Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 141 to 151 of 151

Thread: Final Fantasy VII Remake (+Intergrade) / Rebirth / ?

  1. #141 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    si colegul care a comandat in Decembrie? Sa nu imi spui ca au tinut pe pagina din decembrie chestia cu bousul dar de fapt ei nu mai aveau.


    Pe langa asta, pozitia oficiala de la Altex e ca cel putin pana in 27.02 preorderele inca ar fi primit Stellbook, cum scrie si in titlu
    Bonusul intotdeauna e in limita stocului disponibil (chiar si cele digitale) si nu e garantat, ca altfel nu-si are sensul. Asa e la oricare retailer din lume.

    Raspunsurile alea la intrebari sunt generice si incomplete, nu te poti baza pe ele, nu e Suport.

    Treaba e cu riscuri. Ca magazin vrei sa ai ceva in plus ca sa atragi clientul, dar daca nu primeste bonusul, s-ar putea sa dea retur. Ca si client risti sa nu prinzi de la un magazin cand puteai lua de la altul.

    Cum isi face gestiunea Altex (onorarea in ordinea plasarii comenzilor si alocarea in timp real) nu stiu, intreaba-l pe ATX-MG, ca aici e defapt problema voastra. Poate unii dintre voi chiar ati fost nedreptatiti.

    DF full tech review:

  2. #142 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Raspunsurile alea la intrebari sunt generice si incomplete, nu te poti baza pe ele, nu e Suport.

    nu merge chiar asa. Ce e scris de pe user oficial, pe site-ul oficiel e oficial.Nu prea merge cu cioara vopsita. Dar sa trecem peste...


    Desi chiar sunt curios....a primit cineva steelbook-ul de preorder de la Altex? Ca pana acuma, la alte lansari, apareau poze cu ce si-a cumparat lumea

  3. #143 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    nu merge chiar asa. Ce e scris de pe user oficial, pe site-ul oficiel e oficial.Nu prea merge cu cioara vopsita. Dar sa trecem peste...
    Nu stiu daca sectiunea de intrebari si raspunsuri intra sub incidenta ANPC.
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    Desi chiar sunt curios....a primit cineva steelbook-ul de preorder de la Altex? Ca pana acuma, la alte lansari, apareau poze cu ce si-a cumparat lumea
    Inca n-a postat nimeni ca a primit. Dati mesaj lui ATX-MG cu numarul comenzii si va lamureste.

    Final Fantasy VII Rebirth Director Interview - Working to Meet Expectations and Make Surprises:

  4. #144 SP
    Member tudort's Avatar
    Se rezolvă dacă vorbiți cu userul drăguț @ATX-MG . Mulțumesc

    Trimis de pe al meu XQ-DQ54 folosind Tapatalk

  5. #145 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Cei care ați jucat peste weekend ce păreri aveți despre joc (lăsând discuțiile despre precomenzi la o parte).

    Eu de abia la Capitolul 2 am ajuns și sunt destul de dezamăgit.

    Povestea e bine gândită cu siguranță va fi bun, gameplay-ul are destul depth și nu e doar flashy. Dar restul... oh boy. Joc cu scârbă pe 30fps cu ideea că "arată mai bine, rezoluție mai mare" dar detaliile și lumina pe alocuri (în special încăperi iluminate artificial)... slab de tot pentru bugetul jocului. FF16 urla "am investit bani mulți în elementele vizuale ca să fie immersive pt. current gen"... în schimb FF7 Rebirth are asset-uri de acum 10 ani. Traversal pe open world e janky și sincer nu înțeleg unde s-au inspirat din The witcher 3 cu side quests.

    Will it get better?

    Clar e din ce în ce mai greu să justific $70 pt. jocurile noi din ziua de azi.

  6. #146 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Vor scoate un patch sa imbunatateasca grafica in Performance Mode: https://gamerant.com/final-fantasy-7...raphics-patch/ .

  7. #147 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    FF7 Rebirth are asset-uri de acum 10 ani. Traversal pe open world e janky
    Are el 93, are! Are Avatar note de 4 si de 5, desi are cea mai buna grafica din 2023, are!
    Sigur, grafica nu este totul, dar am fost intotdeauna curios de algoritmul de calcul al notei finale, intrucat in lumea in care am fost eu tolerat pana acum, o medie se calcula asa: Grafica, Sound, Story, Level Design, Gameplay, etc, toate adunate si impartit la cate sunt, ne da nota 'W'...

    Inteleg ca sunt elemente de nota 14 in FF7 astfel incat sa dea media 93, daca grafica este de 5/6? M-as bucura, am nevoie de asta dupa trauma din Atomic Heart! Sau, povestea si level design-ul din Avatar sunt de nota -6 astfel incat cu o grafica si un sunet de 10 (indiscutabil), sa dea 4?

    Altminteni sigur, formatorii de opinie din online si nu numai sunt echidistanti si obiectivi tot timpul, doar ca nu.
    Disclaimer: Pentru colegii mai noi care nu sunt obisnuiti cu acreala mea si cu felul ironic in care judec anumite situatii (desi am un suflet de ursulet pufos inofensiv), acest post nu este un atac la adresa Final Fantasy, ci la adresa nenorocitilor de formatori de opinie din online care au painea si cutitul in mana si sunt niste jigodii ordinare. Iubesc universul Final Fantasy si abia astept sa pun mana pe Final Fantasy VII!

  8. #148 SP
    Manager paul's Avatar

  9. #149 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Bun tata, mai bine ca au spus-o public ca il pot cumpara linistit pentru PlayStation 5. Imi era teama sa nu-l joc pe PlayStation si apoi sa ma trezesc peste un an cu versiune de Xbox care-mi lipseste din lista cum am patit la Hellblade.

  10. #150 SP
    Manager paul's Avatar
    Autorul articolului precizeaza ca a gresit si a corectat, doar 1 si 2 sunt confirmate ca sunt exclusive, despre 3 nu se stie, dar ma indoiesc ca Sony ar renunta la ultima parte.

  11. #151 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Bun tata, mai bine ca au spus-o public ca il pot cumpara linistit pentru PlayStation 5. Imi era teama sa nu-l joc pe PlayStation si apoi sa ma trezesc peste un an cu versiune de Xbox care-mi lipseste din lista cum am patit la Hellblade.
    Eu zic sa il cumperi linistit pe ps, daca nu vrei sa astepti pe pc. Singurul scenariu in care trilogia o sa apara pe xbox e abia dupa ce o sa termine povestea si o sa dea re-re-release. Sony au bagat prea multi bani in fundul celor de la square ca sa ii lase sa faca release pe celelalte platforme

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8

Similar Threads

  1. Vand Final Fantasy VII Remake PS4 By Gribbet in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 5 Last Post: 12-02-2021, 19:38
  2. Cumpar final fantasy vii remake By bloodindark in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 24-12-2020, 18:06
  3. Vand Final Fantasy 7 VII Remake PS4 By filiptitus in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-05-2020, 16:25
  4. Remake Final Fantasy VII mentionat. Iar. By drik in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 19-08-2013, 00:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts