Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: RAGE este GOLD

  1. #1 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

    RAGE este GOLD

    RAGE, mult asteptatul FPS Open World al celor de la ID Software, a ajuns in stadiul de GOLD Master si a fost trimis spre multiplicare urmand ca in scurt timp sa ajunga in rafturile magazinelor. Rage este primul IP nou lansat de ID Software dupa o absenta de 15 ani, de la lansarea lui Quake din 1996. Rage este programat pentru lansare pe data de 8 Octombrie pe toate cele 3 platforme majore: Xbox360, PS3 si PC.

    Mai multe detalii gasiti pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f60...ub/24204-rage/
    Attached Images Attached Images rage-logo.png

  2. #2 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Abia astept!

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ID Software au facut continuari la toate jocurile lor, mai putin la Commander Keen. Nu inteleg de ce nu fac macar un joc de XLBA/PSN

  4. #4 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Se anunta traznet jocul asta.

    Probabil s-au mai spus lucrurile astea despre RAGE dar eu voi reaminti cateva pt. cei care sunt deja indragostiti de joc.
    Motorul grafic intalnit in RAGE va fi Tech 5, produs de id Software. Apropo, motorasul il veti intalni si la Doom 4.
    Actiunea jocului va avea loc intr-un scenariu post-apocaliptic, in viitorul apropiat.
    Vor fii scene care se aseamana bine cu atmosfera din Fallout sau Mad Max.
    Atmosfera asta post-apocaliptica a la Fallout se va datora ciocniri Pamantului cu o cometa.

    Desi e un shooter jucatorii vor avea parte si de curse auto off road. vrmmmm, vrmmmm
    Lansarea cred ca totusi va fi pe 7 octombrie, dar asta-i un amanunt mai putin important.
    Attached Images Attached Images img0001med.jpg rage-trailer-1.jpg

  5. #5 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    ^Foarte frumos dar eu tot nu am aflat ceva, va avea elemente de RPG ? skill tree, dialoguri cu NPC-urile ?

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    ^Foarte frumos dar eu tot nu am aflat ceva, va avea elemente de RPG ? skill tree, dialoguri cu NPC-urile ?
    Da

    Acum sa vedem si cat de complexe vor fi, eu sper sa fie doar ceva de baza. Stiu ca unii vor RPG si joc cat mai complex, dar eu vreau un FPS simplu de tot, n-am mai jucat asa ceva de nu stiu cati ani

  7. #7 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    ^Aşteaptă Half-Life 3 Cu accent pe aşteaptă

    Eu unu' mă bucur că avem şi un sistem de dialog, g�ndeşte-te g�t de monoton ar fi să te plimbi de la un NPC la altul doar să primeşti misiuni, ceva �n genul lui Dead Island.

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    g�ndeşte-te g�t de monoton ar fi să te plimbi de la un NPC la altul doar să primeşti misiuni, ceva �n genul lui Dead Island.
    Chestie de gusturi. Pt mine n-ar fi plictisitor deloc, daca grafica e buna eu sunt multumit. Dar ma rog, eu sunt mai taran de felul meu, mie-mi plac jocurile FPS in care impusti, tai, dai foc, etc. Mie-mi place sa admir decorul si sa-l modific un pic cu sangele inamicilor. Nu sa stau sa ma gandesc ce arma sa upgradez, daca sa-mi fac upgrade la armura sau la atac, daca sa-l omor pe unul sau sa ma furisez, etc.

  9. #9 SP
    Banned cryyo's Avatar
    RaverX, desi ne-am mai inpus noi pe aici p'acolo, in punctele esentiale, nu pot sa nu rezonez cu observatiile tale.
    La fel si eu, cand ma pun in fata TV-ului cu gandul sa ma joc vreau sa ma pierd in lumea virtuala respectiva. Aici grafica si efectele vizuale joaca un rol important. Upgrade-urile ma lasa rece, dar sunt nevoit sa le fac ca altfel mi-o iau pe cocoasa.
    Nu vreau sa performez cand ma joc (scoruri, puncte, clasamente), ci sa ma distrez sau sa ma relaxez, daca se poate.

  10. #10 SP
    Member maravela's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Killzone 3 este Gold ! By Mika in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 17-01-2011, 18:56
  2. MAG este Gold By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 24-12-2009, 02:05
  3. Risen este Gold By erik95 in forum Stories & Other News
    Replies: 3 Last Post: 22-09-2009, 11:12
  4. FEAR 2 este Gold By istrategie in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 28-01-2009, 06:27
  5. Killzone 2 este Gold! By istrategie in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 22-01-2009, 16:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts