Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 275 of 788 FirstFirst ... 175 225 265 273 274 275 276 277 285 325 375 775 ... LastLast
Results 5,481 to 5,500 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #5481 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    nu cred ca ar trimite cineva in romania la vanzare in magazin ceva care nu se potriveste cu consolele..daca nu merge, te duci cu el inapoi pt ca tu inca mai ai bonul presupun.

  2. #5482 SP
    Junior Member DonDodoCorleone's Avatar
    Am si eu o problema cu un joc pe Xbox 360. Dupa ce bag Cd-ul in consola, imi zice ceva de genu: "Problem disc". Jocul este original.

  3. #5483 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    probabil este zgariat

  4. #5484 SP
    Junior Member DonDodoCorleone's Avatar
    Jocul este nou, nu l-am jucat pana acuma deloc.

  5. #5485 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    nu exista nici o eroare "problem disc"...posteaza si tu exact mesajul

  6. #5486 SP
    Junior Member MagisterLudi's Avatar
    Am si eu o problema careia sper sa-i gasesc rezolvare aici. Mi-am facut cont pe XBOX Live. L-am activat astazi si am o luna Gold Membership. Mi-am creat cont windowslive, am bifat ca tara SUA. Mi-am cumparat pe gamepointsnow.com 2100 de puncte (codul mi-a venit instant prin e-mail) ca sa-mi cumpar si eu diverse. Din neatentie, prostie sau ambele la un loc, mi-am luat cele 2100 de puncte cu utilizare in UK&UE, iar eu am contul de Xbox inregistrat pe SUA. Deci, codul nu merge, imi spune ca e invalid. Am incercat sa schimb locatia, sa pun UK, dar la redeem code tot invalid imi spune. Evident, nu-l accepta pe cel de UK dupa ce eu am inregistrat contul pe SUA.
    Ce solutii am la problema de fata? Ce pot face pentru a valida codul? E foarte frustrant pentru ca nu vreau sa pierd 100 lei total aiurea.

  7. #5487 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Poti face inca un cont pe UK, separat, din consola. Mai primesti o luna live, etc.

  8. #5488 SP
    Junior Member MagisterLudi's Avatar
    Am incercat asta, evident. Nu merge. Desi contul e facut pe UK, probabil ca detecteaza IP-ul ca fiind din Romania. Dar e ciudat sa fie asa pentru ca cu primul a mers fara probleme. Deci, la contul nou facut pe UK imi da urmatorul mesaj: XBOX Live isn't currently available in the locale associated with this Windows Live ID. Please use a different Windows Live ID.

  9. #5489 SP
    Manager paul's Avatar
    Schimba locatia asociata Windows Live ID-ului. Sigur e pe Romania, schimba pe UK. Sau fa-ti repede alta adresa de email.

  10. #5490 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    sau vinde repede codul cuiva interesat si dupa ce reusesti sa modifici tot ce trebuie, iti cumperi din nou unul.. asa stai fara grija ca stai cu banii blocati.

  11. #5491 SP
    Manager paul's Avatar
    Mai bine face contul pe UK. Oricum o sa poata folosi aproape tot ce isi cumpara (exceptie haine de avatar) cu oricare profil de pe consola.

  12. #5492 SP
    Junior Member MagisterLudi's Avatar
    Am rezolvat-o in cele din urma. Am reusit sa fac alt cont pe UK si acum totul e in ordine. Ma bucur de cele 2100 de puncte.
    Mersi celor care au sarit in ajutor.

  13. #5493 SP
    Junior Member DonDodoCorleone's Avatar

    Cam asta este cea ce imi apare. Imi puteti spune ce sa fac?

  14. #5494 SP
    Member pufy's Avatar
    l-am dus inapoi exact asta le-am zis ... l-am schimbat cu shadowrun

  15. #5495 SP
    Member CaNtO's Avatar
    care stiti cum pot sa deschis un xbox 360??un video mai explicit ceva?

  16. #5496 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Cantoriu Andrei View Post
    care stiti cum pot sa deschis un xbox 360??un video mai explicit ceva?
    asta-i destul de explicit

  17. #5497 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Quote Originally Posted by DonDodoCorleone View Post

    Cam asta este cea ce imi apare. Imi puteti spune ce sa fac?
    Sa folosesti attachments, si vezi ca ti se duce lentila la dvd rom.

  18. #5498 SP
    Junior Member raduc's Avatar
    Salut,am consola modata,xbox 360 si am rugamintea cu fac si eu dvd-urile cu jocuri,cu ce program trebuie sa le fac,am stricat vreo 10 dvd si nimic.Multumesc anticipat

  19. #5499 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by raduc View Post
    Salut,am consola modata,xbox 360 si am rugamintea cu fac si eu dvd-urile cu jocuri,cu ce program trebuie sa le fac,am stricat vreo 10 dvd si nimic.Multumesc anticipat
    dude, citeste prima data regulamentul forumului http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/ aici este interzisa promovarea pirateriei. daca nu-ti schimbi mentalitatea nu o sa ai o viata lunga pe acest forum. incearca sa cumperi jocuri originale de pe aria de bazar Vinzi sau cumperi - Console Games Forum unde sunt destul de ieftine daca nu ia legatura cu Robert Dinu si iti trimite din Anglia http://www.consolegames.ro/forum/f41...-10ron-produs/ sau Alex http://www.consolegames.ro/forum/f41...-si-originale/. poti sa arunci un ochi si la magazinele din romania, au inceput sa scada preturile http://www.consolegames.ro/forum/f60...tati-sugestii/ sper sa faci alegerea corecta, bafta!

  20. #5500 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    sau in semnatura la baiatu

    la banii de 10 blncuri deja iti luai 1-2 orig

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts