Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 622 of 788 FirstFirst ... 122 522 572 612 620 621 622 623 624 632 672 722 ... LastLast
Results 12,421 to 12,440 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #12421 SP
    Member angloma's Avatar
    eu cred ca e de la anumite jocuri . Mi s-au intamplat doar 3 freezeuri de cand il am si extrem de rar , la F1 freeze 2 -3 sec si isi revine , legendary si mass effect 1 , in rest toate jocurile care le-am avut au mers perfect . Probabil anumite jocuri vin cu bugs,game crash si freeze.

  2. #12422 SP
    Junior Member bpdliviu's Avatar
    Multumesc mult pentru informatii. M-ai scos din bezna

  3. #12423 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    De ce nu pot sa ma conectez la Xbox Live Party? Defiecare data cand dau Join stau 30-40 de secunde si imi zice "Can't Connect To Xbox Lie Party". Trebuie sa dau Join pe un friend si deabea atunci intra dar iara foarte greu. Deja ma dispera.

  4. #12424 SP
    Junior Member mike88's Avatar
    sal...am si eu o nelamurire...la consolele noi (fab dupa 2011)...modarea cu RGH am inteles ca iti permite sa joci direct dp hard...dar merge si dp CD...?..multumesc...

  5. #12425 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Weekend-ul asta este Gold gratis!

  6. #12426 SP
    Junior Member marcelius78's Avatar
    nu stiu daca e locul potrivit, dar stie cineva ceva de gta5? a aparut? cand apare pe xbox...multumesc anticipat.

  7. #12427 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    De ce nu pot sa ma conectez la Xbox Live Party? Defiecare data cand dau Join stau 30-40 de secunde si imi zice "Can't Connect To Xbox Lie Party". Trebuie sa dau Join pe un friend si deabea atunci intra dar iara foarte greu. Deja ma dispera.
    Ai router ?
    Quote Originally Posted by marcelius78 View Post
    nu stiu daca e locul potrivit, dar stie cineva ceva de gta5? a aparut? cand apare pe xbox...multumesc anticipat.
    Este thread pentru joc: http://www.consolegames.ro/forum/f60...heft-auto-5-a/ . Inafara de singurul trailer, oficial nu au mai spus/aratat nimic.

  8. #12428 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Da, am router. Pana acuma tot router am avut si nu aveam probleme.

  9. #12429 SP
    Junior Member marcelius78's Avatar
    multumesc frumos Paul

  10. #12430 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Si eu am avut probleme cu intrarea in Party-uri.Trebuie dezactivat NAT-ul din router si dupa aceea nu o sa ai probleme.

  11. #12431 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Si cum il dezactivez? Am intrat la MW3 si imi scrie "Your NAT Type: Moderate", inainte era Open. Am un D-Link Dir 600.

  12. #12432 SP
    Member momi's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Si cum il dezactivez? Am intrat la MW3 si imi scrie "Your NAT Type: Moderate", inainte era Open. Am un D-Link Dir 600.
    trebuie sa faci port forwarding ...uite aici unul din multele tutoriale ...am avut si eu aceeasi problema si acum functioneaza totul ok.

  13. #12433 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am incercat asa si nu imi merg, eu la Port Forwarding e diferit fata de video.
    Attached Images Attached Images 123.jpg

  14. #12434 SP
    Manager paul's Avatar
    La "Name" pui ce vrei, ceva sugestiv totusi, sa stii ca e vorba de Xbox. La "IP address" pui adresa de retea a consolei. E ceva de genul 192.168.x.x. Si deschizi porturile acestea:
    Xbox LIVE requires the following ports to be open:
    • Port 88 (UDP)
    • Port 3074 (UDP and TCP)
    • Port 53 (UDP and TCP)
    • Port 80 (TCP)

  15. #12435 SP
    Member momi's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Am incercat asa si nu imi merg, eu la Port Forwarding e diferit fata de video.
    este acelasi lucru , sub alta forma , daca nu te descurci cauta un tutorial cu exact tipul tau de router , sunt zeci de tutoriale pe youtube.

    ...asa cum zice paul cel mai bine este sa deschizi toate porturile postate de el ,astfel nu mai ai probleme cu nici un joc sau conexiune live.

  16. #12436 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    am o intrebare: Live-ul este region locked ?adica pot downloada un joc/dlc in mod normal(de pe site-ul de Live de pe PC) sau trebuie sa folosesc VPN ptr orice vreau sa cumpar de pe Live ?
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    DLC-uri si arcade-uri merg fara VPN!
    si care necesita VPN ?

  17. #12437 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    DLC-uri si arcade-uri merg fara VPN!

  18. #12438 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    DLC-uri si arcade-uri merg fara VPN!
    Nu e asa, sunt si DLC-uri sau arcade-uri blocate pe regiuni.
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    am o intrebare: Live-ul este region locked ?adica pot downloada un joc/dlc in mod normal(de pe site-ul de Live de pe PC) sau trebuie sa folosesc VPN ptr orice vreau sa cumpar de pe Live ?
    Sunt foarte putine lucruri region-locked asa ca nu e o problema majora.

  19. #12439 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    DLC-uriile de la Batman AC,Mass Effect 2,Outland sau Trials Evolution sunt printre cele blocate ?

    si inca o intrebare: are cineva de aici garantie internationala?daca se strica Xbox-ul cum procedez ?

  20. #12440 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts