Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Modern Warfare 3 se vinde tot mai bine

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Modern Warfare 3 se vinde tot mai bine

    Stirea asta nu ar trebui sa uimeasca pe nici un gamer, daca ma intrebi pe mine: jocurile din seria Call of Duty s-au vandut tot mai bine odata cu trecerea anilor, fiecare nou joc depasind predecesorul sau. Asa ca de ce ar fi Modern Warfare 3 o exceptie? Se pare ca nu e. In momentul de fata doar in SUA si in UK s-au vandut in jur de 6.5 milioane de exemplare, adica cu 900,000 mai mult decat Black Ops in urma cu un an si mai bine de un milion de exemplare mai mult decat Battlefield 3, in primele 5 zile.

    Cei de la Activision ar trebui sa fie mandri avand in vedere ca au facut un profit de 400 de milioane de dolari in doar 24 de ore. Cel putin Bobby Kotick, seful de la Activision se mandreste cu aceasta realizare, el declarand ca seria Call of Duty a adus castiguri mai mari decat Lord of the Rings sau Star Wars, adica doua dintre cele mai mari trilogy din istoria cinematografiei. Desi jocul s-a lansat pe PS3, Xbox 360, Wii si PC, in momentul de fata nu stim cate exemplare s-au vandut pe fiecare consola (desi cred ca putem fi siguri ca cel mai bine s-a vandut pe Xbox 360).

    Deci, overrated sau nu, cu campanii scurte sau fara pic de inovatie fata de predecesorul sau, jocurile din seria Call of Duty se vand tot mai bine pe an ce trece. Sunt curios cate milioane de exemplare se vor vinde pentru CoD-ul din 2012...
    Attached Images Attached Images call-duty-modern-warfare-3.jpg

  2. #2 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    oamenii incep sa se trezeasca sii battlefield devine un adversar din ce in ce mai puternic.nu zic ca, call of duty e o serie ratata, da m-ar bucura sa vad in viitor ca nu se vor mai repezi sa cumpere jocul doar ca e COD.sa il cumpere pt. ce ofera.

  3. #3 SP
    Member toto's Avatar
    Eu inafara de campania care e prea scurta , chiar nu i-am gasit nici un cusur si chiar ca nu-i inteleg pe cei nemultumiti , personal cred ca e mult peste batllefield 3 pe xbox 360 la toate capitolele .

  4. #4 SP
    Member cobain's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    au facut un profit de 400 de milioane de dolari in doar 24 de ore.
    Cred ca ai vrut sa spui vanzari. Profitul e un pic altceva.

  5. #5 SP
    Senior Member tray's Avatar

  6. #6 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Stirea asta nu-mi confirma decat parerea ca inteligenta planetei scade de la an la an
    Daca cu o ciorba reincalzita poti sa ai vanzari mai bune in fiecare an,nici nu vreau sa ma gadesc cum o sa arate urmatorul COD
    Pentru mine cel mai bun a fost COD4,restul e CANCAN.

  7. #7 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    chynagods,gusturile nu se discuta

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nimic surprinzator. MPul este excelent, si pana la urma asta conteaza. Sa nu mai vorbim de concurenta, pentru ca la momentul actual jocul celor de la EA are cam multe probleme.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  9. #9 SP
    Member LordKratos's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    MPul este excelent, si pana la urma asta conteaza.

  10. #10 SP
    Member zempty's Avatar
    Bravo , lor oamenii de la Activision au gasit reteta succesului , poate oamenii lucreaza in paralel de ceva timp la un motor grafic nou sau ceva next-gen iar deocamdata se bazeaza pe cel actual , probabil investesc si ei ceva din acest mare profit si pe viitoarele jocuri

  11. #11 SP
    Junior Member Cutlac Gabi's Avatar
    Mda. MP-ul e fun, dar dc dracu a trebuit sa bage matchmaking din nou? si fara servere ranked? tot timpul nimeresc cu cate un host de la capatu lumii si nu am nici o sansa. Pana si pe MW2 cu MP-ul crackuit aveam lag mult mai mic.

    Oricum, desi mp-ul e destul de entertaining, ma simt mult mai implinit cand fac un kill in BF3. Jocul ala e ca o gura de aer proaspat pt mine care am jucat numai cod in ultimii ani.

    Ambele au plusuri si minusuri. Eu sunt multumit ca le-am gasit la pret mic si pot sa ma bucur de ele.

  12. #12 SP
    Member maravela's Avatar
    Oare il cumpara pentru single player sau multiplayer?

  13. #13 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Stirea asta nu-mi confirma decat parerea ca inteligenta planetei scade de la an la an
    Daca cu o ciorba reincalzita poti sa ai vanzari mai bune in fiecare an,nici nu vreau sa ma gadesc cum o sa arate urmatorul COD
    Pentru mine cel mai bun a fost COD4,restul e CANCAN.


    eu de la cod4 nu am mai cumparat nici un MW (doar COD WaW). Insa trebuie sa recunosca ca anul asta am jucat atat BF cat si Mw3 -single player (nu originale ) - si pot spune ca MW3 este peste BF.

  14. #14 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    @ilort
    Nu este vorba doar de gusturi aici.Parerea mea este ca jocul nu-si merita banii la ce ofera,dar fiecare face ce vrea cu banii lui
    Daca spuneau "aveti aici un nou DLC (sau expansion cum vreti sa-i spuneti) la 25 dolari cred ca era mai OK
    Pe mine ca gamer ma afecteaza pentru ca:
    1)multa lume este incantata de joc si dispusa sa dea 250 ron pe el dand apa la moara ACTIVISION care nu are nici un motiv sa schimbe reteta si sa-mi ofere ceva inovator
    2) Franeaza progresul seriei ca sa zic asa.Am jucat cu placere COD si cred ca daca lumea ar fi facut scandal pentru ce ofera acum si la ce bani ,toti gamer-ii am fi avut de castigat

    @reltih_floda
    Nu ma intereseaza daca MW3 sau BF3 este mai bun.Fiecare sa joace ce-i place
    Eu nu-mi doresc decat o competitie cat mai mare intre producatori,sa se bata intre ei sa ne ofere jocuri bune.

  15. #15 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by zempty View Post
    Bravo , lor oamenii de la Activision au gasit reteta succesului , poate oamenii lucreaza in paralel de ceva timp la un motor grafic nou sau ceva next-gen iar deocamdata se bazeaza pe cel actual , probabil investesc si ei ceva din acest mare profit si pe viitoarele jocuri
    1. Deocamdata nu au de ce sa lucreze la un nou motor grafic pt ca majoritatea gamerilor sunt pe console si calculatoare meddii, doar o mica parte pot rula pe PC-uri high end jocuri sofisticate grafic.

    2. MW3 oricum arata mai bine (pe orice consola) fata de majoritatea shooterelor de anul asta (Call of Juarez Cartel, Brink, Homefront, Duke Nukem, Bulletstorm etc).

  16. #16 SP
    Banned isis's Avatar
    deocamdata se bazeaza pe cel actual , probabil investesc si ei ceva din acest mare profit si pe viitoarele jocuri 1. Deocamdata nu au de ce sa lucreze la un nou motor grafic pt ca majoritatea gamerilor sunt pe console si calculatoare meddii, doar o mica parte pot rula pe PC-uri high end jocuri sofisticate grafic.
    E la fel de mare aberatia asta, ca si cum ai spune ca nVidia nu mai lucreaza la high end-uri pentru ca doar 1% din gamerii de pe PC isi cumpara varful de gama...si totusi lucreaza la noi high end-uri odata la maxim 2 ani...

  17. #17 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Nvidia nu e limitata de tehnologie, ei fac tehnologia. Pe cand developerii de jocuri sunt limitati de tehnologie. Pana cand nu se va stii cand va aparea generatia urmatoare de console si de ce vor fi ele in stare, nu vad de ce s-ar stresa cineva sa scoata jocuri ultra performante grafic. Uita-te la cum arata BF3 pe console.

  18. #18 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    @ilort
    Nu este vorba doar de gusturi aici.Parerea mea este ca jocul nu-si merita banii la ce ofera,dar fiecare face ce vrea cu banii lui
    Daca spuneau "aveti aici un nou DLC (sau expansion cum vreti sa-i spuneti) la 25 dolari cred ca era mai OK
    Pe mine ca gamer ma afecteaza pentru ca:
    1)multa lume este incantata de joc si dispusa sa dea 250 ron pe el dand apa la moara ACTIVISION care nu are nici un motiv sa schimbe reteta si sa-mi ofere ceva inovator
    2) Franeaza progresul seriei ca sa zic asa.Am jucat cu placere COD si cred ca daca lumea ar fi facut scandal pentru ce ofera acum si la ce bani ,toti gamer-ii am fi avut de castigat

    @reltih_floda
    Nu ma intereseaza daca MW3 sau BF3 este mai bun.Fiecare sa joace ce-i place
    Eu nu-mi doresc decat o competitie cat mai mare intre producatori,sa se bata intre ei sa ne ofere jocuri bune.
    eu as mai adauga si inca ceva
    3) influenteaza industria gaming-ului in mod negativ prin pachetele de DLC-uri la suprapret..care datorita lor devin o moda..
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Nvidia nu e limitata de tehnologie, ei fac tehnologia.
    ba da..sunt limitati de tehnologie..care se "naste" in timp,in laboratoarele de research..ca sa nu mai vorbim de placile de baza si de porturiile PCI Express..pentru ca degeaba oferi latime de banda mare daca porturiile suporta o latime de banda inferioara..
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post


    eu de la cod4 nu am mai cumparat nici un MW (doar COD WaW). Insa trebuie sa recunosca ca anul asta am jucat atat BF cat si Mw3 -single player (nu originale ) - si pot spune ca MW3 este peste BF.
    ce vrei tu sa spui e ca ai le-ai downloadat de pe torrente si ai jucat BF3 si MW3 single-player...pai aici normal ca MW bate BF..insa situatia se schimba in multiplayer..

  19. #19 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    Nu sariti pe mine dar mie mi se pare ca BF3 arata mai bine decat MW3

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 33 Last Post: 02-03-2015, 18:32
  2. Replies: 3 Last Post: 16-03-2014, 05:36
  3. PS3 se vinde bine, dar cat de bine? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 26-03-2011, 15:36
  4. No More Heroes se vinde mai bine in HD By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 27-04-2010, 11:55
  5. Fifa 10 se vinde bine, chiar foarte bine By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 05-10-2009, 23:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts