Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 54

Thread: Controller Xbox 360 imbunatatit

  1. #21 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Vor fi simbolurile clasice. A postat majornelson pe Twitter ca doar editia asta va avea butoanele gri in rest totul va fi normal si colorat ca si pana acum.

    Strategia e destul de "ieftina" - ii da o culoare mai "speciala" sa dea impresia ca e un produs "editie limitata". O sa-l scoata la vanzare cu Play & Charge Kit si mai mult ca sigur vor aparea bundle-uri cu Kinect + noile controllere incepand de anul viitor. Controllere care vor avea design-ul imbunatatit dar o combinatie de culori normala...
    Sa le dea celor care au cumparat deja de la lansare impresia ca au facut totusi o afacere buna pentru ca au niste controllere unicat. That is all.

  2. #22 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Eu cat am avut xbox nu am folosit dpad-ul de mai mult de 2 ori cred deci nu ma prea interesat dar intr-adevar calitatea lui era foarte slaba si nu era deloc acurat.Decurand mi-am luat ps3 si sincer imi place foarte mult DS3-ul desi e cam ciudat cu acele trigere care sunt totusi de ce sa fim fanboy inferioare celor de la xbox.Cel de xbox imi placea mult pentru felul cum se aseza in mana, foarte confortabil si bine gandit, insa la DS3 imi place ca este asa ca sa ma exprim mai in concordanta cu consola..e mai "slim" deci ambele sunt bune in opinia mea si la ce ma joc eu cel mai mult adica uncharted 2 la care folosesc r1 si l1 nu prea imi bat capu cu trigerele care cum la fel de bine a punctat cineva ca sunt exact invers fata de tragaciul unui pistol, in loc de concave sunt convexe.

  3. #23 SP
    Member Atrium's Avatar
    Sa mor, am din ce in ce mai mult impresia ca sunt singurul care foloseste D-pad-ul lol.

    Eu unul de exemplu in dashboard nu pot folosi analog stick-ul si folosesc doar pad-ul. Avand in vedere ca ai ce sa cauti prin meniurile alea, marketplace, etc, de multe ori dadea rateuri si trebuia sa asez pad-ul in centrul lacasului in care se afla. La un moment dat chiar incepeam sa apas ca nebunul pe el, doar doar de-o merge ceva mai bine. Am incercat cu stick-ul sa umblu prin meniu dar nu pot, nu stiu, old dogs probabil. Si la PS3 tot cu pad-ul umblu prin meniuri...

    Deci chiar sunt unii care folosesc butoanele astea, chiar daca sunt foarte putini lol

  4. #24 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Vesnica polemica vs ce nu merita intretinuta... sa nu uitam ca pina la urma toti sintem putin subiectivi cind vine vorba de ce ne place si ce nu.

    Atrium nu esti singurul care foloseste D-Pad-ul, desi nu mai am de mult xbox tin minte ca si eu il foloseam in dashboard, acelasi lucru il fac si la PS3 si sint sigur ca nu sintem singurii. Deasemeni mie DS3-ul mi se pare foarte ergonomic si foarte usor, ceea ce zic eu ca e un avantaj fata de alte controllere. M-am jucat pe PS3 si 10 ore si nu am patit nimic, copiii avind aceeasi parere despre controller. Nu sint fanboy, de mult visez un controler oficial cu L3-ul pozitionat ca la xbox pentru ca mi se pare ca e mult mai corect pozitionat asa, totul a inceput cu GameCube daca va aduceti voi aminte, la cei mai batrini ma refer.

    Chiar daca acest nou controller poate e o rusine pentru MS, recunoscind tacit ca au gresit cu acel D-PAD, asta nu inseamna ca nu e bine ca s-au gindit totusi sa-l imbunatateasca pe cel vechi.

  5. #25 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Mie mi se par acele imbunatatiri useless, gamepadul de xbox e cel mai bun gamepad de pe piata, nu ma dor degetele nici dupa 6 ore de butonat la el

  6. #26 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    Mie mi se par acele imbunatatiri useless, gamepadul de xbox e cel mai bun gamepad de pe piata, nu ma dor degetele nici dupa 6 ore de butonat la el
    you again ? damn .. si tie ti-au acordat o a2a sansa ? . Cand am vazut ca ai postat pe threadu cu "ce te joci acum " ma gandeam ca o sa scrii Halo Reach . Da nu stiu de ce . Speram sa scrii asta ca sa mai primesti o luna vacanta .

    Deci oameni buni , ati auzit azi pentru prima data parearea renumitului "Mafioso" doar pe CG : "mi se par acele imbunatatiri useless, gamepadul de xbox e cel mai bun gamepad de pe piata, nu ma dor degetele nici dupa 6 ore de butonat la el" . Eu zic sa le trimitem niste mail-uri celor de la microsoft sa renunte la idee , ca oricum maneta e perfecta . Avem un expert care sa confirme asta

  7. #27 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    you again ? damn .. si tie ti-au acordat o a2a sansa ? . Cand am vazut ca ai postat pe threadu cu "ce te joci acum " ma gandeam ca o sa scrii Halo Reach . Da nu stiu de ce . Speram sa scrii asta ca sa mai primesti o luna vacanta .

    Deci oameni buni , ati auzit azi pentru prima data parearea renumitului "Mafioso" doar pe CG : "mi se par acele imbunatatiri useless, gamepadul de xbox e cel mai bun gamepad de pe piata, nu ma dor degetele nici dupa 6 ore de butonat la el" . Eu zic sa le trimitem niste mail-uri celor de la microsoft sa renunte la idee , ca oricum maneta e perfecta . Avem un expert care sa confirme asta
    ne cunoastem cumva de te bagi asa in seama? vezi-ti de treaba ta si spre cunostintele tale generale Halo Reach nici nu a aparut

  8. #28 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Vai, cum a luat ma asta unban ?

    Halo Reach a aparut la magazinu' ala de unde iti procuri tu jocurile..Ii spune UTorrent parca.

  9. #29 SP
    Member Xbox's Avatar
    e frumos , imi place ca au schimbat acele culori la YXBA , dar dak au schimbat culorile cred ca si in jocuri vor fi schimbate culorile butoanelor,nu? adik e logic. ramane de vazut

  10. #30 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Xbox View Post
    e frumos , imi place ca au schimbat acele culori la YXBA , dar dak au schimbat culorile cred ca si in jocuri vor fi schimbate culorile butoanelor,nu? adik e logic. ramane de vazut
    Sunt schimbate doar pentru editia limitata (prima serie de controllere). Cele care vin ulterior vor avea culorile normale.

  11. #31 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Am citit aproape toate posturile si vad ca toti spuneti ca singurul defect al controllerului de Xbox este Dpadul.

    Intr-adevar, este mai greoi si mai mare controllerul de Xbox, si intr-adevar modul in care sunt pozitionate analoagele este si el comod, dar sa fim seriosi, mi se pare imposibil sa joci un shooter cu controllerul de Xbox avand in vedere cat de cac*cioase sunt analoagele alea. Daca nu dai cu analogul de margine nu se misca aproape deloc tinta aia. O fi vorba de obisnuita, dar cat pana mea trebuie sa ti ia sa te obisnuiesti? Eu dupa o saptamana si ceva de jucat Gears tot jucam ca naiba. Si nu mi se pare o solutie sa joc cu auto aim.

    De racing games nu mai zic. Daca pe PS3 jucam DIRT 2 si scoteam niste timpi frumosi, si faceam o cursa intr un drift continuu, pai pe Xbox ma izbeam de toti peretii de parca se juca bunica mea.

    O fi prea sensibile stick urile controllerului DS3, dar nici asa tapene cum sunt cele de Xbox nu e bine. Controllerul care se afle intre cele doua extreme este SixAxis care mi se pare perfect balansat (vorbesc strict despre analoage).

  12. #32 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    O fi vorba de obisnuita, dar cat pana mea trebuie sa ti ia sa te obisnuiesti? Eu dupa o saptamana si ceva de jucat Gears tot jucam ca naiba.
    Pai o saptamana ti se pare mult ? Mie mi-au trebuit luni de zile sa ma obisnuiesc la XBOX 360 (dupa ce jucasem ani de zile pe PC cu mouse). Si nici acum nu joc foarte bine, dar nu-s chiar ca la inceput (cand intram din zid in zid si nu puteam tinti deloc).

  13. #33 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pai o saptamana ti se pare mult ? Mie mi-au trebuit luni de zile sa ma obisnuiesc la XBOX 360 (dupa ce jucasem ani de zile pe PC cu mouse). Si nici acum nu joc foarte bine, dar nu-s chiar ca la inceput (cand intram din zid in zid si nu puteam tinti deloc).
    subscriu . si eu primele shootere le-am jucat pe un xbox si mi-a luat o gramada de timp sa ma obisnuiesc cu ele . Acuma ma mai joc si pe ps3 un shooter doua da tin minte cand am jucat odata Lef 4 dead la dadu acasa (dupa o pauza de cateva luni) parca ma jucam mult mai rau decat acu cateva luni . Deci poate are un pic de sens ce zice mariusik . ori asta ori left 4 dead e mult mai greu de jucat sau haotic decat battlfield bc 1/CoD WaW. La jocuri cu masini nu imi dau cu parerea pt ca acolo is ca ceapa oricum (fie pe ps3 , fie pe xbox , fie pe wii .. anywhere )

  14. #34 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Cu controllerul de PS3 m am obisnuit in 3 zile, "dupa ce jucasem ani de zile pe PC cu mouse".

    Cea mai mare problema a DS3 ului este ca este foarte mic si are forme ascutite (oarecum). La un arcade racing game unde trebuie sa tii constant degetul apasat pe R2, prinzi o durerea in palma de nu stii ce i cu tine.

    Inca un defect care ofere durere sunt gripurile de pe stick. Forma concava este foarte incomod. Tin minte ce vanatai aveam la degetele mari cand jucam GTA4 (si nu sunt genul de om care se invineteste usor).




    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    subscriu . si eu primele shootere le-am jucat pe un xbox si mi-a luat o gramada de timp sa ma obisnuiesc cu ele . Acuma ma mai joc si pe ps3 un shooter doua da tin minte cand am jucat odata Lef 4 dead la dadu acasa (dupa o pauza de cateva luni) parca ma jucam mult mai rau decat acu cateva luni . Deci poate are un pic de sens ce zice mariusik . ori asta ori left 4 dead e mult mai greu de jucat sau haotic decat battlfield bc 1/CoD WaW. La jocuri cu masini nu imi dau cu parerea pt ca acolo is ca ceapa oricum (fie pe ps3 , fie pe xbox , fie pe wii .. anywhere )
    Left 4 Dead are controlul putin mai ciudat fata de alta shootere, de aceea este mai greu de jucat.

  15. #35 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Am citit aproape toate posturile si vad ca toti spuneti ca singurul defect al controllerului de Xbox este Dpadul.

    Intr-adevar, este mai greoi si mai mare controllerul de Xbox, si intr-adevar modul in care sunt pozitionate analoagele este si el comod, dar sa fim seriosi, mi se pare imposibil sa joci un shooter cu controllerul de Xbox avand in vedere cat de cac*cioase sunt analoagele alea. Daca nu dai cu analogul de margine nu se misca aproape deloc tinta aia. O fi vorba de obisnuita, dar cat pana mea trebuie sa ti ia sa te obisnuiesti? Eu dupa o saptamana si ceva de jucat Gears tot jucam ca naiba. Si nu mi se pare o solutie sa joc cu auto aim.

    De racing games nu mai zic. Daca pe PS3 jucam DIRT 2 si scoteam niste timpi frumosi, si faceam o cursa intr un drift continuu, pai pe Xbox ma izbeam de toti peretii de parca se juca bunica mea.

    O fi prea sensibile stick urile controllerului DS3, dar nici asa tapene cum sunt cele de Xbox nu e bine. Controllerul care se afle intre cele doua extreme este SixAxis care mi se pare perfect balansat (vorbesc strict despre analoage).
    Dar tu de sensitivity ai auzit?

  16. #36 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Nu, multumesc ca m ai luminat. As a matter of fact, am sa schimb sensivitatea in DIRT 2.

    Eu vorbesc de analoage aici. De rezistenta care o opun atunci cand incerci sa le impingi, iar la Xbox este prea mare, si sunt imprecise.

  17. #37 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Sony cand decid sa schimbe controllerul?

  18. #38 SP
    Member Atrium's Avatar
    Nu stiu de ce, dar dat fiind modul in care evolueaza lucrurile si pe aici, tare mi-e ca o sa se inchida si thread-ul asta...

  19. #39 SP
    Senior Member tray's Avatar
    normal, aceasi useri ps3 obositi peste tot
    bine macar ca au luat ban ( mafioso si GhostyAbudy)

  20. #40 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    In thread-ul asta nu vad decat cativa detinatori de X360 care arunca replici ironice sau comenteaza la adresa DS3ului... Iar Mafioso este doar un alt fanboy X360.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Serious Sam imbunatatit vine pe Xbox 360 By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 06-08-2009, 01:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts