Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: PlayStation Vita se va lansa in Europa si US in anul 2012

  1. #1 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    PlayStation Vita se va lansa in Europa si US in anul 2012

    Zvonurile cum ca PSV va intarzia in Europa si America s-au adeverit, dupa ce Kaz Hirai a confirmat acest lucru. Hirai a precizat ca noua consola portabila se va lansa doar in Japonia la finele anului 2011, urmand ca in urmatorul an sa apara si in celelalte regiuni. Pretul unei console va fi de 250$/Euro... dar, avand in vedere hardware-ul care se va afla in spatele carcasei, PSV nu costa atat de mult. (Sa nu uitam totusi ca cei de la Nintendo au ieftinit 3DS-ul)...

    Avand in vedere ca atat PSP-ul, cat si PS3-ul au fost console Region-Free... probabil se vor gasi 'cativa' care vor importa aceasta consola din Japonia. Un obstacol in importarea acestei console ar putea fi limba jocurilor care vor aparea.
    Attached Images Attached Images ngp_thumb.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    de importat o importam? dar avem ce juca pe ea? au aparut jocuri ceva? pentru ea deja? sau apar atunci la finalul lui 2011?

  3. #3 SP
    Member krOOm's Avatar
    Eu care imi faceam sperante ca apare in noiembrie 2011

  4. #4 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    @dristiandark: cum naiba sa apara jocuri atata timp cat consola nu a fost lansata?
    Unde ai mai pomenit tu asa ceva?
    Jocurile vor aparea in acelasi moment cu lansarea consolei.

  5. #5 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by dristiandark View Post
    au aparut jocuri ceva? pentru ea deja?
    Cum sa apara daca nu a aparut consola.

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai daca imi amintesc eu bine la E3 s-a specificat clar ca in 2011 apare doar in japonia si ulterior in 2012 se va lansa si in restul lumii nu inteleg de unde au aparut zvonurile

  7. #7 SP
    Banned isis's Avatar
    Ma gandesc ca se lucra la ceva jocuri pentru ea, eu vreau sa vad Uncharted pe Vita desi nu-s prea bine impacat cu jucatul pe touch screen. Asta ma enerveaza si la iPAD, imi e mult mai lejer sa joc cu butoane. Singuru joc care imi face placere sa-l joc pe touch screen e Angry Birds

    Offtopic: Daca PS4 va fi pentru PS3 ce este VITA pentru PSP, toata stima SONY!

  8. #8 SP
    幸運な男 DubluVe's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Ma gandesc ca se lucra la ceva jocuri pentru ea, eu vreau sa vad Uncharted pe Vita desi nu-s prea bine impacat cu jucatul pe touch screen. Asta ma enerveaza si la iPAD, imi e mult mai lejer sa joc cu butoane. Singuru joc care imi face placere sa-l joc pe touch screen e Angry Birds

    Offtopic: Daca PS4 va fi pentru PS3 ce este VITA pentru PSP, toata stima SONY!
    Cine știe, poate o să fie mai bine pentru funcțiile de browser/music-video player. M-am enervat destul �ncerc�nd să navighez pe net cu PSP-ul, cu touch sigur va fi mai ușor. Sunt de acord cu Angry Birds, poate o apărea și pt PSV

  9. #9 SP
    Banned isis's Avatar
    Quote Originally Posted by DubluVe View Post
    Cine știe, poate o să fie mai bine pentru funcțiile de browser/music-video player. M-am enervat destul �ncerc�nd să navighez pe net cu PSP-ul, cu touch sigur va fi mai ușor. Sunt de acord cu Angry Birds, poate o apărea și pt PSV
    Ciorile cretine sunt cel mai tare joc ptr buda ever Nenumarate ciori si-au pierdut vietile firave si s-au infipt cu capu in purcelusi aia verzi si enervanti in timpul in care eu meditam asupra existentialismului determinat de determinismul existentialistului uman.

    Pentru navigare pe NET si controlerul este greoi, acolo ar fi mai misto touch screen-ul. Ceva jocuri de cafteala se anunta pentru VITA? Si cam la ce pret o sa il gasim in magazinele din Ro?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PlayStation Vita Pets se va lansa in 2014 By Tudoran in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 16-08-2013, 09:21
  2. Zvon: PS4 se va lansa in Europa in acest an By Dant3 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 24-05-2013, 17:56
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2012, 10:09
  4. The Last Story se va lansa in Europa si Australia By Tudoran in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 12-10-2011, 12:35
  5. God of War 3 si MAG nu se vor mai lansa anul acesta By istrategie in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 26-02-2009, 00:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts