Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 29 FirstFirst ... 19 27 28 29
Results 561 to 568 of 568

Thread: Xbox 360 Slim

  1. #561 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    1. Sunt doua variante, una soft si una hard RGH (cu chip). Cea cu chip inca nu este fiabila, pt ca trebuie sa apara un soft prin care poti juca (este in lucru si probabil nu va mai dura mult pana apare).
    2-3. Daca alegi varianta soft, ai acces la xbox live si te poti juca online, atata timp cat respecti unele proceduri. Daca alegi varianta RGH si vei mai putea intra pe live.
    4. Treaba cu garantia este putin relativa, depinde.
    5. Merge sa joci cu mouse si tastatura, dar doar unele modele sunt acceptate.

  2. #562 SP
    Junior Member jony82's Avatar
    Haleluia... Ms mult pt info! Presupun ca se gasesc tutoriale legate de procedurile pentru a putea sa joc online cu RGH (daca ai vre-un link bun va fi foarte apreciat). Legat de tastatura si mouse vad ca lumea vorbeste despre asa ceva XCM Sunt si modele de tastatura/mouse care merg direct fara a fi nevoie de vre-un adaptor? Iar daca nu cer prea multe... ce anume intelegi prin relativa treaba cu garantia? Depinde de ce?
    Si inca ceva... daca stiti pe cineva care modeaza BINE soft (sau ma rog... FOARTE BINE vreau sa spun ) in Brasov un contact ar fi apreciat

    Multumesc pt info keanustar inca o data
    Si off topic... cum Dumnezeu iesi din kinect adventures ca nu gasesc vre-un exit game... scot tot timpul DVD-ul ca sa ies

  3. #563 SP
    Member stefipsy's Avatar
    Am cred ca un fel de problema ..sau nu stiu daca e problema , eu sper ca nu e ....si anume ca de cand am cumparat hdd de 250 gb pentru 4gb x360 slim .... de fiecare data cand termin de jucat si dau sa ies pe dashboard are loc un freeze de genul ca si cum discul ar incerca sa fie citit dar se aude un "ckk...ckk. ck " sacadat. Daca dau eject disk manual ... se continua in mod normal navigarea prin dashboard. Intampin lucru asta doar cand joc de pe hdd. Am curatat cacheul .. am eject/insert hdd'ul ...si nimic. sunt la zi cu ultimul update de dashboard. Care credeti ca ar fi problema ? sa fie firmare issue ..sau e ceva mai grav ? NU am intampinat nici un altfel de necaz cu consola. nici freeze in-game ...nici nimic, merge perfect ...atat doar. Ce ziceti ?

  4. #564 SP
    Manager paul's Avatar
    Nici un joc (inafara de arcade-uri) nu are exit. Apesi pe butonul Xbox Guide din mijlocul controllerului si selectezi "Xbox Dashboard".

  5. #565 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pe RGH 99% sigur nu vei putea juca pe live, dar nu se stie niciodata. Sa vedem cum va fi softul pentru el. Vei putea juca, probabil, prin xkay - doar jocurile care suporta system link. E relativa treaba cu garantia pentru ca la RGH e clar ca e umblat in ea atata timp cat are lipit acolo un chip in plus. La Cele modate soft nu mai este valabila garantia daca ai primit ban pe live cu consola respectiva (asta daca isi dau seama cei din magazin, adica daca verifica asta).
    Pentru modare recomand Donely. Eu la el am modat si playstation si xbox si este foarte priceput. Ii trimit consola prin curier si, dupa ce o modeaza, ti-o trimite inapoi. Din Brasov nu stiu, dar cauta pe aria de publicitate, poate gasesti pe cineva.

  6. #566 SP
    Junior Member jony82's Avatar
    Ok... poate ma lamureste cineva. Modare cu gaurirea cipului??? Am vorbit cu cineva si stiam despre cele doua variante spuse de voi. Una preseupune gaurirea cipului?

  7. #567 SP
    Member adicodlea's Avatar
    In curand o sa apara noul glitcher de la Team Xecuter " DemoN" care are un nand in plus , asociat cu cel al consolei veti avea RGH si Live pe aceeasi consola cu un sigur cip !
    La consolele Phat nu trebuie nici o gaura in cip , aceasta se aplica doar la consolele slim cu chipset Winbond pe dvd-rom !

  8. #568 SP
    Junior Member Torinezu's Avatar
    La consola mea xbox 360 slim uneori cand joc se aude beep-ul ca si cum s-ar deschide cd-romul dar nu se deschide....pare ciudat dar uneori se aude beep-ul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 29 FirstFirst ... 19 27 28 29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts