Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 68

Thread: Rockstar anunta Grand Theft Auto V

  1. #21 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  2. #22 SP
    Member stefi's Avatar
    wooooow.. ce stireee ..tudoran mi-ai facut ziua mai buna

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Graft, de unde ai imaginea aia ? Bancnota aia a existat vreodata ? sau este facuta special pentru joc ? am cautat pe google/wikipedia si nu am gasit-o.

    Nvm. Am gasit-o aici.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Chiar si iPhone 4S e mai puternic decat WiiU. Sa fim seriosi...
    Sper ca glumesti... sau te referi la controllerul de WiiU (care e cu totul altceva). WiiU este momentan singura consola pe care Battlefield 3 poate rula cu toate la maxim (under development, desigur)... Nu cred ca poti sa compari un quad core la 3.5Ghz (ceea ce se presupune ca ar fi inima lui WiiU) cu un dual core la 800Mhz (ceea ce este in iPhone 4S). Ce Dzeu?

  5. #25 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Legat de parerea ta cu wii U sincer nu stiu ce sa zic... desi Nintendo a promis jocuri hardcore pentru urmatoarea lor consola (Darksiders II, Batman Arkham City etc) acestia nu au mentionat parca nimic de GTA. Nintendo si cu Rockstar nu au avut niciodata o relatie prea buna intre ei (nu au lansat nici un GTA sau altceva violent pt vreo consola Nintendo, nici un exclusiv etc)... si cred ca daca ar fi fost sa ofere o lista de developeri care ar lucra la jocurile pt consola lor atunci ar fi trebuit sa puna Rockstar printre primii cinci. Dar cine stie....deoarece "banii vorbesc" posibil ca Rockstar si Nintendo sa devina niste prieteni ceva mai buni odata cu lansarea Wii U-ului.

    Cat despre amanarea la GTA V pentru urmatoarea generatie eu zic sa nu va temeti pentru ca mai mult ca sigur deja lucreaza o echipa pentru GTA VI pentru PS4, Xbox 720 si poate si WIi U. La un an sau doi de la lansare, dupa ce o sa se vanda un numar destul de mare de console atunci o sa fie si Rockstar pregatiti sa ne ofere noul Grand Theft Auto.

    Si apropo nu va ganditi ca daca amana un joc o gramada de ani o sa iasa vreo capodopera. Duke Nukem Forever and Too Human say hi

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    ...sau altceva violent pt vreo consola Nintendo, nici un exclusiv etc)...
    Vezi MadWorld pentru Wii. Daca nici ala nu e violent...

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vezi MadWorld pentru Wii. Daca nici ala nu e violent...
    Sa nu mai vorbim de Manhunt

    Pe de alta parte, parca exista GTA Chinatown Wars pe Nintendo DSi, nu?

  8. #28 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    eh...alea nici nu le mai poti considera violente in ziua de azi.. inafara de manhunt (de care recunosc am uitat :">) eu spun ca restu pot fi rated T. nu am vazut nici un RDR pt wii (cu sau fara zombie) sau nici un GTA third person cu care suntem obisnuiti in ziua de azi, nu vazut de sus cum era in GTA 1 si 2.

    in orice caz Rockstar a aratat mai multa "dragoste" consolelor de la Microsoft sau Sony decat Nintendo. Poate chestia asa o sa se schimbe odata cu lansarea Wii U-ului (cu asa un nume urat parca nici eu nu mi-as lasa studio-ul sa faca jocuri pentru consola respectiva )

  9. #29 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fara suparare, Wii, si spun asta fara sa vreau sa supar pe cineva, a avut jocuri puerile. Jocuri pentru copii mici. Dupa cum se prezinta noul WiiU il vad net inferior fata de urmatoarele console de la Sony si Microsoft. Partea cu iPhone 4S a fost o comparatie fortata. Eu nu cred ca o sa vedem jocul asta pe WiiU. Cum sa faca Rockstar jocul asta pe o consola abia aparuta? Cand PS3 si Xbox360 s-au vandut in aproape 100 milioane de bucati. Ei vor sa faca bani

  10. #30 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Fara suparare, Wii, si spun asta fara sa vreau sa supar pe cineva, a avut jocuri puerile. Jocuri pentru copii mici.
    Wii este o consolă dedicată familie și ar fi bine ca lucrurile să răm�nă �n acest fel, deși eu am senzația că totul este pe cale de a se schimba.

    Din punctul meu de vedere Wii'ul ar trebui să răm�nă "pueril" asta �l face și special �n ochii mei, c�t despre joc... stăp�niți-vă așteptările!

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu cred ca o sa vedem jocul asta pe WiiU. Cum sa faca Rockstar jocul asta pe o consola abia aparuta? Cand PS3 si Xbox360 s-au vandut in aproape 100 milioane de bucati. Ei vor sa faca bani
    Deci hai sa vedem: PS3 - 54 milioane de bucati vandute. Xbox360 - 57 milioane de bucati vandute. Wii - 89 milioane vandute. Nu mai vorbim de Nintendo DS cu aproape 150 milioane. Avand in vedere cifrele si faptul ca WiiU intra in sfarsit in gama consolelor "powerfull"... la care adaugam si ce ai spus tu mai sus cu "Ei vor sa faca bani", ce concluzie am putea trage? Eu unul zic ca vom vedea din ce in ce mai multe jocuri "grele" venind la Nintendo... Pana acum au "fugit" spunand ca nu e consola suficient de puternica. Acum, not anymore!

    Cu toate acestea, revin si spun ca eu tot cred ca GTA V va iesi pe current gen... in cel mai "rau" caz il vom vedea ca fiind launch title cu WiiU

  12. #32 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Catalin Petre View Post
    Sa inteleg ca voi nu vreti sa jucati GTA sau nu ganditi deloc logic. Sa va spun cum sta treaba. Nici Microsoft nici Sony nu au anuntat urmatoarea generatie de console. Despre Xbox720 exista doar un zvon cum ca s-ar lansa in 2013. Deci mai devreme de 2013 (desi e doar un zvon) nu are cum sa se lanseze pentru ca suntem in 2011, urmatorul E3 (pentru ca probabil la un E3 vor anunta) este in 2012 si nicio mare lansare nu se face in anul E3-ul la care a fost anuntata. Poate in 2013 va fi lansat Xbox720, insa Rockstar sigur nu va face un joc pe o consola abia aparuta, deci urmatorul GTA ar urma sa fie lansat in 2014.
    Eu prefer sa joc in 2012 GTA V, iar in 2014 sa joc GTA VI, decat sa astept 3 ani incepand de acum pentru GTA V.
    Bafta!
    Eu prefer sa joc GTA V pe o noua consola... sau pe PC. GTA IV a fost frumos ca poveste, gameplay si sunet, dar din punct de vedere tehnic nu a fost deloc un joc exceptional. Bug-uri multe, scaderi de fps, grafica mediocra (ca si efecte) etc. Nu vreau un alt joc a carui valoare sa scada din acest punct de vedere, prefer sa astept si sa joc o capodopera din toate punctele de vedere.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Catalin Petre, ai cam uitat WiiU-ul, care vine anul viitor. Ce te faci daca iese GTA V exclusiv WiiU?
    Niciodata, si asta pentru ca Wii si jocurile hardcore nu au prea multe in comun, iar lansarea unui joc GTA pe o consola noua (si, probabil, nu foarte asteptata de gamerii hardcore) ar insemna un esec financiar.

    Quote Originally Posted by Nestea View Post
    Daca deja lucreaza la el deci e clar ca apare la anul.
    Citisem undeva ca s ar putea sa avem un oras european parca Londra sau Paris.
    Nu cred ca o sa fie o mare diferenta din punct de vedere vizual dar macar o sa fie mai mult ca sigur asemanator cu LA Noir deci o sa avem mimica fetei foarte realista
    Nu e atat de clar ca apare la anul. La GTA IV s-a lucrat din Noiembrie 2004, versiunea de Xbox 360 a fost confirmata la E3 2006, iar jocul a fost lansat abia in Aprilie 2008, deci cam 2 ani diferenta.


    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vezi MadWorld pentru Wii. Daca nici ala nu e violent...
    Si ce vanzari a avut MadWorld? Cateva zeci/sute de mii de unitati. Probabil ca o versiune de Xbox 360/PS3 ar fi vandut cel putin 1-2 milioane de exeplare.

    Eu imi mentin parerea de mai sus. Pana la urma exista deja 3 jocuri GTA construite pe acelasi engine (asta daca consideram cele 2 DLCuri alte jocuri), si a trecut ceva timp de la lansarea GTA IV... Asteptam 2 Noiembrie si vedem atunci.

  13. #33 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar

  14. #34 SP
    Member rulzmaker's Avatar


    Ce conteaza pe ce il jucam ? Conteaza ca il jucam, nu ?

  15. #35 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    OOOOOOOMMMMMAAAAAAGAAAAAA!!!! GGGGGGGTTTTTTAAAAA!!!! in sfarsit zvonurile au fost adeverite.mor de nerabdare sa citesc si articolu.doar titlu m-a bucurat foarte tare.

    apropo....a mai remarcat cineva ca un om este lovit de masina in prima poza?(in spate)

  16. #36 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by sebah_fit View Post
    Yeeeeaeeeaaaah Buddy!!!vesti bune eu sper sa fie tot pe consola actuala,ps3-xbox 360,mie imi place grafica gta4 am jucat la nebunie desi mai am ceva achievementuri de facut la el.pentru mine seria GTA e superba de la gta3 pana la 4, sunt 6 in total...abia astept gta 5 indiferent pe ce consola se va lansa.
    N-ai 100% achivements degeaba.

  17. #37 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    apropo....a mai remarcat cineva ca un om este lovit de masina in prima poza?(in spate)
    . Eu am ales poza pentru ca mi se parea destul de bine cu stirea noastra....ca si cum un tip din GTA IV citeste in ziar o stire despre urmatorul GTA.... nu am vazut acel "easter egg". you've got hawk eyes my friend

  18. #38 SP
    Member theSrN's Avatar
    Quote Originally Posted by wwewwf96 View Post
    hm, eu unul sper sa nu fie tot LA. adica un GTA in LA e de ajuns, nu as vrea sa joc inca unul in acelasi oras / aceleasi zone

  19. #39 SP
    Junior Member Boyka's Avatar
    Mie Liberty City mi-a placut foarte mult. Daca ar aparea un nou GTA gen SA as fi incantat ca unul dintre orase sa fie Liberty City. Liberty City cu Los Santos si cu Las Venturas ar fi perfect pentru mine.

  20. #40 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Pe mine nu ma interseaza ce oras folosesc sau ce schimbari sunt. Conteaza sa fie bun.
    Gta IV a fost un joc destul de bun, dar a fost primul lansat pe generatia asta de console.Cum a fost si gta III pe ps2.
    Deci s-ar putea ca V sa fie superior cu mult peste IV.
    M-a ofticat rau faptul ca in Gta IV puteai sa faci mai putine chesti decat ca in GTA sanandreas. De multe ori ma plictisesc in oras, iar povestea am terminat-o de sute de ori (vorba vine).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto IV - GTA 4 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2021, 23:32
  2. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54
  3. Grand Theft Auto 4 Complete By paunstefan in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-10-2010, 20:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts