Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 772 of 788 FirstFirst ... 272 672 722 762 770 771 772 773 774 782 ... LastLast
Results 15,421 to 15,440 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #15421 SP
    Junior Member gabryi2288's Avatar
    scuze baieti gamertag gabryi2788 din cauza ca eram cu gandul in alta parte scuzee

  2. #15422 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    stie cineva ce contine update-ul care este acum pentru xbox 360?

  3. #15423 SP
    Junior Member gabryi2288's Avatar
    de ce intrebi o ai modata?

    ---------- Post added 05-11-2014 at 21:07 ----------

    update software si live

    ---------- Post added 05-11-2014 at 21:15 ----------

    mai precis sitemul de operare a fost imbunatatit sa poata accesa pana la 32 mb si live sa poti accesa anumite aplicatii fara a te conecta la live cu gamertagu sau a avea abonament gold ci doar acces la internet

  4. #15424 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Nu este modata, doar ca a reusit sa-mi corupa memoria interna de 4gb. Acolo aveam salvarile si profilul....................
    Micro$oft...

    ---------- Post added 06-11-2014 at 08:19 ----------

    A trebuit sa dau format la memoria interna a consolei (vedea liber 30mb si daca intram sa vad ce contine: 0,nimic, -infinit). Dupa format am incercat sa descarc din nou profilul meu, pauza, cica nu se pot descarca profile momentan (semn ca mai au si altii problema mea)

    Din nou doresc sa multumesc pe aceasta cale lui Micro$oft pentru lucrul bine facut!
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    NOT!

  5. #15425 SP
    Junior Member gabryi2288's Avatar
    incearca sa faci asta pe pc sau incearca sa te loghezi si vezi ce-ti zice eventual intra in contact cu cei de la microsoft daca nu ai reusit sa-ti descarci profilul oricum ultimul update a avut oarecum ceva cu profilelel online dar de memorie nu cred ca ar fi trebuit sa ai probleme intra in serviciul clienti si o sa se rezolve

  6. #15426 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    nu mai am garantie...

  7. #15427 SP
    Junior Member Andre's Avatar
    salutare colegi , am o intrebare : am un xbox360 slim si gasisem la un coleg fifa 14 de xbox one . nu pot sa joc pe slim-ul meu fifa 14 de one ?
    multumesc anticipat

  8. #15428 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Andre View Post
    salutare colegi , am o intrebare : am un xbox360 slim si gasisem la un coleg fifa 14 de xbox one . nu pot sa joc pe slim-ul meu fifa 14 de one ?
    multumesc anticipat
    Nu merge, jocurile de Xbox 360 slim sunt pe DVD DL, cele de Xbox One sunt pe Blueray.

  9. #15429 SP
    Junior Member gabryi2288's Avatar
    pentru ce garantie? ei iti pot furniza date si pot vedea ce se intampla cu consola ta fara a fi in garantie mai ales ce tine de soft si profil cum zici tu daca ai facut update-ul si dupa ai avut probleme iti garantez ca or sa te ajute fara nici o problema trb doar sa intri pe site-ul microsoft si spui ce probleme intampini si o sa vezi ca o sa se remedieze atat cat nu tina de altceva stricat in consola

  10. #15430 SP
    Junior Member Andre's Avatar
    ca de anu trecut nu mai sunt la curent cu upgrade-urile .. nici cu joacele ce au aparut..
    multumesc frumos

  11. #15431 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    ok, o sa incerc sa le fac o sesizare, dar raul este implinit, am pierdut salvarile, etc.
    pentru descarcarea profilului nu cred ca o sa intampin probleme, o sa mai incerc diseara.

  12. #15432 SP
    Junior Member gabryi2288's Avatar
    itra pe pc si log in xbox 360 live introduci gamertag sau email-ul pe care ai contul de xbox si parola dupa care te duci in jos de tot si contact us si scrii ce probleme ai si o sa te puna in contact cu cineva capabil de problema care o ai si no sa-ti ceara nimeni garantia sau mai stiu eu ce trb doar sa ai consola conectata la net si sa fie on

    ---------- Post added 06-11-2014 at 11:25 ----------

    cat despre salvari din ce stiu se pot recupera o data cu profilul acuma depinde la ce te referi jocuri si dlc-uri descarcate sau la achievements,jocurile si dlc-urile se pot recupere si downloada o data ce ai profilul recuperat si abonament gold fara nici o problema si achievemnts stiu ca raman salvate pe profil si jocurile care le-ai jucat in schimb nu stiu nk de campaniile jocurilor ce le-ai jucat probabil se vor pierde salvarile dar toate spre bune sa speram ca poti recupera totul

  13. #15433 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by cashonly View Post
    ok, o sa incerc sa le fac o sesizare, dar raul este implinit, am pierdut salvarile, etc.
    pentru descarcarea profilului nu cred ca o sa intampin probleme, o sa mai incerc diseara.
    Trebuia sa folosesti functia de cloud. E destul de sfanta.... Un prieten de-al meu nu a mai putut sa isi descarce profilul dupa ce a facut format, ii aparea nu stiu ce eroare. Incearca sa ii suni, e cea mai buna solutie. Daca ii contactezi o sa spuna ca fac o "sesizare" si ca o trimit la cineva cu cunostinte mai mari si poate dura o infinitate.

    Cat despre salvari, asta e....

  14. #15434 SP
    Junior Member gabryi2288's Avatar
    eu de cate ori am avut probleme si am incercat sa sun nu mi-a mers fiind in alta tara serviciul clienti si asistenta in schimb pe pc am primit in maxim 2-3 min asistenta dar nu asta e important asistenta o sa primeasca oricum ar fi si da cel mai bn profilul e sa-l salvezi pe cloud dar e imposibil sal pierzi definiv doar daca primesti ban permanent

  15. #15435 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    destiny joaca cineva?

  16. #15436 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    mda, se pare ca acum consola a ramas blocata intr-un fel de loop, imi tot zice ca este un update disponibil, ii dau instalare apoi, iar zice de update, am dat clear cache si format la memoria interna. degeaba

  17. #15437 SP
    Junior Member gabryi2288's Avatar
    chiar nu stiu ce sa-ti spun doar sa incerci sa formatezi xbox-ul la se tarile de fabricatie

  18. #15438 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    problema intr-un final este alta, nu a aparut nici un update aseara pentru xbox 360, nu? s-a corupt memoria interna, asta e primul semn, cere update la infinit, al 2-lea semn a fost ca s-a sters tot de pe memorie. cat am frecat-o eu, am avut bafta ca sa apara la "storage" ca unformated, in acest fel xbox-ul nu mai o alege pentru instalarea update-urilor si nici pentru descarcarea profilului. am bagat un stick si accepta sa instaleze tot ce are nevoie, acum sunt din nou "operational" doar cu 4gb mai putin. m-a dezamagit iarasi microsoft cu faza asta.

    o sa o adaug la lista de dezamagiri din decursul timpului: RROD (am avut cateva console care au cedat), multiplayer platit (sony si nintendo l-au lasat la liber), noul dashboard PLIIIIIIN de reclame, doar 20% din dasboard se refera la consola in sine.

    cred ca am ales xbox 360 deoarece mi-a placut mult xbox clasic. m-am lasat pacalit.

    Multumesc Micro$oft ca mi-ai usurat decizia, de sarbatori nu mai trebuie sa aleg intre 3 console, ci doar 2, wiiu si ps4. RUSINE!

  19. #15439 SP
    Junior Member gabryi2288's Avatar
    nu ultimul a fost la sf lu septembrie cel putin atunci mi la facut mie dar m-am gandit ca poate nu ai fost online si l-ai facut ieri in fine nu stiu ce sa-ti zic in legatura cu asta eu am avut de la xbox pana la asta slim si n-am avut niciodata probleme si de sarbatori o sa optez tot pentru xbox pentru ca ps 4 deja are ceva probleme si o spun din ce mi-au zis prieteni care au deja ps 4 dar cred ca fiecare isi face propriile alegeri

  20. #15440 SP
    Junior Member Ionut Laurentiu's Avatar
    am si eu o nelamurire...de vreo 2 zile tot incerc sa imi fac un cont pe xbox.com ca sa imi cumpar cod-ul GOLD...am mai avut pana acum cont pe xbox.com..si am cumparat gold in fiecare luna..si n-am avut nici o preoblema..de luna aceasta..cand am incercat sa cumpar GOLD..n-a mai mers..imi da erroare mereu...nici sa dau update la cont..nimic..doar sa sterg motoda de plata....in fine..am incercat sa fac alta metoda de plata..dar apare aceeasi eroaore...a mai patit careva chestia asta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 772 of 788 FirstFirst ... 272 672 722 762 770 771 772 773 774 782 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts