Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 219

Thread: Ghid: Cum sa treceti de blocarea pe regiuni pe Xbox Live - Xbox 360

  1. #141 SP
    Junior Member virgil.luica's Avatar
    nu merge uk.vpnreactor.com! pe free account merge doar vpn.vpnreactor.com

  2. #142 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Virgil, ai o saptamana upgradare de la free la paid account, deci iti va merge. Daca nu, incearca cu alt VPN provider free. Nu conteaza atat de mult VPN provider, ci sa urmezi pasii din clipul ala.

  3. #143 SP
    Junior Member virgil.luica's Avatar
    cu conectarea n-am avut probleme, dar inca nu am gasit un vpn free de uk pe care sa mearga live-ul !

  4. #144 SP
    Junior Member Xchelu's Avatar
    Are cineva vreo idee de ce nu am conexiune la internet pe xbox daca dau share la vpn de pe laptop? Setarile le am cele specificate in posturile de mai sus folosesc vpn de la vpnreactor si win 8.1 . Luna trecuta l-am folosit si mergea acum numa nu il pot face sa mearga.

  5. #145 SP
    Junior Member adidasuk15's Avatar
    Salut....am si eu o problema.....am incercat sa cumpar fifa 14 la promotie de pe xlive market.....mi au zis chestia aia cu region block. contul meu e facut pe uk. apoi am zis sa incerc altceva am folosit teamviewer m am conectat la calc sora mii care e in uk si am comandat de acolo fifa 15 de pe xbox com... a mers....mi au luat banii tot ce trebuie....acum problema este ca nu reusesc sa l downloadez pe consola imi da mereu la 75% download fail. ce as putea sa fac....tin sa mentionez ca am incercat si cu vpn si acelasi lucru pe la 80%...contul de vpn fiind din acela free pt o sapt de pe vpnreactor. as aprecia orice ajutor. o seara buna

  6. #146 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Fă exact ca-n video-ul postat de Kragod cu o pagină în urmă și îți va merge cu siguranță!

  7. #147 SP
    Junior Member CodrinMarius's Avatar

    conectare prin vpn

    A reusit cineva saptamana asta sa ia jocul de la games with gold? Am cont de UK si nu ma lasa, imi spune de regiune. Tot incerc cu tutorialul de vpn si nu reusesc. Mi-am facut cont pe vpnreactor, se conecteaza, laptopul imi zice ca e adresa de US, i-am dat share catre conexiunea cu fir, cablu crossover am. Cand ii dau sa ruleze testul de conexiune, imi da ca are network, dar net nu.. Imi zice la info ca your dns server cannot resolve xbox live adresses.

  8. #148 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by CodrinMarius View Post
    A reusit cineva saptamana asta sa ia jocul de la games with gold? Am cont de UK si nu ma lasa, imi spune de regiune. Tot incerc cu tutorialul de vpn si nu reusesc. Mi-am facut cont pe vpnreactor, se conecteaza, laptopul imi zice ca e adresa de US, i-am dat share catre conexiunea cu fir, cablu crossover am. Cand ii dau sa ruleze testul de conexiune, imi da ca are network, dar net nu.. Imi zice la info ca your dns server cannot resolve xbox live adresses.
    Ca sa te putem ajuta spune-ne :
    - sistem de operare
    - ai respectat 100% setarea ? Wifi - laptop - consola
    - ip de US nu inseamna ca va merge GwG si pe UK
    - etc tot ce iti vine in minte si ne-ar putea ajuta sa te conectezi

  9. #149 SP
    Junior Member CodrinMarius's Avatar
    Am Win7. Pe laptop primesc net prin wireless de la router conectat la RDS. Firul crossover e conectat la consola. Conexiunea VPN e facuta din windows. Pentru UK folosesc Best UK VPN Service | UK PPTP VPN Account for FREE!.... Am dat share la conexiunea VPN catre placa de retea cu fir. In Xbox e lasat pe automat, ii dau restart. Daca verific in laptop, am IP de UK, netul merge, dar xboxul nu are nici macar network conection.

    Mi-am facut cont si pe vpnreactor, de care se zice ca merge, dar exact aceeasi poveste. Cand intru in Win 7 la network conections, imi arata acolo grafic retelele la care sunt conectat.. VPN apare separat si wirelessul si firul apar in aceeasi reatea home. Nu stiu cum naiba se schimba astea in Win7, poate sa fac cumva sa apara VPN si LAN pe aceeasi retea.

    Am facut si setarile alea in properties la VPN, cu disable win Logon si mai erau 2.

    Azi am facut bridge in placa wireless si fir LAN, apoi am dat share la VPN catre bridge. In combinatia asta xbox mi-a zis ca are network connection dar net tot nu. Asta cand ii dai testul ala sa verifice.

    Am sa mai incerc.

  10. #150 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by CodrinMarius View Post
    Am Win7. Pe laptop primesc net prin wireless de la router conectat la RDS. Firul crossover e conectat la consola. Conexiunea VPN e facuta din windows. Pentru UK folosesc Best UK VPN Service | UK PPTP VPN Account for FREE!.... Am dat share la conexiunea VPN catre placa de retea cu fir. In Xbox e lasat pe automat, ii dau restart. Daca verific in laptop, am IP de UK, netul merge, dar xboxul nu are nici macar network conection.

    Mi-am facut cont si pe vpnreactor, de care se zice ca merge, dar exact aceeasi poveste. Cand intru in Win 7 la network conections, imi arata acolo grafic retelele la care sunt conectat.. VPN apare separat si wirelessul si firul apar in aceeasi reatea home. Nu stiu cum naiba se schimba astea in Win7, poate sa fac cumva sa apara VPN si LAN pe aceeasi retea.

    Am facut si setarile alea in properties la VPN, cu disable win Logon si mai erau 2.

    Azi am facut bridge in placa wireless si fir LAN, apoi am dat share la VPN catre bridge. In combinatia asta xbox mi-a zis ca are network connection dar net tot nu. Asta cand ii dai testul ala sa verifice.

    Am sa mai incerc.
    nu trebuie cablu crossover intre consola si laptop ci cablu normal.

  11. #151 SP
    Junior Member CodrinMarius's Avatar
    l-am cumparat pentru ca am crezut ca de asta nu imi merge... initial incercasem cu cablul normal, care leaga xbox de priza de perete..... am sa mai incerc.. trebuie sa fie ceva ce omit

  12. #152 SP
    Junior Member obycu's Avatar
    A mai incercat cineva cu ultima varianta? La mine nu merge orice i-as face.

  13. #153 SP
    Junior Member florinake's Avatar
    Si eu m-am chinuit mult de pe calculatorul cu Windows 8, insa fara succes. Am incercat in schimb de pe un calculator mai vechi cu XP si a mers fara probleme.

  14. #154 SP
    Junior Member obycu's Avatar
    Multumesc florinake. O sa bag si eu Xpul si vad daca merge.

  15. #155 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Confirma cineva daca pe Windows 8 nu merge schema cu VPN? Ca am incercat de 2 ori cate 4 ore de fiecare data...useless. Voi incerca si pe Windows 7 de pe alt laptop....Bioshock offer is really good!!

  16. #156 SP
    Junior Member obycu's Avatar
    Am incercat si eu si pe win 8 si win 7, dar nici un rezultat. Pe XP a mers fara probleme.

  17. #157 SP
    Junior Member andrey1083's Avatar
    Nici eu nu am reusit pe windows8.1 Pe windows7 32biti a mers fara probleme, 2 placi de retea, cablu cossover si vpnreactor.com. Tragi primul procent cu vpn, restul pana la 79% cu net normal. In cazul meu la 80% se facea verificarea, restul de 20 procente erau dedicate instalarii, download-ul fiind complet.

  18. #158 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Eu am gasit ceva acum, dar nu stiu inca daca pagina are virusi, este vorba despre "http://www.netflixfixer.com/".

    Fara cont fara nimic, se folosesc doar DNS-urile de acolo.

    Acum am incercat si mi-a mers cu cel de Canada / Europe - primary: 109.74.12.20; secondary: 213.5.182.117.


    AlexB

    ---------- Post added 28-06-2014 at 09:04 ----------

    Rog unu admin sa-mi stearga acest post, iar pe cel de mai sus sa-l mute la topicul http://www.consolegames.ro/forum/f9-...hulu-plus-etc/ pentru ca am postat gresit sau sa le stearga pe ambele si postez corect inca odata.


    AlexB

  19. #159 SP
    Member vallio's Avatar
    Salut, sunt nou pe aici region block se mai aplica si pentru XBONE?
    Am facut cont de UK si am dat sa incerc xbox live free 1 luna dar vad ca imi cere CONT de card, nu as vrea sa bag direct cont de card sunt mai suspicios de fel se poate face si in altfel?

  20. #160 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Si eu am aceeasi problema ca si Codrin Marius.. am urmat toti pasii , am facut toate setarile. Am facut conexiunea Vpn de la UK VPN - UK.UFreeVPN.COM , am intrat pe vpnsurfing.com ip-ul este de UK totul in regula. Problema e ca de fiecare data cand ma conectez la conexiunea VPN , xboxul isi pierde conexiunea la internet de la laptop. Nu inteleg unde gresesc, am incercat toate setarile/modalitatile si degeaba.. ma poate ajuta cineva? sa fie oare de la Router ? PPTP ala ce este mai exact? Oare acolo e problema? Help me please

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  2. Xbox Live Gamertags - Xbox 360 By Sanjuro in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 814 Last Post: 26-10-2017, 11:55
  3. Cum downloadez un joc de pe xbox live (prin voucher) By OvidiuM13 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 04-06-2015, 12:42
  4. Cum Desfac carcasa de la xbox 360 By bmth5 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 12 Last Post: 09-06-2010, 08:31
  5. Replies: 8 Last Post: 04-03-2009, 23:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts