Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 151

Thread: Final Fantasy VII Remake (+Intergrade) / Rebirth / ?

  1. #101 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Remake-ul asta pentru mine e cel mai bun Final Fantasy. A avut destule momente in care am zis WOW. Am terminat XVI de curand si desi poveste, gameplay sunt bune, feeling-ul general care l-am avut a fost trist, plictisit. Trageam de mine ca sa trec peste nivele. Poate imbatranim Xander?

  2. #102 SP
    Manager paul's Avatar
    Prezentarea de la TGS. Incepe la 9:48:
    Attached Images Attached Images d04dd2a3b7e9ebc5623c2fc0e88ca1444d375154.jpg 791971744c7456a2ce87036e6b7a79f48dadd6c8.jpg 4caf4785c9782a54c69b4f78c7260f8f453cff13.jpg 1fdcb223672006448934e993a2b4b27a4056a992.jpg ba54a3c877b24b3f063af26ab9ddac8ef7017ede.jpg

  3. #103 SP
    Manager paul's Avatar
    THE STORY SO FAR:
    Recap the events of FINAL FANTASY VII REMAKE, the first game in the FFVII remake project trilogy.

    Set in Midgar, the City of Mako, the game explores the fierce struggles between the sinister Shinra Electric Power Company and the rebel group Avalanche, as they battle for the fate of the planet.

    The next installment, FINAL FANTASY VII REBIRTH, will be released on PS5 on 29th of February 2024.
    *This video is also included in FFVII Rebirth*

    A Twin Pack that contains both FFVII REBIRTH and FFVII REMAKE INTERGRADE, the expanded and graphically enhanced version of the first game in the series, is also available for pre-order now. See the official website and social media accounts for full details.

    Aerith Gainsborough and the Highwind. #FF7R
    Attached Images Attached Images f_i3qd3auaatekr.jpg

  4. #104 SP
    Manager paul's Avatar
    Theme Song Announcement Trailer:
    Listen to the official theme song of FINAL FANTASY VII REBIRTH, “No Promises to Keep”, for the first time in this brand new trailer.

    The song is composed by the incomparable Nobuo Uematsu and performed by Loren Allred, the renowned, platinum-selling artist who captivated the world with her single “Never Enough” from The Greatest Showman.

    FINAL FANTASY VII REBIRTH launches February 29, 2024.

  5. #105 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Noaptea asta la 01:30 AM va incepe State of Play-ul:

    Si cred ca dupa vor lansa demo-ul:


  6. #106 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am intrat putin in demo si sunt impresionat. Abia astept sa joc tot jocul!
    Stiu ca este exclusiv PlayStation pana pe 29 Mai cel putin, sa fie macar 10% sanse pe viitor sa iasa si pe Xbox sau doar pe PC?

  7. #107 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    Varianta cu steelbox este disponibila doar pana apare jocul?E o editie limitata sau bonus?

  8. #108 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by qdx View Post
    Varianta cu steelbox este disponibila doar pana apare jocul?E o editie limitata sau bonus?
    Cei de la Altex fiind furnizori ar merge intrebati pentru un raspuns clar. Este posibil ca la noi sa fie doar un stoc limitat de Steelbook-uri, ulterior sa fie varianta standard (datorita cererii).
    Spre exemplu cei de la Amazon. de inca mai vand varianta steelbook la Final Fantasy XVI care initial a fost pentru precomanda, insa Germania este alta piata. Sunt peste 2000+ de comenzi pentru steelbook la Final Fantasy VII Rebirth de la inceputul lunii Februarie, apropo

  9. #109 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Am intrat putin in demo si sunt impresionat. Abia astept sa joc tot jocul!
    Stiu ca este exclusiv PlayStation pana pe 29 Mai cel putin, sa fie macar 10% sanse pe viitor sa iasa si pe Xbox sau doar pe PC?
    O sa apara si pe pc in maxim jumate de an

  10. #110 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu am luat twin pack-ul de pe store-ul PSN si m-am reapucat sa joc VII Remake Intergrade (pentru ca nu jucasem DLC-ul). Nivelul Wall Market e favoritul meu + ca e si the Hell House in el.



    Fingers crossed pentru Rebirth!

  11. #111 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Opencritic - 93
    Metacritic - 93






  12. #112 SP
    Manager paul's Avatar

    Final Fantasy VII Remake (+Intergrade) / Rebirth / ?

    Easy Allies:

    Eurogamer:

    DF tech breakdown (review urmeaza, ca n-au avut timp suficient):

  13. #113 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    As fi fost curios sa facem un pool sa vedem care sunt preferintele tuturor in materie de Graphics/Performance mode. Voi ce alegeti la jocul asta?
    Eu cred ca voi ramane pe Graphics ca la marea majoritate, basically nu-mi doresc nimic mai mult de la PS5 Pro/next Xbox decat sa nu mai fie nevoie sa aleg intre Graphics si Performance. Vreau doar sa ma bucur de ceea ce vad azi in Graphics mode dar in 60 fps, nimic in plus.

  14. #114 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Performance all the way indiferent de joc. Micționez pe pixelii in plus, pe texturi putin mai calitative si pe eventualele efecte nesemnificative din Quality pe care nici nu le observ cand e acțiune in joc. Nu stau sa fac analize, nu-mi fac zoom pe boscheți, stânci si umbre sa vad cat de clare îs. Vreau doar sa joc ceva care sa se miște bine. Iar pop in nu-l observ cand joc pt ca sunt prea atent la alte aspecte.

  15. #115 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ma intereseaza texturile, particulele, animatiile, rezolutia si nu suport imaginea oversharpened!? (peste imagine low rez upscaled, mai vi si cu sharpening agresiv). Graphics ramane. I-am dat precomanda.

  16. #116 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Care este experienta voastra la precomenzi altex vs jocurinoi si altii? Ajung in ziua lansarii?

  17. #117 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    As fi fost curios sa facem un pool sa vedem care sunt preferintele tuturor in materie de Graphics/Performance mode. Voi ce alegeti la jocul asta?
    Eu cred ca voi ramane pe Graphics ca la marea majoritate, basically nu-mi doresc nimic mai mult de la PS5 Pro/next Xbox decat sa nu mai fie nevoie sa aleg intre Graphics si Performance. Vreau doar sa ma bucur de ceea ce vad azi in Graphics mode dar in 60 fps, nimic in plus.
    Intotdeauna o sa ai graphics vs performance. Doar ca la noile console performance probabil o sa fie graphics-ul de azi la 60fps, iar graphics o sa fie tot 30fps dar cu texturi/particule/rezolutie si mai bune. Ceea ce mi se pare normal, mai ales cand vezi ca lumea e asa split intre ce prefera, poate unii ar zice ca sunt ok cu 30 fps daca le dai grafica mai buna asa ca de ce sa nu le oferi asta?

  18. #118 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Care este experienta voastra la precomenzi altex vs jocurinoi si altii? Ajung in ziua lansarii?
    Experianta mea pe un esantion foarte mare este urmatoarea:
    • 1. Jocurinoi & MediaGalaxy - le-as pune pe acelasi loc, ambele mi-au livrat in ziua lansarii, super profesionisti.
    • 2. Ozone - nu mi-au livrat niciodata day one, dar ii prefer celor de la Gamers.ro pentru ca sunt in secolul 21 si pot plati online.
    • 3. Gamers - bunicei si ca preturi si ca delivery (75% mi-au venit day one), dar nu sunt in secolul 21. Le-am dat email si le-am propus sa ne dea voie ca pe langa cash cu bancnote imputite din bancomate (cu hepatita, e-coli, salmonella si particule invizibile de muci de la inca 50 de persoane pe ele), sa ne dea voie sa facem si troc, sa putem plati jocurile cu branza, piei de caprioara, cartofi, cum se facea pe drumul matasii in antichitate. Nu mi-au raspuns la email (mama ei de evaziune fiscala).
    • 4. eMag - Datorita faptului ca am dezvoltat pentru ei o ura din tot sufletul meu in urma tuturor experientelor din ultimii 5 ani, evit sa cumpar de la ei. Totusi, daca nu gasesc nicaieri un anumit joc pe care chiar il vreau (Killer Instinct pe disc), mai iau de la ei dar foarte rar.

  19. #119 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Experianta mea pe un esantion foarte mare este urmatoarea:
    • 1. Jocurinoi & MediaGalaxy - le-as pune pe acelasi loc, ambele mi-au livrat in ziua lansarii, super profesionisti.
    • 2. Ozone - nu mi-au livrat niciodata day one, dar ii prefer celor de la Gamers.ro pentru ca sunt in secolul 21 si pot plati online.
    • 3. Gamers - bunicei si ca preturi si ca delivery (75% mi-au venit day one), dar nu sunt in secolul 21. Le-am dat email si le-am propus sa ne dea voie ca pe langa cash cu bancnote imputite din bancomate (cu hepatita, e-coli, salmonella si particule invizibile de muci de la inca 50 de persoane pe ele), sa ne dea voie sa facem si troc, sa putem plati jocurile cu branza, piei de caprioara, cartofi, cum se facea pe drumul matasii in antichitate. Nu mi-au raspuns la email (mama ei de evaziune fiscala).
    • 4. eMag - Datorita faptului ca am dezvoltat pentru ei o ura din tot sufletul meu in urma tuturor experientelor din ultimii 5 ani, evit sa cumpar de la ei. Totusi, daca nu gasesc nicaieri un anumit joc pe care chiar il vreau (Killer Instinct pe disc), mai iau de la ei dar foarte rar.
    Mersi mult de info! Am precomanda la altex cu ridicare din magazin. Sper sa se miste cu talent

  20. #120 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    *'Experianta', ia uite unde se ascundea analfabetul
    Spor la joc, astept pareri si de la voi, eu cred ca il cumpar luna viitoare, m-a luat putin din scurt si m-a surprins placut inceputul asta de an, cu destula calitate pe metru patrat (Tekken 8, Banishers, FF VII Rebirth, not bad..)! Intre timp, a aparut si cel mai greu review, cel care conteaza!


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Vand Final Fantasy VII Remake PS4 By Gribbet in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 5 Last Post: 12-02-2021, 19:38
  2. Cumpar final fantasy vii remake By bloodindark in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 24-12-2020, 18:06
  3. Vand Final Fantasy 7 VII Remake PS4 By filiptitus in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-05-2020, 16:25
  4. Remake Final Fantasy VII mentionat. Iar. By drik in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 19-08-2013, 00:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts