@Dj Mo ... Vorbeam de personajul Sam! Nu mai e un Ironside cu ironie si umor fin dar in acelasi timp un tip dur ci un baietan egocentric si tot timpul incruntat care cand totusi incearca o gluma iti vine sa plangi. @GreyhounD ... STIU ce inseamna Splinter Cell, de aceea am si vorbit! Stealth-ul a inceput sa decada odata cu Conviction si acum se pare ca a atins apogeul. L-am jucat pe numai pe Ghost si am plans de nervi. In primul rand jocul te obliga la action prin story, gen trenul in care dupa cinematic nimeresti in mijlocul teroristilor ce trag in tine si tu evident tragi in ei. Mi-am reglat tinta, ba mai mult am tras cu sniper-ul si becurile se sparg la fel de greu alertand tot timpul pe cei din jur. In plus mi se pare inadmisibil sa tragi cu shocker-ul sau cu sniper-ul intr-un nenorocit de caine de cateva ori ca sa crape, la fel si cu inamicii. Nu mai poti sari pe unde vrei si cand vrei iar daca te-ai lipit de o cutie ca sa nu fi vazut de inamic si vrei sa treci pe cealalta latura fiindca inamicul se apropie trebuie sa iesi din cover sa dai coltu si sa intri din nou in cover cu posibilitatea de 90% sa fi vazut in timpul asta. Daca arunci cu sticknoise ala nu-l ia nimeni in seama daca ii fluieri incep sa dea alarma chiar daca sunt la metri distanta. Una peste alta un joc minunat asa cum va place voua si trend-ul va continua pentru ca oamenii continua sa cumpere iar ei au impresia ca fac bine ceea ce fac. Ca fan Splinter Cell ( vedeti si avatarul) ma declar total dezamagit si daca Ubi nu schimba macazul ma voi limita la editia de colectie cu Splinter care o am pe PS3 si nu voi mai cumpara nimic de la ei ever ....