Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 48

Thread: Cum va antrenati corpul ?

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Thumbs up Cum va antrenati corpul ?

    Ce metode folositi pentru a va pune cuvantul "muschi" in masa musculara ?

    Sala ? Gimnastica ? Inot ? Ce fel de exercitii faceti in special ( pentru ce zone ale corpului ) ? Ati reusit sa obtineti vreun rezultat , si daca da, ce metoda a fost cea mai eficienta ?

    Eu personal vreau sa ma apuc de inot de luna viitoare, in special pentru a-mi mari musculatura in zona pieptului. Ce parere aveti ?

  2. #2 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Sti, in loc sa te plangi pe thrreadul "ce te enerveaza acum" ca ai probleme la matematica si sa deschizi un nou thread de cum iti antrenezi corpul mai bine ti-ai antrena muschii creierului pe partea de matematica si nu ai mai avea probleme

    Si sa nu fiu total offtopic da, inotul sau tenisul de camp sunt niste sporturi foarte complexe

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu ma plang ca am probleme la matematica, ma plang doar ca raman corigent, daca asta are vreun sens. lol
    / offtopic

    Practici tenis de camp ?

  4. #4 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Eu nu, dar am cunostinte care practica si sunt intr-o forma de invidiat. Eu am practicat cel mai mult lupte greco-romane, aproape 8 ani de zile si mi-a cam fost de ajuns

  5. #5 SP
    Member sentyno's Avatar
    Cum imi antrenez corpul ?
    flotari si tractiuni... ( si da, mi-am sudat o bara in casa, de tavan pentru tractiuni )

  6. #6 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Eu in ultimul an am slabit aproximativ 15 kg, nu mi-am dat prea tare silinta, dar cu putina alergare zilnic(1-2km), diferite ridicari cu gantere si un fotbal odata pe saptamana iti intri in forma destul de bine.

  7. #7 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Istorie scurta : Am practicat un an de zile box mai mult pentru intretinere , apoi fotbal un an si ceva , si din vara lui 2009 m-am apucat de baschet .. Ca antrenamente pentru musculatura folosesc metode clasice si eficiente : flotari , tractiuni , crunches si anumite exercitii de stretching mai nou pt. ca am observat ca am inceput sa merg cu genunchii indoiti , probabil din cauza timpului petrecut pe scaun / canapea in fata pc-ului / cu controllerul in mana . Pe langa astea , vreau sa incep si eu cu niste alergari pt. dezvoltarea muschilor de la picioare , care i-am cam neglijat ..

  8. #8 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Istorie scurta : Am practicat un an de zile box mai mult pentru intretinere , apoi fotbal un an si ceva , si din vara lui 2009 m-am apucat de baschet .. Ca antrenamente pentru musculatura folosesc metode clasice si eficiente : flotari , tractiuni , crunches si anumite exercitii de stretching mai nou pt. ca am observat ca am inceput sa merg cu genunchii indoiti , probabil din cauza timpului petrecut pe scaun / canapea in fata pc-ului / cu controllerul in mana . Pe langa astea , vreau sa incep si euu cu niste alergari pt. dezvoltarea muschilor de la picioare , pe care i-am cam neglijat ..

  9. #9 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Flotari in maini. Cele mai bune exercitii evăr.

  10. #10 SP
    Senior Member boga's Avatar
    This is better

  11. #11 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Well,am postat eu un program pe alt thread.Link here -> http://www.consolegames.ro/forum/f67...tml#post412015
    Mai sunt gameri care se duc la sala?Eu momentan am facut o pauza,trebuie sa plec pe 28 august si ma intorc pe 6 septembrie si nu are rost sa-mi fac alt abonament(imi expira pe 21).

  12. #12 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    alergare si tenis de camp... baschet, inot!

  13. #13 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Baschet, running.Cea mai eficienta metoda de a scapa de burta, dupa mine este alergatul.Vara alergam sau jucam baschet pana nu ma mai puteam tine pe picioare.Nu stiu de ce, dar eu nu ma prea ingras(mai deloc)...la 1,92 am doar 81-82kg.Prin baschet ti se lucreaza picioarele intr-un mod incredibil...de asemenea si bratele, dar asta se vede in timp.Recomand acest sport oricui vrea sa il practice.

  14. #14 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Saritul corzii ajuta la ceva? Ma refer la un sarit cu ritm crescut

  15. #15 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Ar ajuta pentru gambe.Capeti forta in picioare.Daca vrea cineva sa faca detenta sau rezistenta ii recomand acei saculeti cu nisip care se ataseaza la glezne sau programul Air Alert.Nu stiu daca a auzit multa lume de el.Este in principal pentru detenta, dar ajuta si la viteza, sprint.

  16. #16 SP
    Member carcru's Avatar
    Pai, in fiecare zi exercitii fizice. ( Mai mult fac la liceu,jucam diferite jocuri si care pierde cate 10 flotari/genoflexiuni) .Si saptamanal merg alatauri de cativa prieteni la o sala de gimnastica,unde ne dezmeticim , avem saltele,sol incercam tot felul de flip-uri,you know we're just having fun.Si cand se-ncalzeste,fotbal.

  17. #17 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Pentru "profesionisti" recomand P90X .

  18. #18 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Eu merg in fiecare marti, joi si sambata la Ju Jitsu.

  19. #19 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Eu fac sala 6 zile pe saptamana, cu antrenor .... fac asta de 5 luni si ma simnt foarte bine . am slabit in jur de 10 kg fara sa renunt la multe feluri de mancare !

  20. #20 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Sala in fiecare zi a saptamanii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Cum se numeste melodia? By Pastilutza in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 288 Last Post: 01-05-2016, 22:24
  2. Cum functioneaza Kinect ? By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 17-02-2011, 15:13
  3. Cum functioneaza PS3 By Graft in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2009, 18:37
  4. Cum conectez pc-ul la tv ? By PumaS in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 23-06-2009, 15:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts