Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 27 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast
Results 441 to 460 of 540

Thread: iPhone 6

  1. #441 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sure thing - Settings - Tapatalk - Notifications si acolo debifezi Sounds.
    Sau direct din Settings - Notifications - Tapatalk si debifezi Sounds. E valabil pt. orice aplicatie.

  2. #442 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Thanks! Ce imi recomandati, sa pun sau nu folie pe ecran? I-am luat un bumper, insa folie nu.

  3. #443 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    O folie de calitate e o investitie destul de buna din multe puncte de vedere - eu la 5-ul meu acum cateva luni i-am cumparat un case spigen care a venit cu folie inclusa si pot spune ca sunt super multimit de calitate si o recomand oricui (mai ales ca aplicarea a fost incredibil de usor de facut)

  4. #444 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-am avut niciodata folie... never will (am tot incercat diverse, de la chinezarii la invisihield, si nu le suport). Daca vrei sa-l protejezi, ia-i un case mai serios... Parerea mea. Hac

  5. #445 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ma, mie imi plac cele care mascheaza urmele degetelor. Mi se par singurele utile. De zgariat ecranul mi se pare aproape imposibil, nu am mai pus folie pe telefoane in ultimii 2-3 ani si in afara de Note 3 (care avea o constructie jalnica) absolut niciunul nu mi s-a zgariat/ciobit/crapat/etc. E adevarat ca foliile despre care vorbesc eu scad calitatea si luminozitatea ecranului, dar mi se pare un pret mic de platit pentru a scapa de urmele de degete. Ca sa nu mai vorbesc de domnisoare care au de multe ori fond de ten pe ecranul telefonului.

  6. #446 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Mie mi s-a zgâriat fără rușine 5s-ul. Și ca sa fiu sincer, nu avea de unde să o pățească. Telefonul meu sta in buzunarul pantalonilor, fara nimic altceva lângă el. Așa ca, good job, Gorilla (gl)Ass. Recomand oricui folie clară. Port așa ceva de ani buni și nu am sesizat niciodată diferența între ecran gol și ecran + folie.

  7. #447 SP
    Member blondutzu's Avatar
    ce case-uri/folii folositi? ma gândesc ca o folie display + un case cât mai slim si-ar face treaba

  8. #448 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Ringke sau Spigen, gasesti cu folie clara inclusa in pachet.Eu folosesc un Rinke Fusion.

  9. #449 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Test facut pe picior de plecare. Nu-mi vine sa cred cat de bine merge din casa... Vodafone, desigur!
    Later update: si un mic test pe WiFi
    Attached Images Attached Images img_0425-iphone6_vodafone_4g.png img_0430-iphone6-wifi.png

  10. #450 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Drag05azs View Post
    Ringke sau Spigen, gasesti cu folie clara inclusa in pachet.Eu folosesc un Rinke Fusion.
    multam, am luat-o pe cea mai slim:
    Carcasa iPhone 6 Air Skin - Soft Clear

  11. #451 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Desi nu prea imi plac nici skin-urile, le prefer in detrimentul huselor. In felul asta se pastreaza subtirimea si puteti face si telefonul mai ok ca si design scapand de liniile alea de pe spate.

    https://dbrand.com/shop/iphone-6
    Attached Images Attached Images screen-shot-2014-12-03-11.11.58.png screen-shot-2014-12-03-11.12.02.png screen-shot-2014-12-03-11.12.20.png

  12. #452 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Primul skin, negru total arată sublim.

  13. #453 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Eu mi-am comandat una din asta
    Radius v2 | BiteMyApple.co

  14. #454 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by d@nn View Post
    Eu mi-am comandat una din asta
    Radius v2 | BiteMyApple.co
    Cred ca trebuie sa fie "sublim" sa tii in mana asa ceva. Arata interesant, dar cred ca nu exista vreo modalitate mai buna de a face un iPhone mai putin ergonomic si mai enervant de tinut si de folosit

    P.S. Iar asta mi s-a parut de-a dreptul hilara: "Here's a tip... Apply a drop or two of super glue to the corners of the screws...". Super glue pe langa iPhone-ul meu? Neaah...

  15. #455 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Cit e de ergonomica n-am idee, o sa aflu cu putin noroc prin ianuarie, dar inclin sa cred ca nu se simte in mina. Mie mi-a placut aspectul, si faptul ca e minimalista, e doar cit sa nu se zgirie spatele sau ecranul cind ai telefonul pe masa.
    Cit priveste partea cu super glue, eu am loctite albastru, nu-i problema

    Edit:
    Mai urmaresc o varianta https://www.lunatik.com/products/iph...?variant=black
    E minunata pentru cind mergi cu motorul/excursie/noroiala cu atv-ul sau alte activitati d'astea. Astept poate apare pe portocaliul din poze totusi, momentan e disponibila doar pe negru.

  16. #456 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by d@nn View Post
    Mai urmaresc o varianta https://www.lunatik.com/products/iph...?variant=black
    E minunata pentru cind mergi cu motorul/excursie/noroiala cu atv-ul sau alte activitati d'astea. Astept poate apare pe portocaliul din poze totusi, momentan e disponibila doar pe negru.
    Superb. Aia pe portocaliu da bine cu deltaplanul.

  17. #457 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Voi aveti probleme cu Touch ID? A mers ok pentru o saptamana si acum face figuri. Imi spune ca amprenta nu e buna de 3-4 ori pana il pot debloca... Am incercat si sa scanez iar degetul si degeaba.

  18. #458 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nope... bat in lemn, n-am avut nicio problema cu el. Si nici nu mi-au venit pacienti cu asa ceva. Nu de alta, dar in afara de restore as new, nu prea as avea ce sa-i fac. Tot ce tine de TouchID e cam legat de procesor... Incearca un restore to defaults, desi o sa pierzi cam multe setari... fa un backup inainte, in caz ca nu rezolva, faci restore.

  19. #459 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am facut backup & restore si tot am probleme. Multi zic ca e de la update 8.1.1, nu stiu ce sa ii mai fac...

  20. #460 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incearca sa rezisti pana la 8.2 fara TouchID... si daca nu se rezolva atunci, la garantie cu el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 27 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts