Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 18 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 357

Thread: 2010 FIFA World Cup South Africa

  1. #141 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    se chinuie ca niste pesti pe uscat. nu au ce sa mai faca si nu le mai iese nimic...

    iar arbitru ala tine prea mult cu nemtii...

  2. #142 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    ce noroc pe capul nemtilor anul acesta....

  3. #143 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Pacat de Anglia..

  4. #144 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cel putin a fost un meci frumos, nu ca c****ul ala de portugalia-brazilia. sanse mari la titlu:Argentina/Germania, depinde cine castiga in meciul direct (evident). singurul punct minus al argentinei, Maradona.

  5. #145 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    GG Germania


  6. #146 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Superb meci ( Germania - Anglia), o gramada de goluri si ocazii la ambele porti. Pacat ca arbitrul a eliminat Anglia. Nu zic ca ar fi batut sigur, dar la 2-2 la pauza s-ar fi jucat altfel, sunt sigur ca asa nu mai primeau acele goluri pe contra-atac.

  7. #147 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Ai dreptate. Multe meciuri au fost ''stricate'' din cauza arbitrilor la aceasta cupa mondiala. Vezi cazul Argentinei cu Mexicul. Aseara am tinut cu Mexicul, recunosc.

  8. #148 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Superb meci ( Germania - Anglia), o gramada de goluri si ocazii la ambele porti. Pacat ca arbitrul a eliminat Anglia. Nu zic ca ar fi batut sigur, dar la 2-2 la pauza s-ar fi jucat altfel, sunt sigur ca asa nu mai primeau acele goluri pe contra-atac.
    Nu esti corect! Nu arbitrul a eliminat Anglia ci Germania! Nu este singura eroare din fotbal de pana acum...Argentina cum a castigat aseara? Sper ca Germania sa castige cupa

  9. #149 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Pai tot pe baza de furaciuni a castigat si Argentina. Sau ai impresia ca la aia considera cineva ca a fost corect si la Anglia - Germania nu?
    Greseli in fotbal au mai fost dar aseara au fost fatale. La 2-2 englezii n-ar mai fi fost cu toata echipa in careul nemtilor si nu ai fi vazut contraatacurile alea. La 0-0, Mexic era in continuare pe ei exact asa cum a inceput meciul, etc.
    Pana acuma nu se facea scandal mare, eu sper insa sa se schimbe ceva... anul asta a fost prea de tot. Incepand cu astea 2 greseli grave facute in aceeasi si zi terminand cu hentul nesimtit al lui Henry care a lasat Irlanda acasa... deja nu mai e fotbal, e scarba.

  10. #150 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Nu stiu ce ar fi facut Anglia in cazul in care la ei numai Gerrard a miscat pe teren.

    Rooney who?!

  11. #151 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Dar n a fost furaciune, a fost eroare! Proba video! E foarte simplu, nu stiu de ce sunt asa incapatanati...

  12. #152 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Pe mine m-a mirat faptul ca in faza grupelor au fost arbitraje destul de bune (chiar daca au venit din partea unor arbitri din lumea a 3-a), singura greseala majora fiind golul anulat americanilor in meciul cu Slovenia, dar acel arbitru din Mali a fost trimis acasa. Aseara insa, eu chiar nu inteleg cum nu au vazut un gol al englezilor mai mult decat evident si un offside de cel putin 2 m. Pentru mine e foarte dubios ce s-a intamplat ... parca s-a vrut reeditarea sfertului dintre Argentina si Germania.
    Oricum sper sa nu mai vad asa ceva pana la final ...

  13. #153 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Tomcraft View Post
    Dar n a fost furaciune, a fost eroare! Proba video! E foarte simplu, nu stiu de ce sunt asa incapatanati...
    uita-te mai bine la reluarea celui de-al 2-lea gol germann. Dublu offside clar. 1 gol nevalidat. multe faulturi care nu au fost acordate pt englezi si multe faulturi usoare, acordate pt nemti.

    orice s-ar zice, chiar daca nu esti fan Anglia, britanicii tot au fost furati

  14. #154 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    yep: si Anglia si Mexic au fost furate cu cate un gol. ar fi ajutat enorm la moral imo daca erau arbitrate corect. da, poti spune ca nu acele goluri au fost decisive pentru castigarea partidei, dar asta nu inseamna ca nu s-au comis erori grave in arbitraj.
    aseara am tinut cu Argentina dar dupa ce a fost validat golul din offside imi doream sa egaleze Mexic...

    off azi sunt la munca cand joaca Olanda

  15. #155 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    CLICK here ca sa va simtiti ca la campionat

  16. #156 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    CLICK here ca sa va simtit ca la campionat
    Aoleo ... Acum nu ma mai mir de ce se plang fotbalistii ... INSUPORTABIL

  17. #157 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    E insuportabil si singurii pe care i-am auzit sa-si incurajeze echipa la acest Campionat Mondial au fost englezii, in rest s-au auzit numai "fufuzelele" africanilor. Cat despre meciul dintre Germania si Anglia pot spune ca da, englezii au fost furati cu nesimtire!! Si sunt curios daca nenea ala care nu a validat golul englezilor o sa mai arbitreze si mai departe in fazele eliminatorii?!?

  18. #158 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu inteleg ce e cu arbitrajul asta. la inceput a fost perfect, doar o singura eroare la anularea golului statelor unite. dar ieri... cel mai prost arbitraj ever. cum sa nu vezi golul? mingea intrase jumate de metru, iar la tevez a fost offside de 1 metru, enorm. pacat ca unele jocuri sunt stricate din cauza unor imbecili. ati auzit comentatorul de la anglia-germania cand spunea ca tusierul are probleme cu ochii)) ?

  19. #159 SP
    Member leo_cosmin's Avatar
    Furati cu adevarat au fost doar mexicanii. Arbitrii au vazut ca a fost offside, insa pur si simplu nu au vrut sa dea decizia corecta. Nu se crea niciun precedent. Mingea nu fusese repusa in joc, probabil doar aparuse scorul de 1-0 pe aceeasi tabela de marcaj unde fusese difuzat si golul fraudulos. Nicio problema, tabelele au mai fost modificate dupa anularea unui gol, inainte validat. NU SE REPUSESE MINGEA IN JOC. NU era nicio problema. Din momentul ala, toata lumea de pe stadion stia ca mexicanii au fost furati. Nu inteleg de ce arbitrii nu au intors decizia. Pana atunci, Mexicul jucase mai bine, fiind chiar echipa care ataca mai mult. O astfel de decizie era normal sa ii demoralizeze. Dupa momentula ala, parca isi doreau sa se victimizeze mai mult si era clar ca nu o sa isi revina, o sa piarda.
    Pe cand la englezi, a fost o simpla eroare, umana, care chiar nu a contat. Puteau sa le mai dea chiar si un gol in plus, Germania a fost clar peste ei. Tot ar fi pierdut. Nu stiu la ce meci v-ati uitat. Poate doar ca ati tinut voi cu Anglia.....

  20. #160 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    mi se pare ca primul arbitru care a anulat un gol nu mai stiu cui a fost trimis acasa...poate se va intampla asa cu mai multi, desi cred ca ar ramane fara arbitrii lol

    ---------- Post added 28-06-2010 at 04:39 PM ----------

    frateee...e o porcarie asta cu interzicerea afisarii fazelor de gol si faulturi pe tabele...e CEA MAI BUNA MASURA de verificare si ei ce fac?
    e o chestie care te uimeste pur si simplu.
    chiar mexicanii le-au aratat arbitrilor faza de off-side a lui Tevez si ei nu au facut nimic ca cica nu aveau voie sa o arate. ce CA**T

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 18 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. 2010 Fifa World Cup: South Africa By ciypriyan in forum Console Club
    Replies: 66 Last Post: 16-07-2010, 20:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts