Ignoranta este in floare peste tot. Nu stiu unde ai citit tu in oricare dintre posturile mele ca quad-core-u meu e mai bun ca dual-core-ul tau. Doar v-am explicat cat de bine se poate pentru niste ignoranti ca voi de ce un dispozitiv de la o marca de renume este de cateva ori mai scump decat unul chinezesc, desi poate pe hartie sau in reclame nu prea are de ce. Nicaieri n-am mentionat ca iPhone e mai bun ca Samsung, sau ca Androidul este mai bun ca WP. Tine de gusturi in primul rand.

Insa, MonkY, tot consider ca esti facut pentru iOS sau WP daca vrei doar sa stai pe net/apeluri/fb si angry birds. Daca nu te folosesti de functiile mai avansate si vrei ca telefonul sa fie telefon si nu un fel de PC in miniatura pe care sa-l poti personaliza cum vrei tu este clar ca Androidul nu este de tine. Si niciodata nu va fi. Use case-ul tau nu se potriveste cu el. Si totusi vorbesti de linux/java si apache parca ar fi sosuri intr-o saorma si se pun unul peste celalalt.

Dar na, sunt eu fanboy si chinezariile sunt mana cereasca, ca doar na, se fac in aceleasi fabrici. Va invit pe toti sa va cumparati toti acel Hongmi si sa stati fara 3G pana va saturati de el. Sa va duceti la Orange/Vdf/Cosmote cu el si sa faceti protest ca de ce nu implementeaza celule 3g pe frecvente chinezesti. Sau sa va luati o alta chinezarie la 100euro si sa va tina bateria 5 ore in stand-by dupa 6 luni de uz. Sau sa va treziti cu el la usa cu o linie de pixeli morti si va dura 3 luni sa vi-l inlocuiasca, in caz ca o va face cineva vreodata. Sau na, sa-l scapati din mana, sa-i sara toate mufele dinauntru si sa trebuiasca sa desfaceti aproape zilnic doar ca sa ascultati muzica in casti. Cazurile anterioare mentionate le-am vazut personal, nu vorbesc din auzite.