Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 39 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 777

Thread: Kinect (Project Natal)

  1. #1 SP
    Senior Member eXist's Avatar

  2. #2 SP
    Member dogdan's Avatar
    sunt curios daca aceasta camera recunoaste joucatorul 3D sau 2D.

  3. #3 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Poate aflam un release date intre timp.
    Detaliile vin de la sine.

    ---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:00 AM ----------



    ---------- Post added at 01:08 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------


  4. #4 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Ganditi-va cum va fi sa batem homeless-ii in Condemned 2 cu "Natal box" atasat consolei! Damn sweet !

    Fara sa mai vorbim de Fight Night and such...

  5. #5 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Eu cred ca momentan e la stadiul de proiect si mai au mult de munca pana vor ajunge la performanta videoclipului de prezentare. Nu ma gandesc decat la faptul ca pana nu demult am vazut ca pentru a introduce miscari cat mai reale in jocuri se folosesc cateva camere si actori cu o multime de senzori pe ei. Deci din cele 3 video cel mai aproape de realitate e al 3-lea dar din cate am vazut nu se apropie nici pe departe de performantele din video 1. Sunt doar niste miscari simple cu mainile pe care si Sony le are la camera lor si daca nu ma insel erau si pe PS2 - Eye toy. Ce se mai observa la video 3 e faptul ca consola sau ce au folosit acolo are nevoie de cateva secunde sa recunoasca comenzile vocale simple (alegerea culorilor). Deci per ansamblu nu ar trebui sa fim cine stie ce uimiti. Daca te limitezi doar la video 1 si 2, care pot fi niste filmulete bine regizate, intradevar poti sa visezi cu ochii deschisi dar eu cred ca mai au mult de lucru la proiectul asta. Momentan eu zic ca e doar o strategie de marketing, au starnit curiozitatea, au spus clar ca tehnologia va fi compatibila cu toate XBoxurile 360 care au fost vandute si care se vor vinde si acum asteapta sa vina comenzile de console. Acum poate nu sunt chiar subiectiv - ma declar un fan PS3 -dar eu zic am dreptate macar 75% si promit ca daca apare chestia asta o sa imi iau si XBOX.

  6. #6 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Deja au Xbox Live Vision care stie de face recognition, face tracking, motion. O face mai greu, dar o face.

  7. #7 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    @cristi-dinu: dude, nu face motion capture... E vorba pur si simplu de o regandire a interfetei dintre gamer si joc.

    Iarasi, au spus ca deja este trimisa la partenerii Microsoft (i.e. companiile care fac jocuri pt. Xbox). Asa ca in curand va fi realitate (as in, in living-urile noastre).

    Nu cred ca este strategie de marketing in mai mare masura decat working technology, am vazut-o functionand ffs!

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Tehnologia e fenomenala. Cei de la Nintendo cred ca s-au scapat pe ei.

  9. #9 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Tehnologia e fenomenala. Cei de la Nintendo cred ca s-au scapat pe ei.
    Intr-un fel dar sa nu uitam wii fit-ul!

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Intr-un fel dar sa nu uitam wii fit-ul!
    Domnu, serios acum. Nu poti compara Wii Fit cu ce au prezentat oamenii aia acolo.

  11. #11 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pare foarte frumos acest Natal, dar doar pare. De ce? Ganditiva cum e sa jucati Fifa, CoD, Halo, DMC, GOW etc cu asa ceva. Sa fi nevoit sa il depasesti pe Ronaldo, Messi. Sa fi nevoit sa reactionezi foarte repede in COD, GOW si majoritatea FPSurilor, Action, RPG etc. Acest Natal ar face experienta foarte frustranta in asemenea jocuri. In jocuri casual ar merge foarte bine, dar ati plati ca sa jucati cateva jocuri pentru 2 ore? Eu cred ca nu

  12. #12 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Sunt de acord cu privire la Fifa (desi nu joc, but I see your point), dar in CoD, de ex., ar fi fenomenal sa poti epola arma, sa poti controla tragerea, linia de foc, etc. Poti reactiona mult mai repede in fps-uri cu aceasta interfata (cu minimum de antrenament/ break in period), in comparatie cu controller-ul clasic.

    Eu, unul, abia astept Natal, tocmai din acest motiv. Besides, nu cred ca va disparea complet controller-ul clasic, banuiala mea este ca va ramane o optiune pt. gameri destul de mult timp de-acum incolo.

    In afara de asta, cred ca avantajele Natal se vad clar in fighting-uri si in sports games. Desi, repet, shooter-ele vor fi o experienta mult mai antrenanta cu interfata asta.

  13. #13 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Sunt sigur ca daca va aparea acest Natal, va venii cu jocuri incluse in pachet. Sunt doar anumite jocuri facute special pentru acest sistem. Este destul de limitat. Nu este ceva facut pentru hardcore gamers, este ceva casual, sa joci in familie, precum Wii. erik95 , te-ai dus prea departe, gandeste logic.
    Eu unul as prefera sa platesc pentru asa ceva sa joc 2 ore, cu prietenii, prietena, familia. In caz ca n-ati observat in prezentare. Despre asta este vorba. FUN!

  14. #14 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Este destul de limitat acum. Cu timpul se va perfectiona. Se vor perfectiona si developerii sa poata sa faca jocuri gen COD sau altele usor jucabile si cu acest "gadget". In opinia mea este un pas inainte. Este vorba de FUN este vorba de EVOLUTIE. Nu pot sa sufar oamenii care spun nu evolutiei...ei prefera sa se joaca inca pe joystick-uri de la ATARI sau sa foloseaasca keyboard de CIP-03 si sa mearga cu Dacia ca daca doamne....da cineva cu EMP-ul si moare bordcomputer-ul la Audi!

    Bravo lor tuturor celor ce au muncit la acest proiect. Sunt convins ca next gen console o sa aibe acest feature inclus in ele.

  15. #15 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    @cristi-dinu: dude, nu face motion capture... E vorba pur si simplu de o regandire a interfetei dintre gamer si joc.

    Iarasi, au spus ca deja este trimisa la partenerii Microsoft (i.e. companiile care fac jocuri pt. Xbox). Asa ca in curand va fi realitate (as in, in living-urile noastre).

    Nu cred ca este strategie de marketing in mai mare masura decat working technology, am vazut-o functionand ffs!
    Ai dreptate nu face motion capture... face chiar "full body motion capture" asta daca ai urmarit cu atentie primul filmulet.

  16. #16 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Da, acum am vazut omisiunea, citeste "nu face numai motion capture", te rog, asta intentionam sa scriu.

    Alte pareri despre device?

  17. #17 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Da, acum am vazut omisiunea, citeste "nu face numai motion capture", te rog, asta intentionam sa scriu.

    Alte pareri despre device?
    Alte pareri... E cel mai tare device din gaming pe care l-am vazut in ultimii 15 de ani. Daca il scot astia maine ma duc sa fac imprumut in banca sa il cumpar impreuna cu Xbox-ul.
    Si ca jocuri utilitatea lui va fi maxima in jocurile distractive cum sunt cele de pe Wii. La shootere ma gandesc la o problema care trebuie sa o rezolve: ca sa te intorci cu personajul la 180 grade trebuie sa te intorci cu spatele la televizor? In jocurile de fotbal nu cred ca o sa poata fi folosit pentru ca ar trebui sa fugi prin sufragerie ca nebunul sau cel putin sa fugi pe loc. Iar faza cu panalty-ul din film mi se pare trasa de par pentru ca nu pot sa ii imaginez la ce nivel de detaliu poate sa vada camera respectiva piciorul ca sa stie in ce directie vrei sa trimiti tu mingea.

  18. #18 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Cu fotbalul nu stiu, nu joc asa ceva (si nici nu-mi place sportul asta, ca sa fiu brutal de sincer ), dar in shooter-e te poti intoarce "cu spatele" printr-o anumita miscare - nu stiu, mai brusca, whatever, e treaba lor s-o implementeze - si se poate schimba imaginea pe ecran, dar tu o vei vedea in continuare. Cred ca e fezabil.

    Ceea ce nu stiu este daca va functiona cu jocurile scoase pana acum (si tare ma tem ca nu va merge). Oricum, asta nu inseamna ca nu-l voi lua pentru jocurile ce vor veni.

    Daca este doar pentru jocuri distractive, gen cele de pe Wii, devine mult mai putin relevant pentru mine personal, insa ideea din spatele device-ului este super tare si - cum spunea si digitalhater mai sus - are o gramada de loc pentru a evolua in ceva potrivit pentru fiecare gust (repet, daca nu va putea fi folosit in shooter-e, action-uri, etc. inca de la inceput).

  19. #19 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Acum serios, vi se pare mai practic Nadal in jocuri decat WII Mote-ul?

  20. #20 SP
    Member digitalhater's Avatar
    forever like. Nu mai tre sa tii nimic in mana....nu-ti mai trebe 14000 de gadget-uri sa te joci box, shooter etc. much smarter!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 39 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 03-06-2010, 16:08
  2. Natal se lanseaza in Octombrie By erik95 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-05-2010, 21:49
  3. Replies: 25 Last Post: 27-03-2010, 18:37
  4. Cercetari pentru Natal 2 By zNowkid in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-03-2010, 21:27
  5. Zvon: detalii despre lansarea Project Natal By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 17-11-2009, 10:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts