Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 58 1 2 3 11 51 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #1 SP
    Member killlemalll3's Avatar

    Mafia II

    Cei mai batrani stiu despre ce e vorba Ceilalti sa apese click sa vada primul trailer...Insa cel mai mare motiv de incantare,in special pt cei ce toate astea sunt deja old news e noul trailer care va aparea in cateva zile.


    Gametrailers.com - Mafia 2 - Debut Trailer HD




    NEW MAFIA II TRAILER DEBUTING
    ON THE SPIKE VGAS DECEMBER 14TH
    December 3, 2008


    As announced on Spike TV’s blog, the world premiere of a brand new Mafia II trailer will air on the Spike Video Game awards on Sunday, December 14th. The show starts at 9 PM, so tune in for a new look at Mafia II.
    Attached Images Attached Images 4.jpg 5.jpg 3.jpg 2.jpg 1.jpg 6.jpg

  2. #2 SP
    Member andreips3's Avatar
    Holy Mother of Christ!!! Arata incredibil.
    Sper ca asta se va termina cu bine.

  3. #3 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Mafia primul joc arata mai bine ca gta 3- vice city si san andreas dupa parerea mea si a iesit in 2002 sau 2001?.Mi-a placut extrem de mult primu si sper sa iasa la fel de bine daca nu mai bine si nr-u 2 este preferatu meu sandbox game
    Can't wait for 14 december!

  4. #4 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Ce joc a fost primul mafia la vremea lui tin minte cum ma bateam cu fratemio pentru calculator si cand ajungeam la cursa o imparteam frateste .Deabia astept sa apara si continuarea cu siguranta un must buy pentru mine.

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Primul Mafia a fost super,sper sa fie si al doilea la fel de bun.Se stie o data de lansare?

  6. #6 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Poate aflam ceva pe 14 acum.2K a declarat ca va aparea in acest an fiscal,ceea ce inseamna ca poate sa apara in intervalul maine si sfarsitul anului viitor...
    Pe de alta parte pana nu vedem o data la the godfther 2 nu cred ca aflam nici de la astia.Nu prea cred sa la convina sa iasa in acelasi timp,si nu ca nu i-ar face fata ca the godfather e penal insa...Oamenii sunt ciudati,cand a aparut primul nici nu a fost bagat in seama din cauza gta ului,cam cu extrem de multe review uri grozave s-a ales si atat...Bine,vreo 2mil de copii nu sunt de nicaieri

  7. #7 SP
    Senior Member huber's Avatar
    din cate observ din pozele lu killlemalll3 jocula va rula la 1080 p ? arata grozav si cred ca o sa-l rupa-n doua pe godfather 2 asa cum a facuto si mafia cu godfother.

  8. #8 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    De unde ai ajuns la concluzia ca jocul va rula in 1080p?

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    Poate aflam ceva pe 14 acum.2K a declarat ca va aparea in acest an fiscal,ceea ce inseamna ca poate sa apara in intervalul maine si sfarsitul anului viitor...
    Pe de alta parte pana nu vedem o data la the godfther 2 nu cred ca aflam nici de la astia.Nu prea cred sa la convina sa iasa in acelasi timp,si nu ca nu i-ar face fata ca the godfather e penal insa...Oamenii sunt ciudati,cand a aparut primul nici nu a fost bagat in seama din cauza gta ului,cam cu extrem de multe review uri grozave s-a ales si atat...Bine,vreo 2mil de copii nu sunt de nicaieri
    Godfather are o baza in spate and Don Corleone sells .

  10. #10 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Mafia 1 este peste GTA cu mult Asta arata incredibil Si pt mine e un must buy cu siguranta

  11. #11 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Mare grija baieti, Aceste screenshot-uri sunt pre-render-uri de marketing. Varianta finala nu va arata exact la fel.

    Dau exemplu foarte bun GTA4 inainte de lansare. Super screenshoturi, ...iar cand a aparut jocul, nu a fost acelasi lucru.
    Se aplica si altor jocuri.


    Eu zic sa asteptam un in-game footage ...

  12. #12 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    eu chiar cred ca va arata asa
    mie din acele poze mi se o grafica ok de 2009

    m-am uitat si la the godfather 2 daca mi se pare de cacao grafica in acele screnshoturi ,dar sa mai vorbim si de joc

  13. #13 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Who cares about the graphics? Gameplay ftw!

  14. #14 SP
    Junior Member speedman's Avatar
    Cu siguranta ca va fi coada la mafia.Eu si acuma dupa atata vreme mai joc o mafia1 si mi se pare klumea.Mafia2 probabil ca este cel mai asteptat joc si sper sa fie cel putin la fel de bun ca si mafia1

  15. #15 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Dau exemplu foarte bun GTA4 inainte de lansare. Super screenshoturi, ...iar cand a aparut jocul, nu a fost acelasi lucru.
    Mie mi se pare foarte buna grafica din GTA4, nu stiu ce nu iti convine tie?

  16. #16 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    uau...
    si acum ma gandesc nostalgic la ce sfarsit a putut sa aiba prima parte...

  17. #17 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Grafica in mare parte va fi cam aceasi, e vorba de anti-aliasing, care sigur nu va fi ca in acele screenuri si poate view distance care probabil va fi mai mic... La fel a fost si cu GTA 4 cand a inceput mediatizare si apoi brusc au trantit niste poze adevarate de pe console unde se vedea diferenta

  18. #18 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Mie mi se pare foarte buna grafica din GTA4, nu stiu ce nu iti convine tie?
    well,boschetii se vad nasol cand e soare afara.E ciudata grafica la boscheti.

  19. #19 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Nu stiu cum e grafica la voi pe PS3 in GTA4 dar la mine se vede infect. O fii jocul de vina. Umbrele sunt oarecum pixelate ... Nici un fel de AA ...

    Si din cate am inteles pe Xbox360 se vede mai bine.

  20. #20 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Mare grija baieti, Aceste screenshot-uri sunt pre-render-uri de marketing. Varianta finala nu va arata exact la fel.

    Dau exemplu foarte bun GTA4 inainte de lansare. Super screenshoturi, ...iar cand a aparut jocul, nu a fost acelasi lucru.
    Se aplica si altor jocuri.


    Eu zic sa asteptam un in-game footage ...

    Iti reamintesc ca primul Mafia a rupt gura targului la grafica,in momentul lansarii nu mai era un joc sa arate la fel de bine,la fel si fizica era exceptionala.

    De gta nu are nici un sens sa amintim,in primul rand nu au nici o legatura,lumea are tendinta de ala compara,ok,inteleg in 2000 cand erau 2 sandbox games pe piata dar acum? si oricum Mafia avea ceva aparte,elegant si carismatic in comparatie cu gta,ce sa mai zic de restul.

    Si mai zic ca da,cred ca e f posibil sa arate la fel ca in screenshot uri,si asta inca de pe acum.Sunt sigur ca vor sa lase cu gura cascata la fel cum au facut cu primul.Mai uitati-va o data la trailer,la fetele si expresiile alora,in masina umbrele,ce se reflecta etc.E superb!



    .................................................. .................................................. .................................................. ...........................................




    O ultima stire care ironic are mare legatura cu ultimile discutii referitor la grafica...

    Mafia II, developed by Illusion Softworks, will run on the Illusion Engine, an engine created specifically for Mafia II. The first game still used the IS' LS3D engine, and was pretty successful. The new Engine however is supposed to compete with the well known CryEngine 2 (Crysis), and like the CryEngine 2 has DirectX10 support. Aside from that, the Illusion Engine supposedly comes with its own physics engine, which apparently is twice as big (?) as the physics engine used in the previous games, and will offer many different opportunities.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 58 1 2 3 11 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts