Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 24 of 24

Thread: Zvon: la PS4 vor conta functiile mai mult decat hardware-ul

  1. #21 SP
    Banned isis's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    isis, fara suparare dar eu am impresia ca tu stai toata ziua in casa si calculezi. Tu de fapt nu te joci, tu numeri pixelii si shaderii. In loc sa calculezi triunghiurile, nu mai bine stai si te bucuri de un joc? Din explicatia ta, parca as fi acum multi ani la ora de chimie (pe care o uram si de unde nu intelegeam nimic). Explicatia de mai sus a sunat cam asa: H20SO2H4S202NACL = PS3. C44189H71252N12428O14007S321 = PS4. Bleah! Eu la un joc caut un scenariu exceptional si cat mai original posibil, care sa ma faca sa traiesc jocul respectiv. Vreau sunetul si muzica dintr-un joc sa ma faca sa ma simt acolo. Imi trebuie adrenalina (sau cateodata relaxare totala), quest-uri destepte, puzzle-uri serioase, elemente surpriza care sa ma faca sa uit de job, probleme si alte alea din real life.

    Eu am un singur sfat pentru tine: Lighten up & enjoy your games! PS4 va fi superb, insa daca o tii tot asa cu calcule sunt sigur ca te vei juca in continuare in benchmark-uri pe PC, in timp ce restul muritorilor se vor distra in multiplayer, refulandu-se dupa o zi nenorocita de munca (sau de scoala)!
    Nu ma supar, ptr ca nu ma cunosti si nu stii ce fac, faci niste presupuneri, dealtfel false. Nu stii tu nici cat ma distrez eu nici unde nici cu ce nici cu cine, asa ca nu e cazu sa tragi concluzii la persoana mea, in discutie e Orbis nu eu.

    Discutia era in jurul specificatiilor / speculatiilor HW ORBIS. Ca nu o sa postam pe forum numai "vai ce m-am distrat cu Orbis" nu? Unii sunt curiosi si de performanta consolei, de aia exista threaduri de genu asta. Nu te intereseaza subiectul, nu postezi ma gandesc, nu? Unii se distreaza dar ii intereseaza si calitatea distractiei, nu faci parte dintre ei, nu e cazu zic eu sa ma judeci tu pe mine. Faptul ca fac si altceva pe langa "ca ma joc" ma face "hw enthusiast" nu subiect de misto

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Snake, lasa-l pe isis, pentru ca el are fixatia lui. Din pacate, el este clona lui tphase (astept sa vad ce decid moderatorii in privinta asta, mai ales ca tphase a mai primit de la mine o sansa si i-a fost scos ban-ul). tphase care a ajuns sa fie banat tot din cauza problemelor de versus pe care le-a generat. Din pacate, nu cred ca a invatat nimic din asta si deja el compara GeForce Titan cu Orbis... ma doare capul.

    Nu zic nu, sunt bune cateodata si detaliile tehnice (si au tot fost prezentatea de-a lungul timpului si de catre altii), insa nici sa ajungi la extrem si sa termini de fiecare data cu aceeasi poveste: "consolele sunt proaste, uitati aici ca v-am demonstrat eu cat de tare e PC-ul". Devine plictisitor si iritant... incepe sa ploua cu report-uri la adresa lui, si e game over. Cred ca inca nu realizeaza dupa atata timp ca e ca si cand te-ai duce pe forumul BMW si i-ai plictisi pe toti explicandu-le non-stop cat de tare e Volkswagen pe langa masinile lor (fraieri, care sunt, ca si-au luat masini slabe, nu ca a lui care are nu stiu cate milioane de aburi pe secunda).

    Mai mult, e foarte aiurea sa ajungi sa dai verdicte pe o configuratie care momentan este la capitolul de zvon. ZVON! Asteptati si voi sa iasa PS4-ul si vedem atunci daca merita sau nu, daca e capabil sau nu. Si daca va mai fi isis/tphase pe-atunci, sa fiti sigur ca va face calculele necesare, si veti ajunge sa va simtiti prost ca va cumparati asa ceva, desigur

  3. #23 SP
    Junior Member Pamflet's Avatar
    Nu va mai certati ca nu o sa ajungeti nicaieri niciodata.Sunt aproape sigur ca Sony stie ce face si nu cred ca o sa fie un fail dupa cum spune toata lumea.
    Poate gandesc eu prost dar cred ca si oamenii aceia ce presteaza munca lor zilnica in cadrul companiei nu o sa isi bata joc de viitoarea generatie ca doar nu sunt platiti degeaba.
    Cam toata lumea e interesata de specificatiile tehnice ale viitorului PS dar eu prefer sa nu ma mai hranesc din zvonuri si sa fiu surpins pozitiv sau negativ daca e cazul.

  4. #24 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    asa fac si eu
    cam fug de zvonuri le citesc de curiozitate o data dar nu stau sa le comentez,dezbat
    oricum parca nu mai am rabdare pana apare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 16-03-2014, 05:36
  2. Replies: 8 Last Post: 26-07-2013, 20:29
  3. Replies: 7 Last Post: 20-06-2013, 14:20
  4. Replies: 10 Last Post: 28-01-2012, 23:48
  5. Mass Effect: mai mult decat o trilogie By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 22-07-2009, 01:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts