nu am rezultate nu ai inteles bine.

  12. #572 SP
    Banned Venom's Avatar
    Daca vreti uitati-va pe topicul de FIFA 15 atunci cand a aparut. O sa vedeti ca erau cam aceleasi bube ca acum. Tin minte ca te duceai cu driblingul pana in poarta, apararea nu misca. Cam asa e si acum. Dar o sa scoata patchuri si o sa aduca jocul la acelasi gameplay ca 2015, 2014, 2013, etc...! Voi nu observati ca este acelasi joc in fiecare an? Te pacalesc un pic la inceput cu oarecare schimbari si isi revine dupa o perioada.

  13. #573 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Jocul mi se pare ok,mult mai bun ca 15! Cam enervant cat tine AI-ul de minge, dar am jucat si 1vs. 1 cu un prieten si e total schimbat .
    Voi cu cine/ce faceti trading ? Eu am inceput cu Hamouma de la SE si consumabile . Am observat ca inca nu au aparut toti jucatorii pe piata....de ex : Cuadrado nu exista, Bacca doar IF !
    Edit : Imi cer scuze, am gresit, stiu ca exista si thread separat, dar nu merge deschis in tapatalk, poate e vreo problema la mine ! Nu se mai repeta !

  14. #574 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Cu consumabile , am reusit sa fac in 4 ore 75k . Hai pe http://www.consolegames.ro/forum/f60...-a/index5.html .

  15. #575 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Gata, multumesc ! Nu mai postez nimic legat de UT aici. Am incercat mai devreme de pe tableta si nu mergea deschis in tapatalk !

  16. #576 SP
    Junior Member Adrianicn's Avatar
    Dupa ce initial l-am laudat pentru ca parea schimbat in bine fata de 15, acum mi-am schimbat complet parerea. Cea mai grava problema pare a fi pasatul. Am inteles ca vor sa le faca mai realist dar atunci cand tremur pt o pasa de 2 metri ca nu se duce unde trebuie e grav. Cand prea tare, cand prea incet, cand in out, totul e random, nu conteaza tipul de pasa ,desi am observat ca pasele simple cu x sunt cele mai predispuse la greseli . Problema 2: interceptiile. Fundasii prind din urma mijlocasii de banda cu 90 pace desi i am driblat si am prim-planul. Nu ai timp sa gandesti prea mult unde pasezi pt ca fundasii adversi iti calaresc cel ce primeste pasa dinainte sa ajunga mingea la el. Interceptii, interceptii, interception simulator 16. Problema 3: suturile. Cele mai penibile ratari posibile le-am intalnit. Mingea se afla efectiv pe linia portii si jucatorul face cumva sa o dea in portar sau in bara. Animatia de sut e aceeasi la toate golurile, toate suturile sunt aproximativ identice. La fel ca si pasele, suturile mi se par total random, asta si pt ca portarul acum e un zeu care scoate tot. Ma gandesc sincer daca sa vand jocul, nu ma vad jucand prea mult la starea in care e acum. Toate meciurile par un grind in care mingea se plimba aiurea fara nicio idee de joc intre adversari din cauza mizeriilor de pase. Ei trebuiau sa se opreasca undeva la mijloc, sa umble la pace si aparare dar s-au dus prea departe. A, si inca un lucru, toti jucatorii parca joaca identic. La fifa 15 stiai ca ala e ronaldo, ala e robben. Acum toti par la fel si nu vad ce rost are sa investesti in jucatori la ultimate team daca toti joaca la fel.

  17. #577 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    https://www.easports.com/uk/fifa/clu...premier-league
    https://www.easports.com/uk/fifa/clu...s/championship
    https://www.easports.com/uk/fifa/club-packs/liga-bbva
    https://www.easports.com/uk/fifa/clu.../liga-adelante
    https://www.easports.com/uk/fifa/clu...gue-of-ireland

    De pe linkurile ăstea puțeți descărca o nouă copertă pentru FIFA 16 cu echipa (clubul) vostru favorit.

    P.S. CLUB PACK PRINTING INSTRUCTIONS
    EA SPORTS recommends that you print your sleeve using standard printer settings.

    Your FIFA 16 club sleeve PDF is set to print using CMYK colours at 300 dpi (dots per inch). This is standard high resolution production printing. We recommend you use printer settings which your printer is capable of managing successfully.

    Your FIFA 16 sleeve is printed on 170gsm gloss art paper. We recommend you only use a paper type that your printer is capable of managing successfully.

  18. #578 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Quote Originally Posted by Adrianicn View Post
    Dupa ce initial l-am laudat pentru ca parea schimbat in bine fata de 15, acum mi-am schimbat complet parerea. Cea mai grava problema pare a fi pasatul. Am inteles ca vor sa le faca mai realist dar atunci cand tremur pt o pasa de 2 metri ca nu se duce unde trebuie e grav. Cand prea tare, cand prea incet, cand in out, totul e random, nu conteaza tipul de pasa ,desi am observat ca pasele simple cu x sunt cele mai predispuse la greseli . Problema 2: interceptiile. Fundasii prind din urma mijlocasii de banda cu 90 pace desi i am driblat si am prim-planul. Nu ai timp sa gandesti prea mult unde pasezi pt ca fundasii adversi iti calaresc cel ce primeste pasa dinainte sa ajunga mingea la el. Interceptii, interceptii, interception simulator 16. Problema 3: suturile. Cele mai penibile ratari posibile le-am intalnit. Mingea se afla efectiv pe linia portii si jucatorul face cumva sa o dea in portar sau in bara. Animatia de sut e aceeasi la toate golurile, toate suturile sunt aproximativ identice. La fel ca si pasele, suturile mi se par total random, asta si pt ca portarul acum e un zeu care scoate tot. Ma gandesc sincer daca sa vand jocul, nu ma vad jucand prea mult la starea in care e acum. Toate meciurile par un grind in care mingea se plimba aiurea fara nicio idee de joc intre adversari din cauza mizeriilor de pase. Ei trebuiau sa se opreasca undeva la mijloc, sa umble la pace si aparare dar s-au dus prea departe. A, si inca un lucru, toti jucatorii parca joaca identic. La fifa 15 stiai ca ala e ronaldo, ala e robben. Acum toti par la fel si nu vad ce rost are sa investesti in jucatori la ultimate team daca toti joaca la fel.
    Buna reamarca ..jucatorii nu mai sunt asa personalizati ca in 15..in rest impartasim aceleasi pareri despre joc

  19. #579 SP
    Junior Member cofetaru's Avatar
    Dupa parerea mea fifa 16 este cel mai slab din ultimii ani. Gameplay-ul este execrabil, m-am reintors la fifa 15.

  20. #580 SP
    Member clax_117's Avatar
    Schimba cineva fifa 16 ps3 cu pes 2016 ps3?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 40 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts