Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 185 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 83 133 ... LastLast
Results 641 to 660 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #641 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Install Android 2.3.1 Gingerbread on iPhone, iPod touch | Redmond Pie
    Android 2.3.1 Gingerbread has been finally released for iPhone 3G, 2G and iPod touch (1st-gen). Android ports for iPhone 4, iPad and iPhone 3GS are said to be coming soon.

  2. #642 SP
    Member Catallin's Avatar
    Am avut si eu curiozitatea sa instalez o data androidul pe un 3G dar nu mi s-a parut folosibil. Se misca f f f greu. Probabil cand o sa apara pentru i4 o sa fie mai bine, cu toate ca sunt sigur ca nu se va misca la fel ca pe un SGS de ex. Oricum, e frumos sa ai de unde alege

  3. #643 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, stiu ca pe tine te interesa ceva de management poze direct din tel/ipad. uite aici daca e ok

    exista versiuni diferite pentru iphone si ipad.

  4. #644 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar

    Gt5 garage

    Pentru cei care au iPhone (logic) si joaca GT5, a aparut o aplicatie GT5 Garage in care se gasesc toate masinile din joc, si astfel pot fi bifate atunci cand sunt cumparate sau castigate, astfel se evita oarecum accidentul de a cumpara aceeasi masina de 2 ori.

    GT5 Garage for iPhone, iPod touch, and iPad on the iTunes App Store

    Aplicatia costa 0.99 $ in App Store si se poate gasi pe si pentru iPhonurile jailbrake care folosesc Installous.

  5. #645 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mersi fain chiar folosesc.

  6. #646 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Si eu.
    25.32% here.

  7. #647 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    MonkY, stiu ca pe tine te interesa ceva de management poze direct din tel/ipad. uite aici daca e ok

    exista versiuni diferite pentru iphone si ipad.
    Mercic. Din descriere pare a fi exact ceea ce imi lipsea. Si cel mai frumos e ca sunt integrate in aplicatiile standard (Photo si Camera). Thx a lot!

  8. #648 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce s-a intamplat cu telefonul meu. a mers totul perfect pana pe la ora 5, cand, brusc, i-a cazut reteaua. i-am dat restart (dupa respring) si a gasit reteaua, dar de atunci nu ma mai pot conecta la net. nici prin 3G nici simplu. am dat si reset network settings si nimic. mai ciudat este ca nu pot trimite nici sms-uri (telefoane pot da si primi), am incercat sa dau la *123# si nu merge.

    ceva idei ?

  9. #649 SP
    Senior Member tray's Avatar
    am reparat butonul de on/off acum nu mai imi iese din headphones mode, super

  10. #650 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De azi sunt mandru posesor al unui iPhone 4 Din pacate, e versiunea 4.2.1 si nu-i pot face jailbreak momentan

  11. #651 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    De azi sunt mandru posesor al unui iPhone 4 Din pacate, e versiunea 4.2.1 si nu-i pot face jailbreak momentan
    Felicitari. Poti sa-i faci daca ai un Mac si rabdare... sau pe Windows dar tethered... oricum, nu mai e mult... si vine

  12. #652 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    imi poti da un tutorial ? pot face rost de un mac. iar rabdare si timp am
    faza e ca nu-mi place sa stau asa cu el, fara sbsettings si toata suita de aplicatii obligatorii

    am incercat sa fac pe windows, chiar si tethered, dar nu reusesc sa fac nimic. nu pune nici cydia, nici nimic.
    am dat restore din itunes si acum mi-a ramas in "conect to itunes", iar cand il conectez si dau restore, imi da o eroare si nu face nimic

  13. #653 SP
    Admin MonkY's Avatar

  14. #654 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    si daca nu am SHSH salvat ?

    da...deci nu stiu ce s-a intamplat, dar nu mai pot reintra in OS nici in cel original nici in cel custom. ceva idei ?

  15. #655 SP
    Admin MonkY's Avatar
    daca nu ai SHSH salvat... nu cred ca poti...

    cat despre reintrat in iOS... nu poti sa intri in DFU sau recovery mode si sa pui din nou 4.2.1 via iTunes ?

  16. #656 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    am incercat si nu ma lasa. cand il conectez si dau restore (ori original, ori un custom restore) imi da eroare si-mi zice ca nu poate face restore

  17. #657 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    am incercat si nu ma lasa. cand il conectez si dau restore (ori original, ori un custom restore) imi da eroare si-mi zice ca nu poate face restore
    Pai salveaza SHSH cu Umbrella , ai incercat asa ?

  18. #658 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    am reusit sa-l rezolv, cu ajutorul lui Mark (caruia ii si multumesc pe aceasta cale ) acum voi sta asa cu el, pana apare o solutie mai buna de jailbreak. mi se pare foarte ciudat fara sbsettings

  19. #659 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    am reusit sa-l rezolv, cu ajutorul lui Mark (caruia ii si multumesc pe aceasta cale ) acum voi sta asa cu el, pana apare o solutie mai buna de jailbreak. mi se pare foarte ciudat fara sbsettings
    cum ai rezolvat pana la urma?

  20. #660 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai bine il citez pe el aici

    Quote Originally Posted by mark View Post
    Verifica sa nu ai fisierul hosts din windows modificat, sa nu aibe la sfarsit 2 linii de cod in care apar literele "gs". Daca apar sterge liniile care contin acele litere, sunt ultimele 2 linii (poate fi si 1 linie doar) nu in alt loc. Apoi pune telefonul in dfu mode, vezi pe youtube cum, si fa un nou restore.
    btw, daca stii sau aflii vre-o modalitate de jailbreak calumea, let me know ca stiu ca tu te tot interesezi

    ---------- Post added 02-02-2011 at 12:18 AM ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Monky, tu sau cineva cunoscut a incercat asa ceva ? E cinev pe aici car a incercat asa ceva sau care recomanda ? Pot sa fac rost de un mac, dar nu as vrea sa deranjez pers respectiva degeaba. Astept pareri. Tks

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 185 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 83 133 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts