Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: No More Heroes se vinde mai bine in HD

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    No More Heroes se vinde mai bine in HD

    In ciuda unor timpi de incarcare cam mari, No More Heroes: Heroes Paradise se vinde foarte bine in Japonia, singurul teritoriu in care a fost lansat pana acum. Ambele versiuni ale jocului au reusit sa patrunda in top 10 pentru saptamana incheiata pe 12 Aprilie. Versiunea de PS3 s-a vandut in 16.000 de exemplare, in timp ce versiunea de Xbox 360 s-a vandut in 15.000 de exemplare. Ambele au reusit sa depaseasca vanzarile din prima saptamana ale versiunii originale, versiunea de Wii a No More Heroes reusind o performanta modesta in prima saptamana: 11.700 de exemplare. Data de lansare pentru versiunile EU si US nu a fost inca stabilita.
    Attached Images Attached Images 22c4afd225roes-2.jpg

  2. #2 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Data de lansare pentru versiunile EU si US nu a fost inca stabilita.
    As soon as possible please . A fost unul dintre cele mai misto jocuri pe Wii , cel mai funny era cand trebuia sa iti reincarci sabia . lol Un alt aspect fain era tona de GORE ce iesea din inamici dupa ce mureau , pacat ca am avut versiunea de EU care era cenzurata .

  3. #3 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Me wants, dar varianta EU, prefer gore-less. Mai mult fun, tin minte ca are niste replici total razna.

  4. #4 SP
    Junior Member iFail's Avatar
    Din ce stiu eu sunt slabe sanse sa apara in afara Japoniei, niciun publisher din lumea occidentala nu s-a aratat interesat de acest joc. Poate pe viitor...

  5. #5 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    As soon as possible please . A fost unul dintre cele mai misto jocuri pe Wii , cel mai funny era cand trebuia sa iti reincarci sabia . lol Un alt aspect fain era tona de GORE ce iesea din inamici dupa ce mureau , pacat ca am avut versiunea de EU care era cenzurata .


    Spoiler

  6. #6 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Quote Originally Posted by Pastilutza View Post
    Spoiler
    Ce spoiler ? Am zis eu ceva legat de story ? Nu , nu prea cred .

  7. #7 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    Ce spoiler ? Am zis eu ceva legat de story ? Nu , nu prea cred .
    Stai linistit unii considera spoiler si faptul ca spui pe ce platforma apare jocul.

    In alta ordine de idei, mi se pare logic faptul ca se vinde mai bine. Jocurile M in general nu se vand bine pe Wii. Sper sa apara si in zona noastra soon, I like me some Suda madness. Sper de asemenea sa vada si alti producatori lumina si sa vad un MadWorld sau un Extraction pe o platforme pe care ar fi apreciate cum trebuie...

  8. #8 SP
    Member televizor's Avatar
    Quote Originally Posted by iFail View Post
    Din ce stiu eu sunt slabe sanse sa apara in afara Japoniei, niciun publisher din lumea occidentala nu s-a aratat interesat de acest joc. Poate pe viitor...
    Numele tau spune totul
    O sa apara si in restul lumii, cel putin versiunea pt consolele current gen (ps3 si 360)

  9. #9 SP
    Member drik's Avatar
    Nu e garantat ca apare, deci nu e total neadevarat ce spune... Din cate stiu, Ubisoft, publisher pentru variantele de Wii in Occident, nu a fost interesat si de variantele 360/PS3. In momentul de fata jocul nu are publisher decat in Japonia si nimeni nu si-a manifestat oficial interesul in Vest.

  10. #10 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Nu e garantat ca apare, deci nu e total neadevarat ce spune... Din cate stiu, Ubisoft, publisher pentru variantele de Wii in Occident, nu a fost interesat si de variantele 360/PS3. In momentul de fata jocul nu are publisher decat in Japonia si nimeni nu si-a manifestat oficial interesul in Vest.
    Exact, nicio stire legata de aparitia acestui joc si prin partile care folosesc alfabetul latin. Sa speram ca o sa se intereseze cineva si de acest joc. Poate Atlus ?

  11. #11 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Sper de asemenea sa vada si alti producatori lumina si sa vad un MadWorld sau un Extraction pe o platforme pe care ar fi apreciate cum trebuie...
    Extraction a fost deja anuntat, atit pe XBOX360 cit si pe PS3, ca titlu download-abil ce va veni impreuna cu alt joculet numit Planet Cracker, joc ce a fost gindit ca o extensie la story-ul jocului Dead Space 2 si ce va contine bonus-uri pentru acesta. Pretul posibil 15 USD, sursa videogamer.com.

  12. #12 SP
    Member televizor's Avatar
    Dap, aveti dreptate, Ubisoft a refuzat sa-l distribuie in afara Japoniei. De obicei Atlus ne scoate din "turkish delight" cand vine vorba de distribuit jocuri pe care toata lumea le vrea in afara de publisheri. Sau Sega, dar probabil o sa-si dea iar singuri cu tesla-n oaie si o face ceva prost (de ex. sa scoata o gramada de content).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 33 Last Post: 02-03-2015, 18:32
  2. Replies: 3 Last Post: 16-03-2014, 05:36
  3. Modern Warfare 3 se vinde tot mai bine By Tudoran in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 17-11-2011, 20:38
  4. PS3 se vinde bine, dar cat de bine? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 26-03-2011, 15:36
  5. Fifa 10 se vinde bine, chiar foarte bine By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 05-10-2009, 23:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts