Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Cum va antrenati corpul ?

  1. #21 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Sala 5 zile pe saptamana...

  2. #22 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    @Thekingofhate De ce? Ai nevoie de o zi de pauza...Ce program folosesti?

  3. #23 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Pauza fac cat timp nu sunt la sala. Fitness + Cardio. A trecut o luna de cand ma duc.

  4. #24 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sa vezi ce pui pe tine cand te-oi opri.

  5. #25 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate View Post
    Pauza fac cat timp nu sunt la sala. Fitness + Cardio. A trecut o luna de cand ma duc.
    Aoleu, da nu esti rupt ziua urmatoare ? totusi daca nu sunt prea indiscret, ce varsta ai de mergi in fiecare zi?

  6. #26 SP
    Junior Member RockeE's Avatar
    Hmm fotbal Dar nu cred ca (,) conteaza prea tare.

  7. #27 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Sala 3 zile pe saptamana Inainte aveam 4 dar cu 3 am constatat ca e mai bine la mine

  8. #28 SP
    Member Outblast's Avatar
    Jogging (3-4 zile pe saptamana).

  9. #29 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Nu stiu ce smecherii faceti voi pe la sala.. dar eu am un singur sfat pentru toata lumea: bagati banda la fiecare antrenament, macar la incalzirea de inceput. Eu m-am bagat tare pe slabit de ceva vreme, iar antrenamentele intense /nu axate pe greutate, ci pe repetari multe si complete/ insotite de cate 15-20 minute de alergat la inceput si la final fac minuni. Ca sa nu mai zic de tonusul general pe care il ai, care n-are cum sa-ti strice nici daca esti ultraslab.

    E adevarat ca alergatu in parc, fotbalu, baschetu etc. is mai bune decat banda pentru ca sunt activitati cardio in aer liber, dar in lipsa unor astfel de variante bagati banda fara ezitare. E mai greu la inceput, dar devine din ce in ce mai usor pe parcurs, garantez

  10. #30 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Oo da. +1 la tot ce a spus Boga.

    La inceputul si sfarsitul fiecarui antrenament ma bag la alergat. (30 de minute la inceput si 20 la sfarsit)
    Lucrez cate 1-2 grupe de muschi pe zi.

    Ziua 1 - Lucrez in zona pieptului - La aparat / Haltere in plan orizontal si inclinat / Fluturari
    Ziua 2 - Lucrez spatele - La aparat
    Ziua 3 - Lucrez in zona picioarelor (30 de minute bicicleta + presa ) si a abdomenului (exercitii la paralele si abdomene in plan orizontal si inclinat)
    Ziua 4 - Lucrez umerii + antebrat
    Ziua 5 - Biceps + triceps
    Ziua 6 - Pauza
    Ziua 7 - Pauza


    Dupa cum am spus mai sus,fiecare zi incepe si se termina cu banda.(in afara de ultimele 2, ofc )

    Spor

  11. #31 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    orice antrenament cardio de sine statator (necombinat cu exercitiile de forta) e ideal sa fie facut la 2-3 ore dupa masa, iar aceasta ultima masa sa fie axata mai mult pe proteine si grasimi sanatoase (carbohidratii ar trebui evitati pe cat posibil).

    in cazul in care nu poti face cardio decat la sala sub forma alergatului pe banda, e bine sa faci 20-30 de minute la sfarsitul antrenamentului cu greutati. asta deoarece se presupune ca inainte de antrenamentul cu greutati ai avut o masa axata mai mult de carbohidrati si proteine in scopul unei forte cat mai bune la antrenament. prin urmare la sfarsitul exercitiilor cu greutati, cand nivelul zaharului din sange este cel mai mic, e ideala o repriza buna de cardio pt arderea grasimii.

  12. #32 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Momentan decat ma dau cu skateboardul (nu sunt cinestie ce pro ...dabea l-am cumparat).
    Nu prea mai fac mult exercitiu fizic ...Tzigarile astea ...

    Am pus ochii acuma pe o trotineta Razor.

  13. #33 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Destul de ciudat Umeri + antebrat, insa nu vad in program trapezul?

  14. #34 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Am omis eu acolo, lucrez si trapezul (la aparat) impreunu cu umerii si antebratul. (antebratul il fac la sfarsit)

  15. #35 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    e ideal sa fie facut la 2-3 ore dupa masa pentru cei grasi
    Fixed

  16. #36 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Fixed my @ss.
    De exemplu, daca consumi o cantitate destul de mare de carbohidrati prea aproape de antrenament iti poate ruina antrenamentul din cauza cantitatii mari de insulina care se va secreta si care nu va lasa energia necesara antrenamentului sa fie produsa in conditii optime.
    Intervalul de 2-3 ore intre masa si antrenament permite insulinei si glucozei sa se stabilizeze.

  17. #37 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Fixed my @ss.
    De exemplu, daca consumi o cantitate destul de mare de carbohidrati prea aproape de antrenament iti poate ruina antrenamentul din cauza cantitatii mari de insulina care se va secreta si care nu va lasa energia necesara antrenamentului sa fie produsa in conditii optime.
    Intervalul de 2-3 ore intre masa si antrenament permite insulinei si glucozei sa se stabilizeze.
    Se referea la antrenamentul cardio. Daca vreau sa fac masa eu bag carbo si dupaaia ii ard toti pe banda? E aiurea Nu ca as fi anti-banda, si eu fac in jur de 20 de minute... dar nu cu 2-3 ore dupa masa.

  18. #38 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Daca nu vrei sa slabesti, nu ai de ce sa faci alergare la banda, din contra iti va diminua din antrenament. Cel mai recomandat ar fi cate un SPRINT de 1 maxim 2 minute, repetat de 3-4 ori.

  19. #39 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by NothicHD View Post
    Ziua 3 - Lucrez in zona picioarelor (30 de minute bicicleta + presa ) si a abdomenului (exercitii la paralele si abdomene in plan orizontal si inclinat)
    Stai ma taticule, tu la picioare bagi doar bicicleta si presa? Ca daca e asa, e prea putin. Eu bag banda de incalzire, geno 4 serii, extensii 3 serii, fandari 3 serii, flexii d-alea pentru bicepsu femural 3 serii si ridicari pe varfuri pentru gambe 3 serii. Si din nou niste banda la final de revenire. Eu fac cu greutati mici, pentru definire, si ma incadrez fara probleme intr-o ora si un sfert de antrenament.

    PS: Auzi la el, Nothic Acu tre sa astepti un an ca sa poti sa te transformi din nou in Mask

  20. #40 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Pai lucrez putin picioarele fiindca le am deja foarte dezvoltate. ( Mult fotbal si multa bicicleta)

    Gosh, zici ca le am de cal @_@ Imping 130 kg la presa.

    PS: Mai fac si eu gambe (cu un prieten in spinare aka 90kg) pe varfuri

    # Pe tine te las sa-mi zici Mask.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Cum se numeste melodia? By Pastilutza in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 288 Last Post: 01-05-2016, 22:24
  2. Cum functioneaza Kinect ? By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 17-02-2011, 15:13
  3. Cum functioneaza PS3 By Graft in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2009, 18:37
  4. Cum conectez pc-ul la tv ? By PumaS in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 23-06-2009, 15:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts