Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 33 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 652

Thread: iPad 2

  1. #481 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer pana acum la viteza de citire/afisare cel mai rapid tot iBooks mi s-a parut... in special la fisiere mari.

  2. #482 SP
    Member kside's Avatar
    Adobe Reader = FREE
    • E FREE - dar la fel e si iBooks.
    • Rapid, dar sta un pic iainte sa deschida un fisier mare (mai incet ca restul - GoodReader, PerfectReader, iBooks)
    • Suportul pt cuprins - basic. Fara nivele, foarte ingust - daca numele de subcapitol e lung (peste 30 chars) este cu ...
      * Poate e bug, dar la o carte de 2000+ pg si peste 500 MB, bookmarkurile nu merg, Acelasi fisier e ok in GR / PR / iB.
    • File-management = swipe delete. Atat. Fara foldere fara rename...
    • Control pentru Layere si Attachements nu exista. Ar fi fost prea frumos nu?
    Ce face in (+) fata de orice alt viewer (cunoscut) este ca poate deschide PDF Portofolio.
    * Suportul pt Portofolio e minim. Arata lista cu PDF-uri incluse (inclusiv folderele) si le deschide fara intarziere.
    * Numai GoodReader stie portofolio dar trebuie sa-l "Extraga" inainte (contraintuitiv), si plus ca GR nu e FREE.
    P.S.
    Am incercat niste fisiere cu JPEG2000 si au mers in toate PDF-Readerele, inclusiv in GR / PR / iB (sa fie de la iOS 5.0 ?)
    In 4.3.3. am incercat si sunt sigur ca toate pozele lipseau. - ALL GOOD then!

    mzm.rerlyjug.175x175-75.jpg mzl.nggzpqbf.480x480-75.jpg mzl.kynavpjs.480x480-75.jpg mzl.fxumybwx.480x480-75.jpg

  3. #483 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Conectivitate cross platform


  4. #484 SP
    Member kside's Avatar
    Dar nu e mai mult decat un multiplayer multiplatform.
    Acelasi engine pe 2 platforme diferite. Pong intre Linux si MAC - mare realizare.

  5. #485 SP
    Member kside's Avatar
    GPlayer = FREE

    * Bun player pt MKV HD. Si orice altceva video.
    * Se descurca cu DTS si merge fara poticneli si 720p.
    * Subtitrari stie dar nu sunt are setari foarte multe pt ele (nu poti schimba font sau seta marime)
    * Poti sa organizezi pe foldere clipurile / filmele
    * Thumbnail la ultima pozitie de playback (util sa vezi unde ai ramas)
    * TV-Out (n-am cablu dar zic ei ca suporta)
    * Transfer tipic (App-File-Sharing) dar suporta si url streaming (din Safari) la modul "gplayer://" (numai HTTP/FTP)

    mzl.irpznxnt.175x175-75.jpg mzl.hpbygjnj.480x480-75.jpg mzl.aqjgaiye.480x480-75.jpg

  6. #486 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Merci kside pt. raspunsul legat de video streaming, am luat ipadul dar nu am pc lol, o sa incerc in cateva zile gxtreme/air video

    Ce recomandati ca si editor. pt fisiere office, Documents to Go e ok ?

  7. #487 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Documents to Go premium mi-a deschis fisiere Office pe care celelalte nu au reusit... si a facut-o si ceva mai rapid. Nu pot sa zic daca este cel mai bun, dar eu am niste xls-uri protejate, care sunt imense... si la care doar DocsToGo s-a descurcat cu brio. Daca nu vrei ceva sa fie cat mai compatibil cu programele de PC, atunci mergi pe Numbers si Pages.

    Cat despre streaming direct de pe PC, daca ai iPad-ul jailbreaked... XBMC rulez!

  8. #488 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Din pacate am apucat sa fac update la ios 5 aseara dupa ce l-am cumparat si am inteles ca pe moment nu se poate face jailbreak, oricum aplicatiile costa atat de putin in general incat nici macar nu stiu daca merita sa-mi mai bat capul

  9. #489 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cand spunem jailbreak nu inseamna ca vorbim de aplicatii sparte... XBMC de exp. nu se gaseste decat in Cydia si este free. E unul din motivele pt. care nu am trecut inca la iOS5 (pe langa SBSettings & Co.)

  10. #490 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Salutare , am un ipad 2 versiunea 4.3.2. Am vreo sansa sa-i fac jailbreak? Tot caut o modalitate de ceva timp dar nu am reusit sa gasesc nimic!

  11. #491 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by geosnyper View Post
    Salutare , am un ipad 2 versiunea 4.3.2. Am vreo sansa sa-i fac jailbreak? Tot caut o modalitate de ceva timp dar nu am reusit sa gasesc nimic!
    Salut. Nu merge cu JailbreakMe 3.0 ?

  12. #492 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Imi zice sa fac upgrade la 4.3.3 altfel nu merge! Problem e ca am cautat 4.3.3 dar nu ma lass sa fac upgrade imi da o eroare cand incerc sa instalez!

  13. #493 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vorbeste cu userul Mark de pe forum. In cazul in care exista vreo solutie, el te poate ajuta

  14. #494 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Ok ...ms

  15. #495 SP
    Member kside's Avatar
    Halloween Sales = 0,79 EUR

    * proCreate for iPad
    * Inspire Pro - Paint, Draw & Sketch for iPad

    mzl.phkxknlk.175x175-75.jpg mzl.vmzqfkix.480x480-75.jpg si mzm.hlpuqwin.175x175-75.jpg mzl.akdnrwaa.480x480-75.jpg

    * Practic amble fac acelasi lucru. Mie mi s-a parut proCreate o idee mai rapid.
    * proCreate suporta si canvas HD (1920x1408px pe iPad 2) si PSD export (layere etc)
    * InspirePro nu stie layere, nici PSD nici HD, dar are o aplicatie (Mac/PC) de "render" si poate sa exporte creatiile la res mai mare.

  16. #496 SP
    Member kside's Avatar
    Mannequin = FREE

    * Nu-i rau, nici extraordinar dar e gratis si mai bun decat alte Apps gen "Poser"
    * Mult mai putin frustrant la pozitionat decat Mannequin Dancers de ex.
    * Are si un buton de random :-) si poate salva ... (fara export, e numai de fun)
    Attached Images Attached Images mzl.okvngzwp.480x480-75.jpg mzl.dyozmzlp.320x480-75.jpg mzl.jdzrprao.480x480-75.jpg mzl.kfdrepzn.480x480-75.jpg

  17. #497 SP
    Junior Member jamescole's Avatar
    Salut,am si eu o intrebare. Cablul asta (Cablu date Cellular Line iPad / iPhone BKUSBDOCK la Domo.ro, Accesorii Tablete & eBooks) e bun sa inlocuiasca cablul venit cu ipad-ul? Mi-am gasit cablul intr-o dimineata ros de dihori.. am o gramada de fire prin casa si fix pe asta de la tableta s-au gasit sa il roada. Mai am vreo 50% baterie si dupa nu mai am cum sa o incarc. Multuemsc anticipat.

    (sau daca aveti voi vreo recomandare,nu ma deranjeaza)

  18. #498 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Orice cablu facut pentru iPod, iPhone sau iPad merge fara probleme (eventual unu la peste 30-50 ron). Acela de la Domo e bun, dar daca tot esti dispus sa dai atatia bani pe un cablu, mai bine mai puin 20 ron (estimativ) si-ti iei unu original Apple si stii sigur ca este materialul care trebe si nu se strica asa usor

  19. #499 SP
    Member kside's Avatar
    Daca ar fi cu adevarat inventivi si nu ar pierde vremea cu pantente pe toate prostioarele.
    APPLE ar putea sa vina cu ceva sistem wireless de incarcare.
    Tehnologia exista si retele GSM / 3G / Wifi destule sa-ti mearga tableta perpetuu intr-un oras... Si nici macar nu e NEWs..



    Ca de pus panou solar pe spate la iPad nu s-au gandit.
    Bine ca s-au gandit la ceva pt lpatopuri... si la ceva pt pt playere/telefon
    Attached Images Attached Images 6a0120a5580826970c0162fbb94c6d970d.jpg 6a0120a5580826970c0134828ba340970c.jpg

  20. #500 SP
    Member kside's Avatar
    ABBYY TextGrabber + Translator (iPhone) = 0.79 EUR

    mzl.xggthjhk.175x175-75.jpg mzl.gfzqwnlu.320x480-75.jpg

    * OCR facut de ABBYY. Pacat ca numai pt iPhone, dar inca e 'eftin.
    * Mai au cateva apps la reducere pt recunoastere de text dar asta parea cel mai util.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 33 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts