Pai sa incepem...
Pe la 4 ani - Prin anul 2000 , am primit de la matusa mea un PC Pentium 4 nu mai stiu sigur configuratia de care nu eram asa pasionat. Ma mai jucam eu ce ma mai jucam DOOM , Wolfenstein ...dar la vremea aia nu prea stiam cu ce se mananca si eram cu Terminatorul.Imi rugam bunica zi de zi sa-mi cumpere cate o caseta pentru ca am invatat cate o poezie sau mai stiu eu ce faceam si sa spunem ca o "prosteam" . Ma jucam Fotbal , Mario si Pacman. Terminatorul a durat undeva pana in 2002-2003 cand Mama mi-a luat in sfarsit un PC . Eram in culmea fericirii atunci ca toti prietenii mei aveau un PC mai de "Doamne-Ajuta" . Am inceput sa reiau DOOM , Wolfenstein dar eram cuprins de Harry Potter atunci. Era ceva nou pentru mine. M-am jucat eu ce m-am jucat Harry Potter 1 , 2 , 3 si MK4 pana in 2004 am primit cadou un PS1 din Italia de la o vecina. Ei acolo a inceput magia adevarata, fara asi in maneca. Pe langa consola mi-a trimis si TombRaider si inca unul care nu mai tin minte cum se numea. Eram fascinat de cum poti impusca lupii , sa te urci peste tot , sa ai grija sa nu mori.Un an mai tarziu tatal meu a inceput sa-mi cumpere jocuri...vazandu-ma ca eram asa interesat de consola. Au urmat 3 titluri ce m-au marcat care si acum le-as juca cu placere zile intregi: Crash Bandicoot (1 , 2 , Warped , Bash) , inca un joc cu Bomboanele de la M&M's nu mai stiu cum se numea dar si Disney's Hercule. Cand jucam unul dintre astea timpul , realitatea , foamea , nimic nu mai conta pentru mine. In 2007 am primit un PC intre timp am dat PS1 inapoi pentru ca nascuse vecina si eu nu prea mai aveam ce face cu el. Pe "jucaria" mea noua am inceput sa joc GTA: SA , GTA Vice City , Fifa , Quake , Counter Strike 1.5,1.6 deoarece atunci am avut si eu prima data internet.O chestie noua foarte utila care ma fascina. Chiar daca aveam astea gandul meu era tot la consola...am avut o tentativa sa-mi iau PS2 dar... nu imi puteam permite la vremea aceea si eram fascinat de Naruto la vremea aceea. Un concept nou de GAMING. Voiam sa-l joc...dar nu puteam... pana la urma am dat uitarii consolele si am continuat pe PC. In 2008, am primit un PSP cadou de la mama pe care-l "rupeam in 15" toata ziua . Jocuri precum TEKKEN , Naruto , Bleach , DBZ , Eragon , MK . M-am jucat pe el pana prin 2010 cand febra a disparut...voiam altceva.In 2010 mi-am schimbat din nou PC-ul cu unul mult mai performant. Aveam si eu un AMD Phenom 2 6 Core 1055T Proc , 6GB Ram , Nvidia GeForce 250GTS, ce mai era de vis. Jucam jocurile la FULL VISUAL si nu orice jocuri...Alien Vs Predator , Spider-man Shattered dimensions , Mirror's edge . Era un vis devenit realitate... Pc-ul se ducea odata cu anii. Pana cand de ziua mea in 2012 am vrut o consola. DA! nu mi-am uitat pasiunea. Era visul meu de 6-7 ani de cand nu mai aveam PS1. Am convins-o pe mama sa-mi ia un PS3 Slim 320GB. Consola a venit cheala , decat cu controller . Am decis sa-mi iau putine jocuri sa nu ma "calicesc" . Am ales Naruto: ultimate ninja storm generations , hitman absolution si fifa13 . Am fost foarte multumit , naruto terminandu-l in prima seara iar in urmatoarele 2 zile Hitman. Fifa imi placea online nu imi bateam capul cu trofeele. Am inceput sa-mi iau jocuri ( asta este hobby-ul meu sa am o biblioteca plina sa am de unde sa aleg ce sa ma joc ) . Am o colectie destul de impresionanta pot spune pentru 9 luni de cand am PS3-ul titluri precum: Uncharted 1-2-3 , inFamous 2 , God of War Chains Of Olympus-Ghost of sparta-3-Ascension , Naruto UNS Generations , Hitman Absolution , Killzone 3 , Bleach: Soul Ressureccion , NFS Most Wanted , Assassin's Creed 1-2-3-Brotherhood-Revelations , Soul calibur 4 , Mortal Kombat vs Dc universe , Mortal Kombat Komplete, MMA , Sniper ghost warrior , Ps battle royale , DMC 1-2-3-4 si nu in ultimul rand FIFA13. Visul meu devenise realitate...dar acum o luna de zile am avut o surpriza. Am cumparat o punga de Lay's(chipsuri) si am vazut promotia... Premii: TV , Xbox360 Slim , Ipad. In gandul meu a fost "Cand vreodata o sa castig eu ceva" . Bag codul pe net dupa vreo ora si ceva si fara a-mi veni a crede ....am castigat un xbox360 slim. In fine acum sunt posesorul unui Laptop...Pc-ul l-am vandut pentru ca devenise un harb . Am o consola PS3 320GB , o consola XBOX360Slim 4GB cu kinect pentru ca asa a venit, un PSP2004 si un Laptop de care pot spune ca sunt multumit HP Pavillion G6 - 2305sq.

Ehe si v-am spus povestea-sa si-am incalecat pe-o sa.