Quote Originally Posted by erik95 View Post
Cum s-a ajuns la iPhone si S4? Cred ca ceea ce a incercat, cel putin initial, sa spuna Geo2160 este ca acest telefon nu are specificatii atat de bune
Esti sigur ca ai citit posturile din urma? Ia vezi aici cine a inceput cu iPhone si S4: http://www.consolegames.ro/forum/f11...a/#post1013706.
Quote Originally Posted by Geo2160 View Post
Si in caz ca v-a impresionat procesorul QUAD-COREZ de 1,5Gigahurtz si GPU-ul ala care este folosit pe iPhone si anumite variante de GS4, tineti minte ca este doar un quad-core Arm Cortex A7, foarte slab
Are intr-adevar un procesor mai slab, dar si pretul pe masura. Si aici nu e vorba neaparat doar de Xiaomi cu acest model, ci de toate smartphone-urile mai decente de la chinezi... Ce a incercat djleo666 sa arate a fost ca se pot lua smartphone-uri interesante la preturi bune. Ia vezi, ce poti sa iei din Romania de la Samsung cu 99 EUR? Probabil un Galaxy Mini S5570 care are rezolutie 240 x 320 pe un 3.14" cu un procesor single core la 600Mhz. Sau un Wave Y S5380 cu Bada (rezolutie 320 x 480 cu procesor la 832Mhz). Tu chiar ti-ai lua asa ceva?

Si problema cu Geo2160whatever nu e neaparat ca a incercat sa faca o comparatie tehnica, ci faptul ca la un moment dat la orice parere contra, a raspuns cu jigniri gratuite. No offense, dar daca din primele tale 10 posturi incepi sa-i cataloghezi pe toti si sa-i faci nepriceputi, habarnisti, ignoranti care nu se joaca decat angry birds... care nu sunt capabili sa lucreze pe un Android si care confunda un kernel cu o shaworma... Inseamna ca ti-o cauti cu lumanarea.

Oricum, desi azi ma gandeam sa-i scot ban-ul (ca sa-i mai dau o sansa), mi-a demonstrat printr-un PM cu a sa clona ca am avut dreptate initial. Faptul ca mi-a umplut frigiderul probabil l-a facut sa se simta extrem de bine. Doar ca se va simti bine in alta parte! Sa fie sanatos!