Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast
Results 141 to 160 of 191

Thread: Povesti de inceput in acvaristica

  1. #141 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    nu vreau sa fac profit .. asta e ca daca as vrea sa fac profit nu as mai fi aici sa vb cu tine si eu nu sunt cu jbl , eu sunt cu eheim si dulpa , in afara de dulpa plant plant 24 mai folosesc Dupla Plant (tablete) = fertilizant saptamanal in masa apei , si Dupla Root K (tablete) = fertilizant pentru radacini , cam atata .ok am sa iti urmez sfatul si am sa iau de la ProdiBio ce miai supus tu mai sus BioTrace. si de aia te intreb ma sfatuiesti sa pun apa de la robinet lasata 2 3 zile la declorinat , sau sa folosesc si apa de la osmoza , e bine asa 10 litri de la osmoza si 10 de la robinet? de aia intreb ca sunt cam nou in chestia asta.. si am nevoie de ajutor. mersi.

    ---------- Post added 25-03-2010 at 11:57 PM ----------

    iara am citit repede si prost in loc de profi am inteles profit scuze

    ---------- Post added 26-03-2010 at 12:07 AM ----------

    sa sti ca valorile nu sunt chiar ok . pana am invatat cu trusa aia .. acuma iti zic

    No3 = 5

    NH4 = 0,05

    NO 2 = 0,05
    PH 6.85
    TEMPERATURA 25 GRADE ACUMA

    ---------- Post added 26-03-2010 at 12:18 AM ----------

    po4 0,02
    FE 0,05

    ---------- Post added 26-03-2010 at 12:22 AM ----------

    Kh = 3d
    Gh = 4d

    ---------- Post added 26-03-2010 at 12:46 AM ----------

    in legatura cu apa , in acvariu meu am cam 145 150 litri apa , el este de 180 dar cu substratu si cu buturugile ce le am cam atata apa am bagat , inca ceva am uitat sa iti spun , fix acuma 2 luni si 4 zile eu cand am pus apa am pus apa plata (poate zici ca sunt nebun ... dar chiar am pus apa plata de la kaufland cu ph 8 scria pe sticla cam 10 sticle de 10 litri deci 100 de litri si restu de la osmozor. ) poate am facut gresit poate nu . si acuma cand schimb apa schimb cam 20 de litri dar am zis de la somozor de aia te intreb , este bine sa pun 10 litri de la osmozor si 10 de la giuveta lasata cateva zile intrun bidon deschis ? indrumama spre bine si cu fertilizanti am zis sa folosesc numai de la dupla , poate mai ini trebe alceva in afara de ce am scris mai sus te rog sa imi spui ..
    Am curatat azi pompa interna si am gasit niste pui de molly morti in ea vreo 2 si ceva frunze mai mici , am spalat bureti in apa din acvariu si am pus o fiola de BioDigest . sper ca am facut corect. daca nu help me cred ca amoniacul este prea mare asa ca am dat comanda si de StopAmmo si am sa iau si BioTrace . vreu sa spun ca pana acuma nu mia murit nici un peste din ce am avut .. inafara de cei 2 pui care iam gasit saraci in bureti cred ca au intrat si nu au mai putut iesi din filtru intern , cred ca am sa il scot cat de curand...

    ---------- Post added 26-03-2010 at 02:49 AM ----------

    clearmec , uitete aici JBL ClearMec Plus - 30.00 RON : Petshop la tine acasa, Happypets Online , despre asta vorbeam ,

    JBL ClearMec
    Mediu de filtrare pentru eliminarea nitritilor, nitratilor si fosfatilor din acvariile cu apa dulce. Efectul dureaza 3 luni.
    Saculet cu 600 ml pentru acvarii de pana 300 litri.

    ---------- Post added 26-03-2010 at 02:56 AM ----------

    deci ca fertilizanti vreu sa merg pe dupla , bacteri am sa merge pe Prodibio , filtre pompe si alte nebuni pe eheim , co2 si lumina pe cei de la denerlee , cu apa te rog sa imi spui ce am scris mai sus cum sa procedez... eu maxim schimb 20 de litri de apa deci daca e bine (10 de la osmoza si 10 de la ghiuveta ) .

  2. #142 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai sa le luam pe rand:
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    eu nu sunt cu jbl , eu sunt cu eheim si dulpa , in afara de dulpa plant plant 24 mai folosesc Dupla Plant (tablete) = fertilizant saptamanal in masa apei , si Dupla Root K (tablete) = fertilizant pentru radacini , cam atata .
    Pai daca esti cu Eheim si Dupla, la ce Dzeu pui JBL ClearMec Plus. Ai vazut in gama Eheim sau Dupla ceva asemanator ? Iti zic eu ca nu au.
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    ok am sa iti urmez sfatul si am sa iau de la ProdiBio ce miai supus tu mai sus BioTrace. si de aia te intreb ma sfatuiesti sa pun apa de la robinet lasata 2 3 zile la declorinat , sau sa folosesc si apa de la osmoza , e bine asa 10 litri de la osmoza si 10 de la robinet? de aia intreb ca sunt cam nou in chestia asta.. si am nevoie de ajutor. mersi.
    Sincer, in afara de 2-3 profi (care fac remineralizare serioasa si cresc diverse ciudatenii de plante sau pesti) nu cunosc pe nimeni care foloseste apa de osmoza la acvariu de apa dulce. Doar cu Dupla Plant si Dupla Root K o sa incepi sa ai carente extraordinar de mari... si rand pe rand vei pierde plantele si pestii.
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    No3 = 5
    NH4 = 0,05
    NO 2 = 0,05
    PH 6.85
    TEMPERATURA 25 GRADE ACUMA
    po4 0,02
    FE 0,05
    Kh = 3d
    Gh = 4d

    E clar, daca ai NH4 > 0, inseamna ca e deciclat acvariul sau bacteriile nu sunt suficiente pentru a le converti in NO2 si dupa aceea in NO3.
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    in legatura cu apa , in acvariu meu am cam 145 150 litri apa , el este de 180 dar cu substratu si cu buturugile ce le am cam atata apa am bagat , inca ceva am uitat sa iti spun , fix acuma 2 luni si 4 zile eu cand am pus apa am pus apa plata (poate zici ca sunt nebun ... dar chiar am pus apa plata de la kaufland cu ph 8 scria pe sticla cam 10 sticle de 10 litri deci 100 de litri si restu de la osmozor. ) poate am facut gresit poate nu . si acuma cand schimb apa schimb cam 20 de litri dar am zis de la somozor de aia te intreb , este bine sa pun 10 litri de la osmozor si 10 de la giuveta lasata cateva zile intrun bidon deschis ? indrumama spre bine si cu fertilizanti am zis sa folosesc numai de la dupla , poate mai ini trebe alceva in afara de ce am scris mai sus te rog sa imi spui ..
    Nu mai chinui pestii cu apa plata, mai ales cu pH 8... ca le dai socuri de vai de mama lor. Scala pH-ului este logaritmica... ceea ce inseamna ca un pH 8 este de 10 ori mai mare decat un pH 7, si de 100 de ori mai mare decat un pH 6. Tu care tii la 6.85, iti dai seama ce soc le dai punand apa cu pH 8 ?!?

    Aici, daca vrei sa continui sa pui apa de osmoza, iti recomand sa mergi la reef.ro sa iei ceva pentru remineralizare. Vorbeste cu George (g.g) pt. ca si el foloseste apa de osmoza. Eu ti-as recomanda sa-ti faci un sistem de schimb la picatura... si nu mai stai cu butoaie, cu apa de osmoza, cu galeti si alte alea prin casa. Nu e necesar decat un astfel de filtru legat la reteaua de apa: http://www.consolegames.ro/forum/f63...nk/#post117584

    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    Am curatat azi pompa interna si am gasit niste pui de molly morti in ea vreo 2 si ceva frunze mai mici , am spalat bureti in apa din acvariu si am pus o fiola de BioDigest . sper ca am facut corect. daca nu help me cred ca amoniacul este prea mare asa ca am dat comanda si de StopAmmo si am sa iau si BioTrace . vreu sa spun ca pana acuma nu mia murit nici un peste din ce am avut .. inafara de cei 2 pui care iam gasit saraci in bureti cred ca au intrat si nu au mai putut iesi din filtru intern , cred ca am sa il scot cat de curand...

    Pai ei saracii la cat amoniac si nitriti ai... rezista cateva zile, dupa care bye-bye... Fa schimb de apa 10-20% zilnic, cu aditie de BioDigest, StopAmmo si BioTrace, si in cateva zile o sa vezi ca se schimba situatia... Cat despre pui, daca vrei sa nu-i mai traga filtrul, iti recomand solutia asta (cu plasa de tantari) pe care o folosesc cu succes de-atunci: http://www.consolegames.ro/forum/f63...tml#post232529

    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    clearmec , uitete aici JBL ClearMec Plus - 30.00 RON : Petshop la tine acasa, Happypets Online , despre asta vorbeam ,

    JBL ClearMec
    Mediu de filtrare pentru eliminarea nitritilor, nitratilor si fosfatilor din acvariile cu apa dulce. Efectul dureaza 3 luni.
    Saculet cu 600 ml pentru acvarii de pana 300 litri.

    Exact ce spuneam. Ai mare atentie... una este ClearMec, si alta este ClearMec Plus. Da, chestia asta e useless... nu-ti trebuie in filtru prostii care tin 3 luni. In filtru (mai ales ca ai Eheim), iti trebuie filtrare biologica buna (Eheim Substrat Pro sau Sera Siporax) si mecanica (bureti, vata de perlon)... si in primul sertar sa ai ceva mecanic (pt. maruntire si re-distribuirea apei).

    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    deci ca fertilizanti vreu sa merg pe dupla , bacteri am sa merge pe Prodibio , filtre pompe si alte nebuni pe eheim , co2 si lumina pe cei de la denerlee , cu apa te rog sa imi spui ce am scris mai sus cum sa procedez... eu maxim schimb 20 de litri de apa deci daca e bine (10 de la osmoza si 10 de la ghiuveta ) .
    Da, nu zic ca ai ales prea rau. Dupla, ProdiBio, Eheim, Dennerle... nume mari. Ar fi fost optim ca pt. toata linia de fertilizare sa fi mers pe aceeasi firma, dar... daca ai investit deja, pus si substrat... cred ca poti incerca. Cu apa ti-am zis... eu am mers pe schimb de apa la picatura cu un filtru de 5microni si unul de carbon... e metoda sfanta pt. mine. Am apa cristal, nu ma mai chinui cu nimic altceva... Si cui ii spun ca am acvariu de 550L si nu am ce sa curat in el... nu ma crede. Bafta !

  3. #143 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    ok sefu am inteles , dar cu asta ce zici aici "Cu apa ti-am zis... eu am mers pe schimb de apa la picatura cu un filtru de 5microni si unul de carbon... e metoda sfanta pt. mine. " asta
    Osmoza JBL Osmose 120 Osmoza JBL Osmose 120 , nu e la fel cu ce zici tu ca ai un filtru de carbon si unu de 5microni , eu stiu ca Osmose 120 are la fel un filtru de carbon si alalat ma rog nu prea stiu ce .. orcum am sa folosesc apa de la robinet ca de unde sunt eu am apa de la munte cea mai pura , asa si ce vrei sa zici prin "cu aditie de BioDigest, StopAmmo si BioTrace, si in cateva zile o sa vezi ca se schimba situatia..." sa bag cate o fiola din fiecare ? cat despre ClearMec plus lam scos azi din filtru , odata ce am Eheim Substrat Pro in filtru .. ah si cu apa aia plata de tiam zis ca am bagat cu ph 8 aia am bagat cand am facut acvariu nu erau pesti in el , eu deabea dupa o luna am bagat pesti 1 luna si 1 saptamana mai exact , si intre timp am schimbat apa ... am sa iti urmez sfaturile . si orcum nu am mai vb cu nimeni pe forumuri sau ceva mai zis un prieten dar si el e incepator asa ca nu ma mai iau dupa el , vin la cineva cu experienta ca tine , mersi..

  4. #144 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ti-am zis... ai investit enorm... chiar nu era necesar osmozator la apa dulce... si nu e cheap. Diferenta dintre metoda mea de filtrare si a ta, este ca mai ai inca un pas de filtrare, fix cel de osmoza. Daca poti sa-ti faci un sistem de schimb de apa la picatura, scapi si de carat galeti si alte nebunii.

    Cat despre BioDigest, StopAmmo si BioTrace... pune EXACT cat scrie la fiecare (ca pt. startup). Nimic in plus. Vezi ca scrie la fiecare dupa cat timp sa reintroduci in acvariu.

    Iar cu apa aceea de la munte pura, fa-i si ei un test, ca sa vezi exact ce valori are... sa nu faci mai mult rau decat bine. Bafta ! Hai ca trebuie sa se miste spre bine...

  5. #145 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    pai stiu ca nu e cheap , dar acuma o data ce il am ce sa fac cu el sa continui sa bag si de la el si de la robinet sau sa scap de el ? , si am sa fac un sistem cum ai spus tu mai sus , am facut niste teste la apa de la robinet si e ok . si inca ceva are ceva daca am bagat 1 fiola BioDigest in filtru externa 1 fiola de BioDigest in cel intern si inca 1 in apa? , face rau cunva ? daca e mai mult ? despre BioDigest vb. ?

  6. #146 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, nu face rau cat ai pus BioDigest... stai linistit. Iar cu apa de osmoza, cei care o folosesc o fac de obicei pentru a scadea duritatea apei... Nu stiu ce sa-ti zic, eu unul l-as vinde si pentru ca am in vedere faptul ca ai apa super la robinet... mergi pe un sistem simplu cu filtrare mecanica si carbon. Iti garantez ca pestii tai vor fi mult mai fericiti. Totusi, sunt pesti de apa dulce, din natura... nu pesti de laborator

  7. #147 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    am sa iti urmez sfatul si am sa vand osmoza , mersi mult. daca mai apare ceva am sa postez aici

    ---------- Post added 26-03-2010 at 06:37 PM ----------

    am pus si plasa de tantari pe unde imi intrrau pui sper sa nu mai intre ca am vazut ca sunt gaurile mici la plasa

  8. #148 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    am sa iti urmez sfatul si am sa vand osmoza , mersi mult. daca mai apare ceva am sa postez aici
    Nu trebuie sa ma crezi pe cuvant... da un search sa vezi super bazine, super pesti tropicali... rar o sa vezi pe unul cu apa de osmoza.
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    am pus si plasa de tantari pe unde imi intrrau pui sper sa nu mai intre ca am vazut ca sunt gaurile mici la plasa
    Eeeh, acum stii cum e ? Trebuie sa mai fie si "survival of the fittest". Scapa cei mai inteligenti/puternici... Sau daca vrei sa scape toti, ii pui intr-un bazin mic, sau o "nascatoare" din aceea pe care o "agati" in acvariu. E 10 RON or so una...

  9. #149 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    da stiu am si asa ceva , dar ai mei cred ca nu sunt prea obisnuiti sa stea in ceva mic ca "nascatoare" am pus o femela de molly in nascatoare si era foarte agitata , orcum eu am vazut ca multi pui se ridica la suprafata am o planta de suprafata si se ascund in ea , numai azi am colectat vreo 20

    ---------- Post added 26-03-2010 at 08:52 PM ----------

    ah si inca ceva am vrut sa te intreb , eu am scos buretele ala de carbon din filtru extern .. si am pus altu simplu in locul lui , ma gandesc ca nu are nimica nu ?

  10. #150 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    da stiu am si asa ceva , dar ai mei cred ca nu sunt prea obisnuiti sa stea in ceva mic ca "nascatoare" am pus o femela de molly in nascatoare si era foarte agitata , orcum eu am vazut ca multi pui se ridica la suprafata am o planta de suprafata si se ascund in ea , numai azi am colectat vreo 20
    Ai grija cu molly, ca se inmultesc de nu mai stii pe unde sa scoti camasa dupa aceea. De-asta nu ma omor eu dupa vivipari...
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    ah si inca ceva am vrut sa te intreb , eu am scos buretele ala de carbon din filtru extern .. si am pus altu simplu in locul lui , ma gandesc ca nu are nimica nu ?
    Pai, fara suparare... dar ce cauta filtru de carbon in acvariu in care fertilizezi ?!? Damn... cateodata am impresia ca faceti astfel de greseli in mod intentionat si chiar nu ati citit ghidul. Citez:
    In anumite cazuri, se folosesc si medii de filtrare de carbon activ, rasini sau diverse extrase din plante cu diverse roluri asupra apei. De exp. carbune activ se foloseste pentru a elimina clorul, mirosul sau a substantelor nedorite. Din pacate, carbunele activ va elimina si elemente active din medicamente sau fertilizare, de aceea nefiind folosit in acvarii plantate.
    Deci va trebui sa te hotarasti. Tii carbune in filtru ca sa-ti elimine fertilizantul sau fertilizezi ca sa aiba ce sa se opreasca in carbunele activ ? Serios acum, nu se foloseste asa ceva la acvarii plantate udne se face si fertilizare...

  11. #151 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    pai nu eu am pus buretele de carbon in filtru , asa a venit cu filtru cand am luat acvariu , si lam scos si am pus unu normal

  12. #152 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by killall1 View Post
    pai nu eu am pus buretele de carbon in filtru , asa a venit cu filtru cand am luat acvariu , si lam scos si am pus unu normal
    Ciudat... cred ca am avut 10 filtre Eheim, niciunul n-a avut carbon in el. Dar nu-i nimic, e bine ca ai aflat ce-ti mai manca din fertilizanti

  13. #153 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    asa si ziceam ca vreu sa schimb filtru extern si ai zis ca fara incalzitor inauntru , atunci mam gandit la Eheim External Filter Professionel 3 2071
    Aquarium size up to 250 liter Pump performance 950 l/h
    ma gandesc ca e mai calumea ca acea ce o am eu , dar vad ca pret mai mic daca stiam o luam pe asta , sau alta asta : Eheim External Filter Professional 3 2073

    Aquarium size up to 350 Liters Pump performance 1,050 l/h
    iarasi tot mai moca ca a mea 140 euro si a mea ce o am
    Technical Data for the Eheim Thermo-Filter 2324:
    For aquariums with a volume of up to 250 litre
    Pump performance: 700 l/h
    Canister Volume: 6 litre
    Filter Volume: 3 litre
    costa 180 euro

    #bine ca are incalzitor ...
    Dar cu incalzitorul am sa fac cum ai zis , extern pe furtun de la hydor , nici nu e scump.. vreu sa pun unu dintre alea 2 filtre deoarece vreu sa scot pe cel intern...

    ---------- Post added 27-03-2010 at 04:20 PM ----------

    ah si miam amintit , poate am ales io prost cand am citit dar asa scria ca la uv-c acela de 11 w merge pana la acvari de 200 l , acuma ma gandesc ca e ok , orcum daca nu e mai am unu de 9 w si unu de 5 w , colectie frate

  14. #154 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar daca ti se pare foarte mult... ai putea sa pui linistit chiar si un Eheim 2073 sau 2075. Nu te ingrijora, nu e diferenta atat de mare de putere intre ele... zgomot la fel... diferenta mare este la capacitatea pentru medii filtrante (6.5L la 2075). Cu un 2075 ar trebui sa ai apa cristal in acvariul tau. Mai ales ca oricum vei mai pierde din putere cu incalzitor si alte alea pe furtun.. Sau poti sa iei o pompa separata si sa legi incalzitorul de ea, eventual reactorul de CO2... ca sa lasi filtrul in pace si singur.

    UV-ul de 11w este mai mult decat suficient. Eu am ales sa merg pe unul cat mai mare pentru a-l folosi mai putin. De exp. daca tu ai un 11w pe care-l tii 4 ore pe zi (noaptea, in fine), daca ai fi avut un 28w l-ai fi tinut 2 ore or so... Efectul ar fi fost cam acelasi.

    Mama, dar faci colectie... nu gluma

  15. #155 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    daca ai vedea ca am un dulap numai de chesti de pompe filtre mancatori etc

    ---------- Post added 28-03-2010 at 12:29 AM ----------

    nu ma gandeam la zgomot sau alceva , ma gandeam ca face uragan la mine in acvariu

    ---------- Post added 28-03-2010 at 12:37 AM ----------

    vream sa te intreb ce parere ai de Eheim Prefilter acesta Eheim Prefilter - 46.00 RON : Petshop la tine acasa, Happypets Online , eu il curat cam la 1 saptamana , dar isi face treaba nu intra mizerie mare in filtru ..

  16. #156 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca iti face "uragan" in acvariu, cine te opreste sa-l dai mai incet ? Oricum in timp se colmateaza... si isi va reduce debitul. Mai bine sa ai de unde sa-i dai "extra power" decat sa te chinui tot timpul sa-l tii la un debit cat de cat. In plus, iti dau un hint. Iti cumperi Eheim Installation Set 1 si 2 + Eheim extension set 1 si 2 (nici nu se pune problema sa mergi pe cele default)... si adaugand extra outputuri, vei reduce "uraganul". Sau, poti da mai multe gauri... sau mari gaurile de la output...

    Nu folosesc acel prefiltru... am deja inputuri gata "echipate" cu plasa aceea de tantari. Le schimb in 5 secunde si gata, problem solved. In plus, la ce putere are filtrul principal... si la ce am mesterit eu aici, probabil ca a doua zi ar trebui sa-l curat

  17. #157 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    Chiar imi place cum ai facut , auzi o chestie de unde iau si eu coturi , teuri pt eheim , ca am cautat si nu am cam gasit cam pe nici unde numai prosti ...

    ---------- Post added 28-03-2010 at 01:34 AM ----------

    si de unde cumpar Eheim Installation Set 1 si 2 + Eheim extension set 1 si 2 iarasi nu gasesc la noi ...

  18. #158 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Coturi, T-uri, Y-uri, incearca la reef.ro sau Hornbach. La fel si Installation Set si Extension Set am vazut prin Hornbach. Eu tot ce mi-am luat de la Eheim am luat de-afara (Germania)... preturi si mai mici, si vin mai repede decat daca le comand la noi (unde de obicei nu sunt, sau apar doar in oferte).

  19. #159 SP
    Junior Member killall1's Avatar
    pai si am vrut sa iau din germania dar au zis ca nu livreaza in romania , poti sa imi dai un site ceva ? am cautat pe ebay , dar si acolo nu trimiteau deabea deabea am gasit unu care sa trimita si ma taxat la transport da nui bai

  20. #160 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De unde iau eu nu e chiar atat de simplu... daca doresti te pot ajuta la urmatoarea comanda pe care o sa o fac (insa nu foarte curand, ca tocmai a venit una noua). Eventual fa-ti lista cu tot ce-ti doresti, si cand fac comanda, pun si produsele tale. Pretul pt. shipping e maricel (deh, UPS), insa chiar si asa tot iesi mai ieftin decat din .ro. Si de obicei produsele vin intr-o saptamana. Tot ce tine de Prodibio, Eheim, Dennerle, AquaMedic, Arcadia, Giesemann, Sylvania, etc... daca nu au pe stoc sau in oferta, fac rost/aduc (deh, doar majoritatea sunt facute in Germania, la 2 pasi). Fa lista (nu te grabi) si da-mi pe PM ce te-ar interesa. De preferat sa iei mai multe... pt. ca ori ca iei 1Kg ori ca iei 10Kg, pretul pt. shipping e acelasi... La fel si intre 10-20Kg, 20-30Kg...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 227 Last Post: 25-08-2021, 14:29
  2. Killzone 2 Public Beta a inceput By istrategie in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 05-11-2008, 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts