@Monky total de acord si eu am aceeasi parerea - insa diametral opusa, decat sa cumpar 20 jocuri de iOS/Android - prefer sa cumpar 1 joc de vita sau de 3ds la 20 lire si cu calitate de consola care sa-mi ofere o experienta de consola (si nu de tableta/telefon).

Uneori trebuie sa ne limitam la cateva jocuri de calitate in detrimentul "flood" ului de mediocritati si submediocritati pe platformele "la moda".

Ca si exemplu - pe PSPlus - de cand s-a lansat vita si pana acum avem:

Uncharted
Lego Lord of the Rings
Unit 13
Ninja Gaiden Sigma Plus
Rayman origins
Virtue Last Reward
Metal Gear Solid HD
Gravity Rush
Jak and Daxter Trilogy

Si multe alte titluri extrem de importante pentru PS3.

Deci chiar si pentru un gamer fara prea multi bani care sa zicem ca si-a luat consola in februarie 2012 - pana acum sunt disponibile peste 10 jocuri "exclusive" plus o sumedenie de jocuri "indie si casual" (cam 20 daca am calculat eu bine) pentru o suma derizorie (50 EU/an) - eu zic ca este mai bine decat pe ios/play si asta fara a calcula posibilele jocuri care pot veni cu consola sau cu cardul (eu am cumparat consola si am primit 2 jocuri gratuite la alegere de pe amazon) deci concluzia - nu e dracul atat de negru

PS Plus este intr'adevar un serviciu extraordinar pentru gamerii care nu au prea multi bani si vor sa se joace. Pentru un gamer "nou" care abea si-a luat o consola SONY cu 1-2 jocuri si PS+ va avea imediat acces la mai multe titluri lunar.