Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 19 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast
Results 101 to 120 of 364

Thread: Alan Wake / Remastered

  1. #101 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by kside View Post
    Daca jocul "Alan Wake" va castiga premii, sigur nu vor fi pentru grafica...
    Cam putine poligoane pentru 2010.
    Pai acum, fara suparare, nu mai putem astepta minuni de la xenos-ul din xbox 360, are si chip-ul ala grafic o varsta deja. Asta e, daca aparea pt pc, sigur era cu DX11 si fara un 5850 sau gtx470 probabil ca mergea ca pasta si se si vedea execrabil. Asa, probabil ca doar o sa arate urat, spatiile alea deschise vor fi "compensate" de texturi low-res si putine poligoane.


    Quote Originally Posted by kside View Post
    Si chestia cu DLC / episoade e un fel de "colac de salvare".
    Adica nu va placut jocul? Stati asa sa vedeti ce o sa vina in continuare ! WaW - chiar merita sa mai dati (inca) 10-15 EUR sa vedeti...
    Eu unul voi sari peste "hype" si eventual voi lua editia GOTY cu cele xx DLC-uri incluse.
    Mda, insa atunci nu mai are farmec, mai ales daca acum nu-ti place grafica, gandeste-te ce va fi peste cativa ani, cand deja apare xbox 720 (sau cum s-o numi).

  2. #102 SP
    Member collector's Avatar
    Am fost eu plecat prea mult timp si a navalit invazia fanboylor pe cg ?

  3. #103 SP
    Member kside's Avatar
    Screensoturile si filmuletele "preview" de pana acuma vorbesc de la sine.

    Holo 3 are spatii largi, si nu mi s-a parut niciodata ca lipsesc poligoane.
    Mass Effect 2 - arata foarte "rotund", spatii largi nu prea, dar personajele sunt modelate / texturate excelent.
    Oblivion ? A aratat impresionant de cand l-au anuntat si chiar si acum mi se pare ca arata excelent.

    Heavy Rain --> grafica de nota 7 (reala) dar din screenshoturi arata de minim 8.5.
    Daca un joc arata de nota 6.5 inainte de lansare ... sincer, ma intreb "real" cum arata ?

    A trecut vremea cu "gamplay-ul este 90% din joc" (atunci nu era grafica).
    Un joc BUN - AZI - este gamplay +grafica +sunet +control = packet complet.
    Daca Gears Of War arata ca Quake2, crezi ca-l juca lumea doar pentru gameplay?

    Si argumentul ca xenos e depasit... nu tine. Cum arata FF13 pe X360? la "aia" cum le-a iesit grafica? Pe masura ce o consola se maturizeaza, jocurile ar trebui sa arate din ce in ce mai bine (de ex GoW 3). Nu trebuie un X720 trebuie mai mult efort, dar e greu cand vrei sa impusti 3 iepuri cu un foc (PC+X36+PS3).

    Si despre "fanboy" --> am ambele console. Nu cumpar un joc pt ca e SONY sau ca are coperta pe "verde".
    De exemplu, Heavy Rain a fost o dezamagire pt mine. Alan Wake "pare" un joc fain, dar incerc sa trec dincolo de hype si sa vad daca merita sau nu "investitia". Intre timp astept cu nerabdare ca Peter Molyneux sa temine cu Milo and Kate si sa lanseze Fable 3 anul asta !

  4. #104 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ce "old-fashioned" inseamna ca sunt daca practic imi bag picioarele in ea grafica.

  5. #105 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by kside View Post
    Nu trebuie un X720 trebuie mai mult efort, dar e greu cand vrei sa impusti 3 iepuri cu un foc (PC+X36+PS3).
    Pai tocmai asta e ideea, n-au nici macar scuza asta, e exclusiv pt xbox 360, deci ar fi trebuit sa stoarca tot din consola si sa-l optimizeze la maximum. In rest ai dreptate, in trailere toate jocurile arata super si par a fi extraordinare, problemele apar imediat ce se lanseaza ceva jucabil (joc final sau chiar numai un demo). E la fel ca si filmele, e foarte simplu sa faci ceva sa para excelent folosind un colaj cu cele mai bune secvente (si in plus aranjate sa para si o poveste captivanta).

  6. #106 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Game News HQ - Alan Wake finally done, gets a new, long trailer
    Finally! Remedy's Xbox 360 exclusive Alan Wake is done and ready to ship. Word from from Alan Wake community manager Peter Papadopoulos, who posted the announcement on its official forums.

    "I want to congratulate the team at Remedy on successfully completing Alan Wake and passing certification," he writes. "It's been a long and exciting road and I think I can safely say on behalf of the community here, congratulations!!"
    linkul include si ultimul trailer al jocului. jocul va fi lansat mai devreme in Europa, pe 14 mai (21 mai initial)

  7. #107 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    vad ca s-au dus in jos rau de tot cu grafica. de la ce super texturi aveau inainte, au ajuns la niste texturi super intinse si modele si obiecte cu fff putine poligoane. deja vegetatia arata oribil... pacat. macar sa aiba o super poveste si atmosfera, cum zic ei acolo...

  8. #108 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu nu stiu la ce va uitati voi. Eu vad aceeasi grafica ca cea din prezentarea de la E3. Se poate sa faca un expert o comparatie intre screenshoatele "before" si ce e prezent acum?

    Eu vad un joc ce sper sa fie ceea ce trebuia sa fie Alone in the Dark pana sa-si bata joc Atari de el.

  9. #109 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Arata foarte bine si pare un joc foarte, foarte interesant si plin de suspans. Sper doar sa nu intarzie la Gameshop.

  10. #110 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    vad ca s-au dus in jos rau de tot cu grafica. de la ce super texturi aveau inainte, au ajuns la niste texturi super intinse si modele si obiecte cu fff putine poligoane. deja vegetatia arata oribil... pacat. macar sa aiba o super poveste si atmosfera, cum zic ei acolo...
    In jos rau de tot? fff putine poligoane? Prietene, nu ti-ai ales bine cuvintele. Mai odata.

  11. #111 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    kratos 3 are texturi sterse, uncharted 2 sufera la poligoane, gears 2 e xbox 1 on crack, mass effect 2 are scrin tiring s.a. In aceeasi categorie vine Alan asta cu grafica prafuita de DS.

  12. #112 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    In jos rau de tot? fff putine poligoane? Prietene, nu ti-ai ales bine cuvintele. Mai odata.
    in primele imagini si filmulete, puteam vedea un peisaj vast, cu texturi enorme, ce folosea 4 nuclee de procesor doar pentru asta. aveam un Alan Wake care se plimba in voie prin peisaj fara timpi de incarcare. Mai nou, ca sa urmeze reteta Alone in the Dark, vom avea "episoade". Ce insemana asta ? inseamna cate un nivel, dupa care loading, time, iar un nivel si tot asa. Asta inseamna drum predefinit (dupa cum au spus si producatorii, ca altfel nu ar putea sa te tina in suspans).

    Referitor la grafica, uitati-va la copaci. uitati-va la tufisuri si la iarba. Pentru un joc care pune asa mult accentul pe locatie, arata mai urat ca Just Cause 2, care este muuuult mai mare ca intindere.

    Uitati-va la textura de la casa, cand face fade out cand e el langa sotie si veti vedea o textura banala, fara bump mapping, a caramizilor. la fel, totul arata...normal. mediocru. la inceput, totul era extra-super-mega.

    Nu sunt genul care sa prefer grafia, in locul gameplay-ului si povestii / atmosferii, dar cand producatorii promit ceva la inceput, vreau sa se tina de cuvant.

    Este in top 5 a celor mai asteptate jocuri de anu asta si sunt sigur ca imi va placea (mi-a placut chiar si Alone in the Dark, obligat-fortat de cati bani am dat pe el si l-am terminat) si il voi termina, mai mult ca sigur, dar, repet. vreau sa primesc ceea ce au promis producatorii ca vor livra.

  13. #113 SP
    Member kside's Avatar
    Eu cred ca toti stim ca in realitate consolele "foste Next-Gen" sau "actuale Current-Gen" nu sunt HD (nici HD-Ready nici FullHD).
    DAR, cand vad un joc care arata super si un joc cu un gameplay excelent, ma astept ca al treilea care se anunta sa fie superior - adica sa fie si grafic si functional peste tot ce a fost inainte...

    La partea de promisiuni, si Oblivion avea o iluminare globala excelenta si la lansare au taiat-o ca ducea frame-rate-ul in jos.

    Alan Wake are imbuntatiri de la pozele din 2008 fata de cele din 2010 - parca acum au umbre...
    (2008) alan-wake-20081021103045558.jpg si alan-wake-20100218084213751.jpg (2010)

    La realism si detaliu au cam dat-o in bara (brazii aia chiar asa ?)
    (realitate) alan-wake-20100218084937126_640w.jpg si alan-wake-20100218085002080.jpg (game)
    Poate Remedy (developerul) s-a uitat mai mult la MaxPayne decat la STALKER cand au facut modelele, animatiile si peisajele.

    La poligoane s-au scos - fara cadavre, "ei" dispar dupa ce-i trimiti "dincolo"
    alan-wake-20100218084234079.jpg

    Din trailerul/site-ul "oficial" am retinut:
    * Watch "Bright Falls" the series...
    * Gameplay is constantly monitored and difficulty is adjusted to provide optimal experience...
    * The "uuuu" effect never-seen before

    Pana un alta lasand grafica, gameplay-ul si povestea la o parte, ramane interesant
    LoL, asa putem zice despre orice joc si sa-i dam nota maxima si cei 50 EUR ai nostrii...

  14. #114 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    The actual cinematics are all separate pre-rendered video files. We do have some sequences where we do what I guess could be called real-time cutscenes (like the "reveal camera" moments, for example), but percentagewise, those are definitely in the minority.

    Alan Wake Community Forums - View Single Post - New Alan Wake video out! "Alan Wake: Building the Thriller"

  15. #115 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  16. #116 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    se pare ca este un nou trand, sa faci si un film inainte / dupa joc...

    [url]Alan Wake Video Game, Bright Falls Trailer HD | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

  17. #117 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  18. #118 SP
    Member killlemalll3's Avatar

  19. #119 SP
    Member thegame's Avatar

  20. #120 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    tot nu-mi pot da seama cum poti sa te lauzi cu motorul grafic al unui joc, cand texturile arata atata de urat. cel putin pamantul este oribil. sper din tot sufletul sa aiba un story si un gamplay atat de bun, incat sa ma prinda pe partea asta...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 19 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Alan Wake 2 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 155 Last Post: 04-04-2024, 18:37
  2. Licitatie: Alan Wake xbox360 By nops66 in forum Licitatii
    Replies: 10 Last Post: 15-01-2014, 01:42
  3. Alan Wake vine si pe PC By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 10-02-2012, 15:55
  4. User Review: Alan Wake By naz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 4 Last Post: 03-02-2011, 18:06
  5. Alan Wake Videos By Khan in forum Videos
    Replies: 19 Last Post: 25-09-2010, 10:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts