Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 26 of 26

Thread: Sony transforma titlurile de PSP in HD-uri pentru PS3

  1. #21 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Da NGP-ul chiar va ingloba puterea de calcul necesara rularii unui joc de ps3(care am inteles ca vor fi si compatibile)? Adica la ce mama dracului(i am very pissed) mi-as mai lua ps3 cand pot lua un ngp si sa joc titlurile noi la jumatate de pret pe acelasi televizor full hd?

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    N-are nici o legatura ce zici tu cu realitatea deja anul 2010-2011 au fost destule remasterizari(gow,prince of persia,tomb raider etc) si totodata o multime de jocuri noi,deci nu cred ca in viitorul apropiat sau indepartat va afecta lucru acesta cu ceva aparitia a noi titluri pe piata.
    Cred ca nu vezi imaginea de ansamblu. Una este sa ai 2-3... hai 4 titluri care au fost hituri mari, pe care sa le remasterizezi, si alta este sa iei un joc de pe o portabila si sa-l pui pe PS3. Una este sa "retraiesti" experienta jocurilor vechi si bune refacute, si alta este sa indemni developerii sa scoata ultimul joc al lor in alte n variante, la pret full, retail, pe BluRay.

    Serios acum, preferati sa rejucati un Prince of Persia la care desi dupa ce s-a lucrat un an arata mai urat decat pe PS2 (eu am ramas socat de ceea ce au numit ei "refacut pt. HD")... sau preferati sa primiti un Prince of Persia nou nout... original, gandit de la zero pt. HD/FullHD? Eu merg pe a doua varianta... desi as prefera ca oamenii care au lucrat la Prince of Persia sa treaca la un IP nou... sa ma uimeasca cu altceva... nu sa-mi ofere aceeasi supa reincalzita.

    Si mai serios acum... un PS2 il gasiti si la 250 RON. Un Dreamcast, cam tot asa... vreti sa rejucati adevaratele jocuri vechi si bune, nu mai asteptati remasterizari la 49.99, cand gasiti jocurile adevarate de PS2 si la 2.99. Just my 50 cents...

  3. #23 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    bad news guys (cel putin pentru unii):
    Report: No trophies for PSP Remaster series | VG247
    Achievement hounds beware: the newly announced PSP Remaster series is missing your favourite feature.

    Siliconera‘s translation of a PlayStation-CS post reports a comment from Sony Japann to the effect that PSP Remasters simply won’t support trophies.
    No explanation has been given, although the cross-platform capacity of the series may be the culprit. The PSP does not currently support trophies.
    The PSP Remasters series will bring classic portable games back into the limelight with HD graphics as well as PlayStation 3 features like stereoscopic 3D. Each will be playable on both platforms, with save files able to be carried back and forth between the two for seamless play experiences on-the-go and at home.
    The first title to be announced – and trailered – is Monster Hunter Portable 3rd (Monster Hunter Freedom 3).

  4. #24 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar

  5. #25 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca nu vezi imaginea de ansamblu. Una este sa ai 2-3... hai 4 titluri care au fost hituri mari, pe care sa le remasterizezi, si alta este sa iei un joc de pe o portabila si sa-l pui pe PS3. Una este sa "retraiesti" experienta jocurilor vechi si bune refacute, si alta este sa indemni developerii sa scoata ultimul joc al lor in alte n variante, la pret full, retail, pe BluRay.

    Serios acum, preferati sa rejucati un Prince of Persia la care desi dupa ce s-a lucrat un an arata mai urat decat pe PS2 (eu am ramas socat de ceea ce au numit ei "refacut pt. HD")... sau preferati sa primiti un Prince of Persia nou nout... original, gandit de la zero pt. HD/FullHD? Eu merg pe a doua varianta... desi as prefera ca oamenii care au lucrat la Prince of Persia sa treaca la un IP nou... sa ma uimeasca cu altceva... nu sa-mi ofere aceeasi supa reincalzita.

    Si mai serios acum... un PS2 il gasiti si la 250 RON. Un Dreamcast, cam tot asa... vreti sa rejucati adevaratele jocuri vechi si bune, nu mai asteptati remasterizari la 49.99, cand gasiti jocurile adevarate de PS2 si la 2.99. Just my 50 cents...
    Se tot zvoneste ca Halo 1 ar primii remake pe engine-ul din Reach, daca s-ar face remake si nu remaster as fi dispus sa platesc 50-60$ pe un joc bun. Ce-as rejuca Hitman: Codename 47 pe PS3 in full HD...
    As accepta si remaster de jocuri vechi, macar asa mai apucam si noi astia din generatia '89 sa jucam un joc facut la vremea lui intr-un garaj de cativa stundeti plini de creativitate si lipsiti de interese financiare. Imi doresc foarte mult sa joc Fallout 1 si 2 dar pur si simplu nu ma pot apropia de pixelii aia, si ma oftic ca m-am obisnuit cu standardul grafic actual.

  6. #26 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Se tot zvoneste ca Halo 1 ar primii remake pe engine-ul din Reach, daca s-ar face remake si nu remaster as fi dispus sa platesc 50-60$ pe un joc bun. Ce-as rejuca Hitman: Codename 47 pe PS3 in full HD...
    As accepta si remaster de jocuri vechi, macar asa mai apucam si noi astia din generatia '89 sa jucam un joc facut la vremea lui intr-un garaj de cativa stundeti plini de creativitate si lipsiti de interese financiare. Imi doresc foarte mult sa joc Fallout 1 si 2 dar pur si simplu nu ma pot apropia de pixelii aia, si ma oftic ca m-am obisnuit cu standardul grafic actual.
    Problema e ca nu se fac remake-uri ci remaster-uri. Asa a fost cu GOW Collection, Tomb Raider si Prince of Persia Trilogy. Asa o sa fie si cu urmatoarele jocuri de genul asta. Nu ii costa prea mult sa faca treaba asta si mai fac si un ban usor. Trebuie totusi sa recunoastem ca toate aceste jocuri au avut preturi mai mici decat jocurile normale.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 20-05-2012, 22:19
  2. Sony anunta 2 SKU-uri noi pentru PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 22-08-2010, 15:25
  3. Sony prezinta noul firmware pentru PS3 si PSP By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 29-10-2008, 13:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts