Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 95

Thread: Concurs "Logo master"

  1. #61 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Atunci de ce sa mai votam la concurs?

  2. #62 SP
    Member alalalt's Avatar
    In acest logo am incercat sa imbin principalele idei pe care a fost fondat consolegames, si anume comunitate si gaming. Am atasat mai jos 3 variatii ale rezultatului final.

    Mentionez ca pot fi folosite de oricine doreste in celelalte concursuri . Cine vrea sursa ma poate cauta pe ym . Multa bafta!

    Edit: am uitat sa precizez: 'lorem ipsum dolor sit amet' este placeholder pentru viitorul slogan cg
    Attached Images Attached Images alalalt_mod1.jpg alalalt_mod2.jpg alalalt_mod3.jpg

  3. #63 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    The first one is absolutely extraordinary ...all are.

  4. #64 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Mereu cand vad logo-ul lui graft ma gandesc la ceva de genul "cabinet doctor"lol
    E bun conceptul, dar cel putin mie imi inspira cu totul altceva(mai ales cand e colorat).

  5. #65 SP
    Member drik's Avatar
    New Logo

    Also some lulz for you guys...

    ---------------------------------

    Se poate folosi orice cat e dat credit... Puteti verifica si celelalte concursuri la care particip: ID si Header
    Attached Images Attached Images logo4.jpg logo5.jpg idcard.jpg promo.jpg

  6. #66 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Vacaaaaaaa. Monky, ar trebui sa luam o vaca si sa o aducem la fiecare intalnire. Mascota.

    Am uitat sa mentionez. Castigatoul campionatului Forza, va primi o vaca. Dar o va primi, doar daca sta la bloc.

    @drikai... tricou cu oase? Daca pun ala pe mine, la cat de gras sunt, o sa spuneti ca am venit dezbracat. lol

  7. #67 SP
    Member drik's Avatar
    @Mo: Am sa incerc o varianta cu burta... lol

  8. #68 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    ceva...
    Attached Images Attached Images logo_impact.jpg

  9. #69 SP
    Member szury's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    ceva...
    Rama e super. Textul mai putin dar totusi.

  10. #70 SP
    Member alalalt's Avatar
    Votul meu merge catre drik. Felicitari maestre! De departe cel mai practic logo dintre toate.

  11. #71 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Mie unu imi plac toate.
    Logo-ul lu drik ma face sa ma gandesc la o pastila din Dr. Mario
    Dar si faza cu C <= G imi face mintea sa zboare la alte prostioare!

  12. #72 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu vad batalia finala intre drik, exist, graft si SYZYGY. Mult succes baieti!

  13. #73 SP
    Member szury's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Mie unu imi plac toate.
    Logo-ul lu drik ma face sa ma gandesc la o pastila din Dr. Mario
    Dar si faza cu C <= G imi face mintea sa zboare la alte prostioare!
    sex sells

    Hai ca mai am si eu 2.
    Attached Images Attached Images untitled-1.jpg untitled-2.jpg

  14. #74 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Deci eu sincer nu as stii ce sa aleg , imi plac absolut de mult toate! .. USE THEM ALL xD

  15. #75 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Quote Originally Posted by szury View Post
    sex sells

    Hai ca mai am si eu 2.
    Zici ca e facut pentru o echipa de hochei sau basketball...

  16. #76 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu as fi votat cu Graft. Problema era confuzia D-ului cu G-ul. Am mers atat de departe incat mi-am intrebat toti cunoscutii care nu au treaba cu comunitatea ce litera cred ei ca e (desi nu eram obligat sa fac nimic). Bad news totusi... toti au inclinat pe D.

    Si cum e absurd sa ne dam cu parerea pentru ca ne place ceva mult de tot si vrem sa stim ca e exploatata la maxim pentru potentialul ei, my vote has to change.

    drik a dus la extrem ideea cu G-ul astfel incat e inconfundabila alaturarea de litere asa ca felicitari!

    Oricum, deja am exagerat cu exprimarea parerii mele (doar suntem o natie de comentatori) asa ca scuzele mele pentru ca am uzat tastatura si ca inca mai am ceva sange de roman in vene.

  17. #77 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Comentarii sau păreri presărate cu argumente pro sau contra legate de lucrările participante la concursuri nu ar trebui postate după ce se termină votarea?

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Graft: it's a free forum... totusi nu e un concurs televizat sau mai stiu eu ce super nebunie. Daca facem cate ceva pe-aici, e de fun... Nu cred ca vreunul din "concurenti" s-a chinuit pt. logo-uri si diverse doar pentru un joc. Concursurile sunt ceva extra, ca sa mai schimbam un pic atmosfera. Iar de obicei dupa votare nu se discuta decat despre cine a trisat, cine a adus cat mai multi sa-l voteze... nu mai e timp de dezbatut "calitatea"

  19. #79 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Total de acord, premiile p�nă la urmă ar putea consta �n scobitori și șervețele de masă, participanții presupun că ar fi fost aceeași, nu pentru un joc am deschis Illustratorul/Photoshopul/Wordul/etc majoritatea dintre noi, �nsă influențarea votului și propaganda, fie ele și involuntare, nu-s ok �nainte de a se termina votarea, părerea mea, că tot sunt liber să am una

  20. #80 SP
    Member alalalt's Avatar
    De ce nu? Pana la urma e o discutie libera. Nu vad de ce crezi ca se face propaganda. Vorbesti de influentarea votului. Ironic nu crezi, din moment ce 2 pagini sunt pline de laude pentru conceptul tau

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Video Master 2011" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 49 Last Post: 22-07-2011, 16:51
  2. Concurs "Photo travel master" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 37 Last Post: 21-03-2010, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts