Rezumat din ce am probat eu - FARA wifi/bluetooth !.! Cablu e regele aici , momentan folosesc Roccat Kave 5.1 real (6boxe in total) control pe pereche, un sunet foarte bun foarte precis cand e vorba de FPS nu am luat demult un cutit pe la spate , depinde de ce cauti cu adevarat, castile pentru jocuri sunt foarte proaste cand e vorba de muzica si invers, daca esti obijnuit sa joci in stereo atunci continu asa, 5.1 o sati dea dureri de cap, sau probeaza 5.1 emulat, deci pe inteles tuturor o sa dai bani pe niste casti stereo da la pret triplu. Sau daca chiar vrei sa te simti prost cumperi 7.1 care e deja cea mai mare prostie pe care am vazuto io vreodata

Am probat-
Tritton ax180 - nu e rau doar ca e stereo si pret mare la categoria asta alte casti dau aceleasi rezultate la pret mai redus
Tritton 720 7.1 - cea mai mare minciuna care putea cineva sa aduca pe piata, din cate stiu io prin cablu HDMI trece 5.1 aceiasi treaba se intampla si cu cablu optic(toslink) dar na cica emuleaza sunetu in asa hal ca te caci pe tine bla bla ... - debea daca se descurca cu 5.1 am avut probleme sa aud impuscaturi din fata si din spate , nu ma surprinde odata ce are doar 2 boxe,

Turttle Beach - de astia nu vorbesc ca sunt experti in emulare de sunet, doar asta fac ,de fiecare data cand cost un produs nou e -same s**t- dar cu alt nume si alte culori, am probat doar -ear force z22- si -ear force z22- daca vorbim de comoditate sunt ok , chiar stau foarte bine si nu obosesc ca de exemplu "roccat kave" ale mele,zici ca ai o caramida pe cap .

Toate sunt cu cablu, si pentru PC - nu vorbesc despre versiunile wifi pentru ca, sincer 1- intodeanu exista interferinte, si lag, pe langa asta, daca punem si conexiunea la un anumit server de nu stiu unde - ai gasit partida perfecta 2- sunt satul sa incarca bateri si sa stau cu grijea la toate gadgeturile , ... cum am spus ia un cablu sanatos 3-5 metri te pui pe fotoliu la tine in living si Gaming frate , care e problema