Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 54 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1068

Thread: iOS Games

  1. #921 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt complet de acord cu tine, MonkY, dar cat timp inca se comercializeaza iPad 2 si iPad Mini 1, ar trebui sa mearga pe toate aceste device-uri.

    LE: vazand aceasta comparatie, zici ca ne uitam la un joc PS2...

  2. #922 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate nu cred ca Apple le poate impune developerilor si publisherilor pentru ce device-uri sa scoata. Iti dai seama ca Apple ar avea tot interesul ca un joc sa se vanda pe cat mai multe device-uri...

    Eu sunt fix invers. Ma enervez ca numeri pe degete jocurile care chiar folosesc la maxim un iPad Air. E ca si cand as avea un PS4 si n-am jocuri de PS4, ci toate merg si pe PS3, si pe PS2... Si ma gandesc cu groaza ca mai e un pic si vine PS5

  3. #923 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai si tu partea ta de dreptate, dar din pacate, nu toata lumea are bani sa-si cumpere anual un nou produs.
    Eu as merge pe varianta, cum era inainte, cu 2 versiuni de joc, una pt iPad 2+ si una pentru iPad 4/Air+.

    La urma urmei, pentru developeri nu inseamna decat 2 exporturi diferite.

  4. #924 SP
    Member AccenT's Avatar
    Balance ressurection este de asemenea gratuit (doar astăzi).
    https://itunes.apple.com/us/app/ball...885480930?mt=8

  5. #925 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jocul asta e gratuit de marti/miercuri. Probabil a fost toata saptamana.

  6. #926 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Spuneam asta deoarece Infinity Blade 2/3 sunt mult mai bune dpdv grafic cu mult ....

  7. #927 SP
    Member AccenT's Avatar
    Unstoppable Gorg, un altfel de tower defense: https://itunes.apple.com/ro/app/id473900674?mt=8 - acum free

  8. #928 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cool: 'Hearthstone' Set to Hit iPhone "Early Next Year" | Touch Arcade. Deci la anul jucam si de pe mobile. Sunt curios insa cum va fi designul, pentru ca totusi, e cam mic ecranul
    We’re also close to having Hearthstone out to our iPhone and Android phone users, but it’s become clear that we need a little more time to get that version right. While we have a build up and running internally, it needs a bit more work, and we don’t feel like we’ll be ready to share it with you until early next year. It’s very important to us that the phone experience for Hearthstone is just as accessible as the tablet and PC versions. One of the biggest challenges with that is revamping the user interface so it feels intuitive and offers the same quality Hearthstone experience, but this time from the palm of your hand.

  9. #929 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eee, deja de la iPhone 6 nu mai poti spune ca e mic ecranul

    Si poate-l limiteaza la iPhone 5 si mai noi si gata. Deja e ok.

  10. #930 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vainglory e out! Si e FREE!


  11. #931 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Out now:

    Tales from the Borderlands:


    Marvel Contest of Champions:


    Frontline: The Longest Day:


    Chain Chronicle:


    Brave Trials:

  12. #932 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Soft Launch in Taiwan pentru Need for Speed No Limits. Pentru cine e interesat, ori isi face cont la ei pe store, ori jailbreak

    Din pacate, pe batranul meu iPad 2 arata absolut execrabil si merge destul de greu (nu inteleg de ce mai este suportat, sincer). Am facut cateva print screens.

    LE: ceva interesant din descrierea din Appstore:

    This is a MOBILE GAME, it doesn't relate to Need For Speed 2015!
    And this is only in beta session, be optimistic that they will soon add more cars!
    Deci vom avea un NFS in 2015.

    https://www.youtube.com/watch?v=WWWCBIWf8Zo#t=42
    Attached Images Attached Images img_2814.png img_2815.png img_2818.png img_2819.png img_2821.png img_2822.png img_2823.png

  13. #933 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    FRAMED este gratuit pentru o perioada limitata: https://itunes.apple.com/us/app/framed/id886565180?mt=8


  14. #934 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiam ca iesise in 2013 pe Win si Mac, dar a iesit saptamana trecuta pentru iOS si ma joc neincetat de cateva zile.

    Evoland

    Jocul este absolut genial, cu o trecere prin toata istoria jocurilor.


  15. #935 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar


    Interesant este ca daca adaugam in calcul un controler de calitate si conectand telefonul (sau tableta) la un TV mare si traind cu speranta ca developerii vor lua in considerare si telefoanele ca si mediu de dezvoltare pentru jocuri - este posibil ca in urmatorii 2-3 ani sa putem vedea cum consolele (asa cum le stim noi si le definim in ziua de azi) isi vor da obstescul sfarsit

  16. #936 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai mai Darkie... tu? Tu care ziceai ca un smartphone/tableta n-are niciun fel de legatura cu console gaming-ul? Nu pot sa cred... ce te-a facut sa-ti schimbi parerea?

  17. #937 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Piata e in schimbare - si am recunoscut asta mereu, eu spun doar ca segmentul hardcore este o nisa, segmentul "casual" preia din ce in ce mai mult control. Jocurile triple A inca nu exista pe tablete/telefoane insa cred ca in viitor majoritatea (si nu nisa) va avea un cuvant greu de spus. Deja ma uit la jocuri precum Angry Birds care strang bani enorm de multi si multi producatori vor pune in balanta ... sa creez noul "angry birds" cu 100k $ (poate si mai putin) sau noul The Order 1886 (ca tot e la "moda") cu 100 mil $ si sa fie flop ( exagerez insa ma uit la alte titluri "Unity" / "Destiny")

    Mie unul mi-e teama de multe lucruri - trecerea de la format fizic la digital (o creatie tot a pietei de mobile) care anul acesta a dat roade pentru EA (de ex) trecerea de la jocuri hardcore la jocuri casual (din ce in ce mai evidenta - cate jocuri bune/originale si de success au aparut in ultimii 2 ani ... cred ca le poti numara pe degete). Ma astept la un ciclu mult mai scurt pentru consolele hardware, probabil de la 6-8-12 ani sa se reduca undeva la 4-5 ani (maxim) datorita evolutiei rapide a hardwareului, miniaturizarii si dezvoltarii platformelor noi (sa nu uitam ca developerii nu sunt o cantitate "nelimitata" de resursa mai ales cei de succes)

    Nu am vrut sa deschid o rana, ci doar sa evidentiez ca si altii au inceput sa impinga acesta opinie pana cand un CEO sau doi vor pleca urechea si atunci ... vai si-amar.

  18. #938 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dungeon Hunter 5 is out now! And it's crazy! And free!


  19. #939 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E foarte misto jocul. I got hooked. Aveti mai jos niste screenshot-uri, din primele 30-40 de minute de gameplay.
    Attached Images Attached Images dungeon_hunter_5_img_1943.jpg dungeon_hunter_5_img_1944.jpg dungeon_hunter_5_img_1945.jpg dungeon_hunter_5_img_1946.jpg dungeon_hunter_5_img_1947.jpg dungeon_hunter_5_img_1948.jpg dungeon_hunter_5_img_1949.jpg dungeon_hunter_5_img_1950.jpg dungeon_hunter_5_img_1951.jpg dungeon_hunter_5_img_1952.jpg dungeon_hunter_5_img_1954.jpg dungeon_hunter_5_img_1956.jpg dungeon_hunter_5_img_1957.jpg dungeon_hunter_5_img_1958.jpg dungeon_hunter_5_img_1959.jpg dungeon_hunter_5_img_1963.jpg dungeon_hunter_5_img_1964.jpg dungeon_hunter_5_img_1966.jpg dungeon_hunter_5_img_1967.jpg dungeon_hunter_5_img_1969.jpg

  20. #940 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E la fel ca 4, doar arene ? Sau ca alea dinainte, cu poveste si lumi separate ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 54 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  2. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts