Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 171 of 185 FirstFirst ... 71 121 161 169 170 171 172 173 181 ... LastLast
Results 3,401 to 3,420 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3401 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Care drumuri ? Nu as da 40-50 EUR cat e cea originala, dar as lua ceva mai calitativ.

  2. #3402 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asta zic. Daca mergi intr-un Auchan/Cora/whatever, in galeriile alea, gasesti minim 2-3-7 magazine mici cu asa ceva. Le ceri baietilor sa-ti arate tot ce au de 5/5S, pui pe telefon, pui mana, verifici tot ce vrei tu. La urma urmei, cumperi una pe luna, ca nu sunt scumpe.

  3. #3403 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Imi plac mult cele de la Spigen, dar nu sunt deloc pe la noi

  4. #3404 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    De cateva zile am probleme serioase cu bateria telefonului (iPhone 6), adica il pun seara la incarcat si pana de dimineata e in jur de 60% bateria. In rest se descarca aproape instant (cateva ore) si trebuie sa-l incarc de 2x ori pe zi. Mai mult, pe la 20-25% se inchide (uneori) si nu isi mai revine pana nu il pun la incarcat. Nu am incercat sa-i fac o resetare completa, si nici nu as mai sta in el cu teste avand in vedere ca pare clar sa fie un defect de baterie.

    E vreun update nou care provoaca problema asta sau pot sa-l trimit direct la eMag la reparat? Thanks
    Dupa multe alte probleme cu bateria am decis sa-l trimit la garantie (Depanero). Sper sa nu fie atat de neseriosi si nesimtiti cum spune lumea si sa schimbe amarata de baterie care face probleme.

    A mai avut cineva telefonul la garantie la Depanero? Pareri?

  5. #3405 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am dus doua laptopuri de-a lungul timpului si n-am avut probleme, au schimbat la toate mai mult decat ma asteptam si nu au mai fost probleme apoi.

  6. #3406 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Imi plac mult cele de la Spigen, dar nu sunt deloc pe la noi
    Poti da comanda la filiala din uk. La mine trebuie sa ajunga saptamana asta

  7. #3407 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cat am ras


  8. #3408 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  9. #3409 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Frumos, nu am ce comenta!

  10. #3410 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce parere aveti despre Viv? (de la cei care au facut Siri)


  11. #3411 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici ideile astea nu sunt rele (pentru iOS 10):


  12. #3412 SP
    Member BLAUPUNKT's Avatar
    Guys, stie cineva daca trebuie sa fac jailbreak ca sa am acces la fisierele iphone-ului, mai exact ceea ce vreau sa fac e sa dezactivez "EU volume regulation cap" pt cine nu stie , in europa majoritatea mp3-playerelor/telefoanelor vin din fabrica cu acesta limitare de volum (introdusa dupa 2009).
    aici "System/Libary/Frameworks/MediaToolbox.framework/Default/RegionalVolumeLimits.plist" vreau sa ajung.

    sursa: https://www.reddit.com/r/jailbreak/c...to_100_ios_8x/

  13. #3413 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fara jailbreak nu cred ca poti modifica acele fisiere. Dar, intrebarea mea este: nu mai bine cumperi niste casti mai bune? Eu la niste prostioare ieftine nu pot sa ascult la 100%... decat poate in avion.

    P.S. La iOS stiu ca este o optiune in Settings - Music - Volume Limit. Nu stiu daca e acelasi lucru, dar vezi sa nu ai limitat. Also, joaca-te si cu equlizer-ul... la unele preset-uri se aude mai tare (de exp. incearca Flat), dar cred ca e in functie de casti.

  14. #3414 SP
    Member BLAUPUNKT's Avatar
    so, am 2 probleme :
    1 este pasul 2 din descriptie IPIN LASER POINTER PRESENTER FOR IPHONE 3GS/4/4S/5/5C/5S/6
    2 castile in ear de ex senn. MM70i (nu le pot tine in urechi la max pe iphone, ceea ce e bine) iar BOSE QC25 se aud prea incet pe iP6S comparativ cu iphone 3GS.

    aici este explicat tot The EU volume cap mystery
    deci nu este numai la iphone-uri este si la alte mp3-playere. am avut vreo 3 Sony-uri(dintre cele mai scumpe) in trecut si toate se auzeau incet chiar si cu casti in-ear.

    nu i-mi ramane decat sa cumpar ceva de genu https://www.avstore.ro/amplificatoar...tery-capacity/ dar nu stiu daca va funtiona laserul plus ca o sa arate oribil.

    comic tipu press the volume upp button Headphones Volume Limitation Eu iOS 9.2.1 - iPhone, iPad, iPod Forums at iMore.com

  15. #3415 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Dupa o luna si un pic de cand am SE-ul, acum am apucat si eu sa pun niste muzica pe el, pentru prima oara. Se aude foarte incet! Eu oricum ascult de regula muzica de la un FiiO X1, care e superior, dar nu ma gandeam ca iPhone-ul reda atat de incet...

  16. #3416 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Habar n-am ce telefon ai avut inainte, dar la aproape toate (cu putine exceptii) volumul e similar pentru ca toate folosesc cam acelasi amplificator in toate telefoanele.

  17. #3417 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Nu am facut o comparatie cu telefonul de dinainte, pentru ca nu ascult muzica la telefon, deloc. Acum am fost curios doar sa vad cum se aude un iPhone.

  18. #3418 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai e putin aiurea comparatia intre un telefon si un Music Player separat. Asa pot zice si eu ca la interfata mea audio de la PC se aude si mai tare, compar astfel mere cu pere.

    Amplificatorul din iPhone-uri e chiar ok, asa cum sunt 90% din cele aflate in telefoanele cu preturi similare, cu putine exceptii.

  19. #3419 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, am o problema si am nevoie de ceva ajutor.

    De vreo 2 sapt, a inceput sa o sune unu cu nr ascuns pe iubita mea. Initial a intrebat de Rodica, i-a zis ca e greseala si dupa aia a tot sunat-o sa intrebe acelasi lucru sau sa o injure. Ea are un iPhone 5S cu ultimul iOS (deci no jailbreak) si din ce am gasit pe net, singura solutie e un DND in care sa accepti calls doar de la persoanele pe care le ai in agenda. Dar aici e cam aiurea, intrucat mai suna si oameni pe care nu-i ai in agenda...

    In weekend, i-am scos DND-ul si am asteptat sa sune, iar cand a facut-o, am raspuns. Era un distrus, beat, care avea chef de glume si ca sa nu para ca ma enerveaza si sa-i dau apa la moara, l-am luat la misto si la glume. Asta tot pasa telefonu pe la lume p-acolo, punea muzica, eu faceam misto cu aia si l-am jignit frumos pana a inchis. A sunat iar de vreo 3 ori si-i tot raspundeam cu "hai noroc bah! ia zi, ce s-a mai intamplat?" si faze de genu si s-a potolit. A doua zi la fel, cu "ooo, de cand asteptam sa ma suni! ce mai zici ? Ce-ti mai face sotia?" si a inchis cand i-am cerut sa mi-o dea la telefon

    Momentan, sta tot cu DND-u, deci nu-i apare niciun apel, nici macar pierdut, ca-l baga direct in mesagerie, dar, repet, e enervant sa stii ca poti rata niste apeluri din cauza unor dobitoci de genu.

    Ca solutie, am zis sa sunam la Telekom (ea avand abonament la astia si abia astept sa-i expire in Nov, ca sa treaca pe Vodafone) sa vedem daca putem afla nr de telefon si au zis aia ca nu poa' sa vada decat ce apeluri efectueaza, nu si ce primeste. Si sa mergem la politie, "poate" au ei ce sa faca, lucru pe care nu prea-l putem face, din lipsa de timp si de...well...timp. Pentru ca acolo o sa pierdem vreo 2-3h cu completarea unor declaratii inutile si probabil va dura 2-3-6 luni timp in care nu vor rezolva nimic, doar ca sa primim o instiintare cum ca nu s-a putt rezolva nimic.

    Intrebarea mea acum: Stiti vreo solutie prin care sa pot bloca aceste numere ? Cu sau fara plata, dar ceva care sa functioneze ? Daca avea jailbreak, stiu ca existau cateva, dar asa ?

  20. #3420 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Baga numarul in agenda si da-i block.

    Ah scuze, am citit in graba, e numar ascuns.

    Merge treaba asta?

    Go to recent calls, then info on that call. Use the copy feature on "Unknown Caller". Then go to Contacts, touch + to add a new contact. Use the paste feature for the following: first name, last name, company, phone number. Touch done and you will see an option to block caller. Then in Settings you can go to your Phone, Blocked, and you should see it listed alphabetically with any others you may have. I have an iPhone 5 with iOS 7.0.6. Good luck

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 171 of 185 FirstFirst ... 71 121 161 169 170 171 172 173 181 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts