Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 244 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 76 116 166 ... LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1301 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Shutter Island 8.5/10

  2. #1302 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    My name is Khan

    my_name_is_khan.jpg

    Nota 10/10

  3. #1303 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    de obicei nu postez aici filmele pe care le-am vazut, dar dupa ultimul film vizionat am ramas impresionant si chiar marcat. Shutter Island un film extraordinar care se joaca cu emotiile spectactorului de la primul minut pana la sfarsit, aici trebuie sa-i apreciem pe scenaristi si in special pe regizor. actori de prima mana, nu sunt un fan a lui Leonardo DiCaprio, dar in filmul asta a jucat magistral. nu-mi amintesc de un film care sa-mi fi solicitat atat de mult atentia si care sa ma lase cu atatea intrebari dupa credits. I have to see it again, poate reusesc sa-l descifrez . din cate am inteles trebuie sa dau si o nota filmului, 10/10. Un film de 10 din toate punctele de vedere si in plus este unul dintre putinele titluri pe care poti sa le vezi de mai multe ori fara sa te plictisesti. Parca modul in care este regizat te obliga sa-l mai vezi de cel putin 2 ori pentru a-l intelege. aaa... sa nu uit, OMG OMG OMG! (right @nops66)

  4. #1304 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Grind-9/10
    cool movie
    Attached Images Attached Images grind.jpg

  5. #1305 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Ninja Assassin 3/10 o porcarie si jumatate

  6. #1306 SP
    Member HawK's Avatar
    The Blind Side 10/10
    Attached Images Attached Images blind-side-poster.jpg

  7. #1307 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Quote Originally Posted by HawK View Post
    The Blind Side 10/10
    Subscriu ! Aceeasi nota !

  8. #1308 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Am tot amanat vizionarea filmului Inglourious Basterds: Inglourious Basterds (2009) si acum parca imi pare rau. Trebuia sa-l vad mai repede !

    Nota 10 ! Superb !

  9. #1309 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Shutter Island 7/10

  10. #1310 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Hachiko: A Dog's Story.
    Superb, am plans de m-am omorat.

  11. #1311 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Shutter Island 7/10
    Doar de curiozitate, dar de ce i-ai dat nota asta? De obicei lumea justifica nota pe care o da unui film.

  12. #1312 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Requiem for a Dream (2000) - 9.5/10 - nu am mai ramas de mult la sfarsitul unui film. Simply mindblowing.

    PS: Poate cu exceptia Godfather, cel mai bun soundtrack dintr-un film vazut de mine. Absolut exceptional !

    Listen:



    N-am cuvinte sa descriu piesa asta. Long live Clint Mansell.
    Attached Images Attached Images requiem-dream.jpg

  13. #1313 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Doar de curiozitate, dar de ce i-ai dat nota asta? De obicei lumea justifica nota pe care o da unui film.
    Deoarece de pe la jumatatea filmului incepusem sa banuiesc cum se va termina... asta ma cam enerveaza la filme.
    In opinia mea acest film este mult mai slab decat Hide and seek , Schindler's list si multe altele de care nu imi aduc acum aminte.

    Recunosc totusi ca este unul dintre cele mai bune filme in care a jucat DiCaprio.

  14. #1314 SP
    Member HawK's Avatar
    Hachiko 10/10
    Attached Images Attached Images hachi_1253085193_2009.jpg

  15. #1315 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Deoarece de pe la jumatatea filmului incepusem sa banuiesc cum se va termina... asta ma cam enerveaza la filme.
    In opinia mea acest film este mult mai slab decat Hide and seek , Schindler's list si multe altele de care nu imi aduc acum aminte.

    Recunosc totusi ca este unul dintre cele mai bune filme in care a jucat DiCaprio.
    Sa nu uitam cat de bine poate sa semene cu "A beautiful mind". Asta m-a deranjat cel mai tare la acest film. DiCaprio a jucat excelent, nota 10.

  16. #1316 SP
    is the man! trickz's Avatar
    The Butterfly Effect (2004)

    "It had been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world. " - Teoria Haosului

    Teoria haosului? Ce inseamna asta? Ei bine, reducand totul la elementele cele mai simple, este o teorie ce subliniaza importanta lucrurilor mici, detaliilor. Bataia din aripi a unui fluture poate declansa, amana sau chiar anula o tornada. Desi nu bataia din aripi a cauzat tornada respectiva, ea este o parte a acesteia. Tornada > fluture. Daca nu mai bate din aripi fluturele, tornada nu mai are cum sa existe in aceeasi stare.

    Trebuie sa marturisesc ca eu l-am apreciat mereu pe Ashton Kutcher pentru rolurile sale de prostanac, de copil, de imatur, etc. Niciodata nu am fost impresionat de el in rolurile sale serioase. Ei bine, dupa acest film am ramas uimit. Daca sunteti obisnuiti cu rolurile lui stil "That '70s show" sau "Dude, where's my car", va recomand acest film. Chiar nu stiu alta persoana sa se fi potrivit mai bine cu acest rol (un rol serios, complex, inteligent).

    Filmul este foarte dark. Totusi, eu am vazut un happy end. Poate sunt putin ciudat, finalul fiind chiar lacrimogen pentru unele persoane dar eh...

    Ideea este urmatoarea, pe scurt. Tipu' principal suferea in copilarie de o boala care il facea sa lesine in anumite momente. Cu timpul descopera ca si tatal sau suferise de acelasi lucru si ca acesta a reusit sa manipuleze timpul, folosind momentele de "blackout". Evan (Ashton) reuseste si el sa manipuleze timpul si incepe o.. calatorie in care oricat incearca sa repare trecutul pentru binele celor din prezent, reuseste doar contrariul.

    Momentele epice sunt cand se trezeste dupa acele modificari si toate amintirile modificate i se intiparesc in minte. Genial!

    Per total, nu pot decat sa ii dau filmului nota 10 Pur si simplu, filmul te lasa, scuzati expresia, brain*****d. Atatea posibilitati, atatea variante, atata putere in fiecare....


    ZECE!
    Attached Images Attached Images butterfly.jpg trailer_home.jpg 16250__butterfly_l.jpg butterfly-effect2.jpg the_butterfly_effect-2c_2004-2c_ashton_kutcher-2c_melora_walters.jpg the_butterfly_effect_wallpaper_8_1024.jpg

  17. #1317 SP
    Senior Member huber's Avatar
    asa deci in de ieri pana azi am vazut 3 filme :

    From Paris with Love 8/10 (poveste obisnuita , dar actori au fost la intaltime merita vazut )
    Green Zone 9/10 ( frumos film cu o poveste captivanta , peste The Hurt Locker )
    New Moon 6/10 ( dezamagitor , a fost doar pierdere de timp ,130 min )

  18. #1318 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Intr-adevar The Butterfly Effect (2004) merita 10, un film de colectie, pacat de continuare.

  19. #1319 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Requiem for a Dream (2000) - 9.5/10 - nu am mai ramas de mult la sfarsitul unui film. Simply mindblowing.
    V-am mai recomandat dar nu inteleg de ce nu vrea nimeni sa se uite la: Happiness (1998)

  20. #1320 SP
    Member HawK's Avatar
    Armored
    7.5/10
    Attached Images Attached Images armored_poster.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 244 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 76 116 166 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts