Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 68 of 68

Thread: Rockstar anunta Grand Theft Auto V

  1. #61 SP
    Junior Member DragonuAK47's Avatar
    Sper doar sa vina inainte de apocalipsa

  2. #62 SP
    Junior Member 5inci's Avatar
    Eu nu stiu daca va fi lansat acum pe generatia actuala de console, pentru ca daca lanseaza sa zic jocul la sfarsitul lui 2012 si in 2013 urmatoarele console nu cred ca vor avea profit din start pentru ca nu au jocuri noi pentru acele console,de asta cred ca se va lansa pentru urmatoarele console.
    Eu sper sa fie lansat inainte si sa ma joc pe generatia actuala de console.Acest post e doar o parere a mea,sper sa nu sariti cu gura

  3. #63 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tocmai ca o lansare pe actuala generatie ar avea mai mult succes. Rockstar nu va lansa niciodata un joc la inceputul unei generatii si bine fac. Sunt in total peste 100 milioane de console PS3 si X360, asta inseamna un potential de 100 milioane de clienti. Daca s-ar lansa GTA 5 pe urmatoarea generatie, si se vor vinde sa zicem 10 milioane de console din urmatoarea generatie pana la lansarea lui GTA 5, ar insemna 10 milioane de potentiali clienti. 100 e mai mare decat 10 si asa vor fi si profiturile Rockstar daca lanseaza pe generatia asta de console.

  4. #64 SP
    Junior Member 5inci's Avatar
    Da ai dreptate.

  5. #65 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Sunt in total peste 100 milioane de console PS3 si X360, asta inseamna un potential de 100 milioane de clienti. Daca s-ar lansa GTA 5 pe urmatoarea generatie, si se vor vinde sa zicem 10 milioane de console din urmatoarea generatie pana la lansarea lui GTA 5, ar insemna 10 milioane de potentiali clienti.
    Vin si eu cu o corectie mica (aplicata la cifrele de mai sus): daca se lanseaza pe generatia urmatoare vor fi 110 mil. de potentiali clienti, asta pt ca sunt sanse foarte mari ca si Sony si MS sa faca urmatoarea generatie compatibila cu generatia actuala, de exemplu eu m-am jucat San Andreas-ul de XBOX clasic pe XBOX 360

    Sau se poate lansa ulterior si pt urmatoarea generatie, exemplu: http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_(video_game)

  6. #66 SP
    Junior Member altair's Avatar
    Putem spera la o lansare in 2013. Cu siguranta v-a rupe gura targului.

  7. #67 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Vin si eu cu o corectie mica (aplicata la cifrele de mai sus): daca se lanseaza pe generatia urmatoare vor fi 110 mil. de potentiali clienti, asta pt ca sunt sanse foarte mari ca si Sony si MS sa faca urmatoarea generatie compatibila cu generatia actuala, de exemplu eu m-am jucat San Andreas-ul de XBOX clasic pe XBOX 360

    Sau se poate lansa ulterior si pt urmatoarea generatie, exemplu: http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_(video_game)
    Din ceea ce spui tu rezulta faptul ca urmatoarea generatie sa fie backward compatibila,nicidecum ca jocul poate rula pe x360. Deci ramanem la doar 10 mil statistic vorbind.

  8. #68 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Din ceea ce spui tu rezulta faptul ca urmatoarea generatie sa fie backward compatibila,nicidecum ca jocul poate rula pe x360. Deci ramanem la doar 10 mil statistic vorbind.
    Nu. Din ce spun eu rezulta ca jocul poate fi lansat fara probleme pt generatia actuala. Si cum generatia viitoare de consola va fi backward compatible va rula fara probleme si pe generatia viitoare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto IV - GTA 4 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2021, 23:32
  2. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54
  3. Grand Theft Auto 4 Complete By paunstefan in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-10-2010, 20:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts