Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Zvon: Microsoft Points nu vor mai exista pana la sfarsitul lui 2012

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Zvon: Microsoft Points nu vor mai exista pana la sfarsitul lui 2012

    Lasand la o parte glumele cu sfarsitul lumii si toate cele, multumita unei surse de la Inside Mobile Apps se zvoneste ca Microsoft pana la sfarsitul acestui an va renunta la "moneda lor actuala" utilizata pentru achizitionarea produselor de pe servicii precum Games for Windows Live, Windows Phone, Zune Marketplace si bine-nteles Xbox Live. Preturile vor fi in valuta normala, fiecare regiune avand pretul sau (asa cu ne-am obisnuit de exemplu pe PSN sau Steam).Dar hai sa nu ne agitam inca, deoarece domnii de la Microsoft inca nu au comentat nimic in aceasta privinta.

    Dupa parerea voastra, inlocuirea acestor puncte cu valuta normala ar fi un lucru bun sau unul rau? Ar trebui sa se gandesca Microsoft la ideea asta de doua ori sau ar fi trebuit pusa in practica chiar mai devreme?
    Attached Images Attached Images microsoft_xbox_live_points_usd_blue.jpg

  2. #2 SP
    Member batmanfan's Avatar
    Umila mea parere e ca e aceasi marie cu alta palarie.

  3. #3 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Sa scoata orice metoda de cumparare...totul FREE

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie imi convine mai mult sa fie in moneda fiecarei tari... In cazul Romaniei, la cat de oficial este Xbox Live-ul, probabil va fi echivalentul monedei din Botswana...

  5. #5 SP
    Junior Member adriano_tm's Avatar

  6. #6 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    buna asta Monky

  7. #7 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    N-am cumparat niciodata cu Live Points, dar cred ca e mult mai bine sa fie valoarea exprimata in bani. Altfel mai stai si pierzi vremea cu tot felul de conversii, plus ca apare riscul de a rotunji. Stiu ca eu cumpar destul de des anumite produse din Suedia si m-am obisnuit sa aproximez costurile, calculez 10 coroane suedeze ca fiind echivalentul unui euro, insa e doar o aproximatie. Si de multe ori ma trezesc ca dau mai mult decat am calculat

    Banuiesc ca asa ar fi si cu Live Points...

  8. #8 SP
    Member Plavs's Avatar
    ori ca e microsoft pct.ori ca e bani tot aia poate ca e mai naspa pt mine ca nu stie nevastamea cat costa 2100 pct. dar asa daca osa am valuta o sa stie deci lasati puntele.....glumeam sa fie ce o fi

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    4200 de MSP = 35.70 gbp

    Un card de 4200 MSP = 31.92

    E totusi o pierdere

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    4200 de MSP = 35.70 gbp

    Un card de 4200 MSP = 31.92

    E totusi o pierdere
    Interesanta observatie. Dar sa vedem si cealalta parte: nu esti obligat sa cumperi X puncte deodata ...

  11. #11 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar
    Dupa cat sunt de haplea astia de la MS sigur se va intampla asa.
    - Au pregatit deja chestia cu plata direct la ei prin paypal ...... (lumea multumita - adica pt tari ca noi de lumea a treia cum suntem considerati )
    - Mai castiga cel putin 10-15% prin vanzari directe fara intermediari (magazine)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 16-08-2013, 16:59
  2. Replies: 23 Last Post: 11-02-2013, 22:31
  3. Replies: 0 Last Post: 23-09-2011, 11:54
  4. Ce ne aduce sfarsitul lui 2009 By erik95 in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 28-09-2009, 17:58
  5. Zvon: un nou GTA pana la sfarsitul lui 2009 By istrategie in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 16-03-2009, 19:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts